Skocz do zawartości
Dvdmax93

Monitor do gier i filmów

Polecane posty

Lol 

Daj przyklad oklamywania ludzi. Problem z Toba polega na tym, ze mowisz, a nie potrafisz uzasadnic. Najgorzej, kiedy mowisz zle, a nie masz nic do poparcia. Na pewno masz przesrane w zyciu.

Jak ja bym Cie nazwal smieciem, to bys od razu do moderatora lecial jak do pani przedszkolanki :D Mnie nie boli, bo jednak kwestia tego kto mowi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz chlopcze, dalej to samo, wiec nie chce mi sie z Toba dyskutowac. Podskakujesz, obrywasz - bos glupi i govno sie znasz na sprzecie, czyli szkodzisz temu forum.

Pozniej bezpodstawnie insynuujesz i rzucasz wyzwiskami, ale zapytany o uzasadnienie tego - nie uzasadniasz, bo nie masz z czego.

Mysle, ze wydaje Ci sie, ze to co piszesz, a czego nie uzasadniasz, moze kogos przekonac. Jednak w praktyce swiadczy o twojej naiwnosci zwiazanej z niedostatkami umyslowymi - czyt. przekona tylko drugiego debila :D

A takimi wypowiedziami pracujesz na bana. Ja nie jestem skarzypyta, wiec do moderatora nie polece. Moze ktos tu zaglada, moze nie. I mam z -

nalezacego sie jednak - cisniecia po Tobie dobra rozrywke, bo lubie, gdy boli takich jak Ty :>

2 minuty temu, Dvdmax93 napisał:

Twierdzisz że mnie okłamuje ?

:D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sposób cywilizowany rozmawia się z kimś kto reprezentuje jakikolwiek poziom. Tutaj jest ściana, beton. Jedyna obrona tych twoich fanbojowskich teorii i wywodów to "nie znasz sie". Tolerowałem wcześniejsze wypowiedzi ale już mnie to nudzi. Nie wiem co kieruje takim zachowaniem. Co chcesz udowodnić? Że jesteś ograniczony?, Że nie wiesz o czym piszesz? Że powielasz jakieś absurdalne schematy i teorie? Masz problem człowieku i najwyraźniej sobie z nim nie radzisz.

@Dvdmax93twierdzę, że ten pajac po wielokroć udowodnił, że kompletnie nie zna się na doborze podzespołów. Powiela te same schematy, próbuje uzasadnić sobie i wszystkim swoje zakupy.

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyzej raczej nie pytal powaznie :D 

A to, czy znam sie tu ja, czy Ty, kazdy moze zweryfikowac czytajac pobliskie tematy - nawet wlasnie ten. Dalej powtarzasz schemat, ktory opisalem powyzej.

Co do moich zakupow, to przeciez dobre rzeczy sa. Swiadomie wybrane pod moje potrzeby i przy znajomosci rynku, wiec nie dziwota, ze polecam to samo, co mam, bo jest warte zakupu. To wlasnie swiadczy o tym, ze cos tam wiem, a polecanie rzeczy zupelnie innych wlasnie mogloby budzic podejrzenia.

Wypadaloby, bys prezentowal w sygnaturce swoja konfiguracje, by ludzie mogli ocenic, na czym jedzie czlowiek, ktory im doradza... Domyslam sie, ze bida i boli Cie, kiedy rzeczowo jade po podobnie gownianych rzeczach, ale wypadaloby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bull3t napisał:

Czyli cena RTX 2060 Super.

czy mi się wydaje wentylatory od gpu gigabyte wyglądają tak samo jak be quiet! ?

jeśli rtx 3060 ma u nas od msi czy gigabyte asus kosztować 2000zł a mieć wydajność rtx 2080 to chyba cena spoko, poczekam do amd może im się poszczęści a rtx zejdą z ceny :)

Edytowano przez Dvdmax93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory na karcie graficznej mają więcej łopatek, a na łopatkach jest mniej wytłoczeń.

Zobaczymy, jak te karty będą ostatecznie wyglądać pod względem cenowym i wydajnościowym. Ciekawe, czy wspomniane ceny odnoszą się do wersji FE, czy kart autorskich. Jeśli to ceny wersji FE, to RTX 3070 i 3080 nie zdrożeją względem poprzedników, a RTX 3060 będzie w cenie RTX 2060S.

Edytowano przez Bull3t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi napisał.

"Grasz na monitorze 60hz? To nie masz absolutnie sie czym przejmować. Biadolenie o bottlenecku ma uzasadnienie wyłącznie kiedy celujemy w monitory 144hz lub wyżej. Każdy procesor, nawet Ryzen z serii 1000 (minimym
6 rdzeni oczywiście) nie spadają poniżej 60 klatek w żadnej grze. Tym samym możesz maksować ustawienia graficzne na tyle na ile karta pozwoli aby mieć stabilne 60 fps."

