Skocz do zawartości
LucasWinchester

Ulepszenie stacjonarny do 2500 zł

Polecane posty

Ostatecznie padł wybór na https://www.x-kom.pl/p/343848-obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-600-czarno-srebrna.html

Zastanawiałem się właśnie czy dokupić do niej wentylator BQ 2 140 mm https://www.x-kom.pl/p/479818-wentylator-do-komputera-be-quiet-pure-wings-2-140mm-pwm-high-speed.html na przód czy póki co dwa fabryczne dadzą radę. 

Ostatnia kwestia ewentualnie jaka karta graficzna na ten moment będzie najlepiej współgrać do tych komponentów?

Edytowano przez LucasWinchester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak wersja powinna być odpowiednia https://www.x-kom.pl/p/392330-wentylator-do-komputera-be-quiet-pure-wings-2-pwm-140mm.html

Ewentualnie w wesji Shadow?

Raczej w późniejszej perspektywie myślałem o grafice. Może to poczekać.

Jakieś ciekawe przewidywania są odnośnie nowych generacji?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja powinna być ok.

6 minut temu, LucasWinchester napisał:

Jakieś ciekawe przewidywania są odnośnie nowych generacji?

Jakaś konferencja odbędzie się prawdopodobnie już 1-szego sierpnia, więc po prostu poczekałbym na konkrety. ;) Na chwilę obecną mówi się o sporym wzroście wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 19:43, Bull3t napisał:

Myślę. że chciał jedynie zaznaczyć, że wyciszona obudowa nigdy nie będzie tak przewiewna jak model z siatką, a model z siatką nie będzie tak tłumił dźwięków jak ten z wygłuszonymi panelami.

A ja mysle, ze to zwykly clickbait jest. Wjechal z zaskakujaca teza i ,,potwierdzil" ja wykorzystujac do tego decybelomierz, ale wiedzial, ze w praktyce nie tak to dziala, wiec zaasekurowal sie wspomnieniem o czestotliwosci pod koniec filmiku. I problem w tym, ze dalej jak mantre powtarza to przy niemal kazdej recenzji obudowy, a ludzie przez to boja sie, ze ich 1600AF i 1660S spala sie w czymkolwiek innym niz cos z topu jego listy. Zwlaszcza, ze wiekszszosc patrzy na Case Torture, a watpie, by przeznaczeniem komputera bylo puszczanie naraz stress testow CPU i GPU. Prawde powie 3D Mark, ktory reprezentuje zastosowanie growe czy Blender, profesjonalne, a tam wyniki i nizsze i mniej roznorodne.

Mam fajna skrzynke, by zobaczyc sobie, ile warte sa oba typy konstrukcji. Z typowej wyciszanej moge ja przerobic na cos na wzor Lian Li czy Phanteksow - otworzyc dzrzwiczki, wywalic filtr (bo braku tego zawdzieczaja swoja przewage wentylacji), zalozyc dziurkowany top. Odpuscilem stress testy, bo nikt tak nie uzywa komputera, wlaczylem dobrze meczaca gierke - Green Hell. Caly czas cisnie grafe na 99%, jej temperatura srednia jest raptem 3C mniejsza od maksymalnej, bo nie ma czegos takiego jak wychodzenie do ekwipunku, kiedy karta ma chwile na ochloniecie, tak samo cisnie i grzeje ja nawet menu pauzy (nigdy wczesniej sie z czyms takim nie spotkalem). W opcji ,,Lian Li" nie bylo zadnej, po prostu zadnej roznicy w temperaturach. HW Info pokazalo dokladnie takie same srednie i maksymalne na grafie, ten sam przedzial temperatur procka.

Prowadzi to do wniosku, ze najwazniejszy jest dobor odpowiedniego coolera czy dobrze chlodzonej karty, a konstrukcja obudowy jest wtedy kwestia marginalna lub zadna. Im slabsze czesci czy mocniejsze chlodzenia tym bardziej. Jako ze podmianka smigiel w Armisie i Define na SW3 obnizyla temperatury, a otwarcie struktury drugiej tego nie zrobilo, wnioskuje ze miara przewiewnosci obudowy sa jej smigla, a nie konstrukcja. Potwierdzaja to Normalized Fans u Lian Li wzgledem 500 DX. Przy dziadowsko chlodzonej karcie/ coolerze (jak Core Frozr u GN) obudowa cos by zdzialala, ale skladajac tu zestaw z przyzwoitymi, zwykle do chlodniejszych od moich czesci, nie widze sensu pakowania tego w suszarki, bo w zamian dostana tylko kurz i halas.

Co do kwestii dBA i typu dzwieku, nagralem dwa filmiki, ktore pokazuja prace mojego configu w opcji zamknietej i otwartej. Growy load, czyli u mnie najglosniejszy mozliwy scenariusz. Rpm i temperatury tego co slyszysz w opisie. Odpowiednia glosnosc to taka, w ktorej na filmiku z opcja zamknieta po otwarciu drzwiczek nie jest glosniej, ale zmienia sie typ dzwieku na bardziej szumiacy. Odnosi sie ona takze do drugiego filmiku, bo ustawienia telefonu byly takie same. Oczywiscie trzeba wziac poprawke na to, ze sama obudowa dalej wazy 13 kg, a maty na bokach to te robiace najwieksza robote, wiec w przypadku obudow lzejszych i pozbawionych wygluszenia roznice beda wieksze.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zakupiony został następujący zestaw.

