Skocz do zawartości
Unthinkabl3

Problem z kierownicą Logitech G29

Polecane posty

Witam wszystkich! Mam problem z ustawieniem / sterownikami kierownicy Logitech G29 na PC. Nie tak dawno zakupiłem zestaw (kierownica + pedały) na jednej z aukcji za 650 złotych. Stan wizualny bdb.
 
Kierownica sama w sobie działa dobrze. Kalibracja na start jest przeprowadzana bez problemu, w stanie "spoczynku" gdy się ją obróci, czuć ładny i zwyczajny opór.
 
Problem jest w trakcie gier z włączonym Force Feedback. Te wewnętrzne silniki zaczynają jakby przeskakiwać, co bardzo mocno utrudnia sterowanie, ma to miejsca w momencie skrętu, nawet na asfaltowych nawierzchniach. Gdy wyłączy się FF, błąd oczywiście zanika i kierowanie jest normalne, jednak wtedy brakuje tego "odciągu". 
 
Wyczytałem, że nie jest to problem fizyczny w środku kierownicy, tylko wina leży po stronie sterowników lub ustawień, o których nie mam bladego pojęcia. Mam wgrany wyłącznie Logitech Gaming Software 9.02.65. Co z tym zrobić? Co wgrać? Nie mam zielonego pojęcia w tym temacie, to moje pierwsze kroki z kierownicami... 
 
Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje, oczywiście wszystko co trzeba dopowiem. 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji ktora zainstalowales sa rozne ustawienia ForceFeedback - sprobuj zjechac z ustawieniami sily itp. Poza tym w samej grze w ustawieniach kontrolera tez mozesz ustawiac rozne sily - popatrz.

No i najwazniejsze - w jakie gry grasz na kierownicy - bo jesli grasz w arcadowki typu NFS to kierownice nie sa do tego. W takich grach FFB jest skopany i czesto bardziej utrudnia niz pomaga. Poza tym samo kierowanie w takich grach jest malo precyzyjne i nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...