 

"Jeżeli kupisz minitor 144hz to karta 3060 niestety nie da rady, ty bardziej nie da rady CPU i bedziesz jechał bez synchro/tearing. Taki zestaw jest do grania na monitorach 60hz / 75hz na Ultra detalach. Dla ciebie prawdopodobnie bedzie optymalnie 1440p / 60hz do bardzo komfortowej gry. I w tedy procesor nie ma znaczenia - tylko karta graficzna."

 

"Szukaj monitora na jaki cie stać z G-sync, 60hz lub 75hz, 2560 x 1440, matryca IPS (omijaj TN który ma kiepski obraz i kolory). Jesli kupisz kartęod AMD to monitory z AMD FreeSync zamiast G-sync"

 

Jest w tym ziarnko prawdy? jaki monitor brać na 1440p na gry, 144hz czy jednak 75hz lub 60gz?

myślałem nad jakimś msi lub samsung gaming.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dvdmax93 napisał:

jaki monitor brać na 1440p na gry, 144hz czy jednak 75hz lub 60gz?

Oczywiście >100 Hz i z technologią G-Sync lub FreeSync. Najbardziej uniwersalną opcją będzie model z FreeSync i certyfikatem G-Sync Compatible - wtedy skorzystasz z synchronizacji częstotliwości na kartach obu producentów, a certyfikat świadczy o tym, że taki monitor powinien dobrze współpracować z kartą NV.

Nie musisz wyściskać na takim monitorze 144 FPS w każdej grze, by odczucia z rozgrywki były satysfakcjonujące. Należy utrzymywać więcej klatek niż dolna granica działania VRR (to zależy od konkretnego modelu) - zwykle to będzie pewnie 48Hz.

Szybsza matryca może przydać się w przyszłości, gdy kupisz lepszą kartę. Załóżmy, że uzyskasz na niej ponad 90 FPS w każdej grze, a teraz kupisz monitor z matrycą 60 Hz - wtedy będziesz żałował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dvdmax93 Nie chce mi sie dyskutowac z cytowanymi madrosciami, a testu karty 3060 na oczy nie widzialem. Przypuszczam, ze bedzie to cos kolo RTXa 2080, wiec w przypadku rozdzialki FHD chwilami bedzie wystepowal bottleneck. O bottlenecku mowi sie, gdy karta ze wzgledu na slaby procesor nie generuje maksymalnej ilosc klatek, do ktorej jest zdolna. Objawia sie to niszym uzyciem karty (GPU Usage) niz z mocniejszymi prockami. Ogranicznik fpsow to bottleneck celowy i sam tak czasem robie, bo w niektorych grach nie lezy mi wiecej niz 90 klatek.

Nie wiem, czy nie pisalem juz tego w tym temacie, bo pisalem to juz bardzo wiele razy na forum, ale temat jest prosty i akuratny do jakiejkolwiek konfiguracji:

Karta o mocy 2080 z Ryzenem 3060 nie bedzie ograniczana w rozdzielczosci 1440p i jest to jak najbardziej zestaw do tej rozdzialki, bo sam mam cos podobnej mocy, a rodzialke jeszcze szersza. 

Odswiezanie chcesz miec jak najwieksze - niezaleznie od ilosci fpsow, ktore bedziesz uzyskiwal. Remake Mafii po kryjomu obnizyl mi odswiezanie do 60Hz i cos mi sie kurna gownianie gralo. Ogarnalem to, znalazlem fixa, wiec tez przez ten numer moglem sobie porownac jak to by bylo na moim poprzednim monitorze i roznica jest kolosalna.

Czas reakcji chcesz miec jak najnizszy (1-5 ms).

Matryca VA lub IPS. Generalnie VA to lepsze czernie, ale slabsze odwzorowanie kolorow, a IPS na odwrot (czern to wrecz szary). Matryca matrycy nierowna, wiec w takim odwzorowaniu kolorow moja VA kosi duza czesc ipeesowej taniochy. Przesiadlem sie z IPS na VA, wole VA, bo wydaje mi sie bardziej realistycznie podchodzic do tematu. Jednak pewnie lepszy tani IPS niz tania VA. Dobry monitor 16:9 1440p to 1,5K. Nie oszczedzaj na monitorze, a i bo posluzy.

G-Sync/FreeSync to mus, bo sprawia wrazenie wiekszej plynnosci. W przypadku karty Nvidii i FreeSync, sprawdzaj zakres Hz dzialania technologii, bo czasem jest slabszy niz z Radeonami. Herce przekladaja sie na fpsy, wiec jesli zakres jest 48-144Hz, musisz utrzymac klatki powyzej 48 fpsow, by dzialalo. Zobacz sobie, ile klatek wyciagaja na Ultra zestawy z 3600 i 2080 i pewnie dojdziesz do wniosku, ze warto byloby miec ten start nizszy. U mnie jest to 30 i jeszcze nie udalo mi sie zejsc ponizej, ale byly gry i momenty, ktore sciagnely mi sprzet do 30-paru klatek (starenkie GTA V czy Sam's Story do Metro Exodus). Dzialania FS z Nvidia ciezko sie doszukac, wiec recenzje albo pisanie do producenta.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...