Jeżeli o mnie chodzi na moje potrzeby obudować jest wystarczająco cicha.

Teraz tylko przyszło czekać na premiery wszystkich kart z serii 3000 a może i z czasem na nowe procesory amd. 

 

Modernizacja Komp X-Kom.jpg

Edytowano przez LucasWinchester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LucasWinchester Cos tam bym zmienil ;)

Pure Base 600 to z wyciszanych obudow ta najgorzej wentylowana, wiec w praktyce najglosniejsze w niej beda pozostale czesci, a sama skrzyna w efekcie z wyciszanych najglosniejsza. Za ta kase wolalbym Pure Base 500, ktora naprawia jej bolaczki, a kosztuje troche mniej. Jak naped, kupisz sobie zewnetrzny za roznice. Nie jest jednak tak, ze jakies maty bitumiczne na scianach zagwarantuja Ci cichy komputer. One swoja zrobia, ale najwazniejsza jest waga obudowy, klasa jej wentylatorow oraz zwyczajnie ciche czesci w srodku, wiec Pure Base 500/600 to po prostu fajne obudowy za swoje pieniadze, ale dla tych, ktorzy chca ciszy troche za malo. Define 7 Compact bedzie o klase lepsza od jakiejkolwiek obudowy bq!.

Pure Base 600 ma wentylatory 3-pin, kontroler do trzech wentylatorow 3-pin, wiec taki tez wentylator nalezy do niego dobrac. Nie gwarantuje Ci, ze wentylator 4-pin (PWM) bedzie z nim dzialac prawidlowo i w ogole da sie takie smiglo wpiac, bo to nie plytka, a zwykly kabelek-rozgaleznik. Jesli nie, pozostanie Ci podlaczyc to smiglo do plyty glownej i sam ustalic mu krzywa predkosci lub oddac to pod kontrole plyty glownej, a to nie jest najlepszy pomysl.

Dark Rock Slim to potwornie przeplacony cooler. W niektorych testach wychodzi na ten absolutnie najcichszy, ale to mala popierdolka, wiec w praktyce bedzie zawsze zasuwal glosniej i z wiekszymi wahaniami predkosci niz wieksi, a na maxymalnej predkosci obrotowej glosniejsi koledzy. Za ta sama kase masz najcichszego w praktyce Scythe Ninja 5. Jakby nie bylo, wez Shadow Rocka 3 lub - lepiej - Scythe Fuma 2.

Zasilacz wolalbym Bitfenix Whisper. To imo jedna z najlepszych opcji za ta kase.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LucasWinchester Cos tam bym zmienil ;)

Pure Base 600 to z wyciszanych obudow ta najgorzej wentylowana, wiec w praktyce najglosniejsze w niej beda pozostale czesci, a sama skrzyna w efekcie z wyciszanych najglosniejsza. Za ta kase wolalbym Pure Base 500, ktora naprawia jej bolaczki, a kosztuje troche mniej. Jak naped, kupisz sobie zewnetrzny za roznice. Nie jest jednak tak, ze jakies maty bitumiczne na scianach zagwarantuja Ci cichy komputer. One swoja zrobia, ale najwazniejsza jest waga obudowy, klasa jej wentylatorow oraz zwyczajnie ciche czesci w srodku, wiec Pure Base 500/600 to po prostu fajne obudowy za swoje pieniadze, ale dla tych, ktorzy chca ciszy troche za malo. Define 7 Compact bedzie o klase lepsza od jakiejkolwiek obudowy bq!.

Pure Base 600 ma wentylatory 3-pin, kontroler do trzech wentylatorow 3-pin, wiec taki tez wentylator nalezy do niego dobrac. Nie gwarantuje Ci, ze wentylator 4-pin (PWM) bedzie z nim dzialac prawidlowo i w ogole da sie takie smiglo wpiac, bo to nie plytka, a zwykly kabelek-rozgaleznik. Jesli nie, pozostanie Ci podlaczyc to smiglo do plyty glownej i sam ustalic mu krzywa predkosci lub oddac to pod kontrole plyty glownej, a to nie jest najlepszy pomysl.

Dark Rock Slim to potwornie przeplacony cooler. W niektorych testach wychodzi na ten absolutnie najcichszy, ale to mala popierdolka, wiec w praktyce bedzie zawsze zasuwal glosniej i z wiekszymi wahaniami predkosci niz wieksi, a na maxymalnej predkosci obrotowej glosniejsi koledzy. Za ta sama kase masz najcichszego w praktyce Scythe Ninja 5. Jakby nie bylo, wez Shadow Rocka 3 lub - lepiej - Scythe Fuma 2.

Zasilacz wolalbym Bitfenix Whisper. To imo jedna z najlepszych opcji za ta kase.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...