Skocz do zawartości
Dvdmax93

Monitor do gier i filmów

Polecane posty

@Dvdmax93 Na twoim miejscu to ja bym bardziej martwil sie procesorem i rozdzielczoscia monitora niz karta ;) Podejrzewam, ze w bardziej wymagajacych grach 1060 na ten moment zapewnia 30 klatek na mieszance wysokich i srednich, a na srednich moze nawet 60. Wraz z pojawieniem sie gier z nowej generacji konsol mozesz spodziewac sie wzrostu ich wymagan, ale takie konkretne pierdykniecie nastapi za jakies dwa lata - gdy minie czas cross-genow, a na komputerach zaczna wychodzic gry pisane tylko pod next gen. To konsole dyktuja postep i rzutuja na wymagania, pecety dostaja tego efekt czesto dodatkowo gownianie zoptymalizowany.

Powracajac do tematu procka, sprawa jest dosc skomplikowana i wymaga podjecia decyzji. Na ten moment szczytem mozliwosci dla twojego procka w Full HD jest RTX 2070. Superka juz bedzie 3600 chwilami ograniczac, czyli karta nie bedzie dawac z siebie 100% mozliwosci - klatek. Czyli rownie dobrze moglbys kupic slabsza karte. Nie oczekiwalbym, ze w FullHD 3600 uciagnie RTXa 3060, ktory przypuszczam, bedzie odpowiednikiem 2070 Super, a moze nawet karta odrobine mocniejsza. 3600 uciagnalby i mocniejsza karte, gdybys raczyl skoczyc do 1440p. Jednak w tej rodzialce nie da rady GTX 1060.

Poczekaj do premiery nowych kart, RTX 3060 pewnie wyjdzie troszke pozniej niz pierwsze Ampere, ale uwinie sie do konca roku. W miedzyczasie moga wyjsc jakies fajne monitory, bo co do zasady - najlepiej kupowac najnowsze, bo z kazdym rokiem coraz lepiej za ta sama kase. Ewentualnie mozesz kupic teraz monitor Full HD, zostac na 1060, za pewnie niedlugi czas miec problemy z tymi 30 klatkami, a wtedy albo zmienic monitor, albo moc wymienic karte na cos rzedu 2070, co podejrzewam w tamtej chwili na starcie pozwoli Ci grac w 30 fpsach na mieszance wysokich i srednich, a dalej bedzie tylko gorzej.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SolInvictus napisał:

@Dvdmax93 Na twoim miejscu to ja bym bardziej martwil sie procesorem i rozdzielczoscia monitora niz karta ;) Podejrzewam, ze w bardziej wymagajacych grach 1060 na ten moment zapewnia 30 klatek na mieszance wysokich i srednich, a na srednich moze nawet 60. Wraz z pojawieniem sie gier z nowej generacji konsol mozesz spodziewac sie wzrostu ich wymagan, ale takie konkretne pierdykniecie nastapi za jakies dwa lata - gdy minie czas cross-genow, a na komputerach zaczna wychodzic gry pisane tylko pod next gen. To konsole dyktuja postep i rzutuja na wymagania, pecety dostaja tego efekt czesto dodatkowo gownianie zoptymalizowany.

Powracajac do tematu procka, sprawa jest dosc skomplikowana i wymaga podjecia decyzji. Na ten moment szczytem mozliwosci dla twojego procka w Full HD jest RTX 2070. Superka juz bedzie 3600 chwilami ograniczac, czyli karta nie bedzie dawac z siebie 100% mozliwosci - klatek. Czyli rownie dobrze moglbys kupic slabsza karte. Nie oczekiwalbym, ze w FullHD 3600 uciagnie RTXa 3060, ktory przypuszczam, bedzie odpowiednikiem 2070 Super, a moze nawet karta odrobine mocniejsza. 3600 uciagnalby i mocniejsza karte, gdybys raczyl skoczyc do 1440p. Jednak w tej rodzialce nie da rady GTX 1060.

Poczekaj do premiery nowych kart, RTX 3060 pewnie wyjdzie troszke pozniej niz pierwsze Ampere, ale uwinie sie do konca roku. W miedzyczasie moga wyjsc jakies fajne monitory, bo co do zasady - najlepiej kupowac najnowsze, bo z kazdym rokiem coraz lepiej za ta sama kase. Ewentualnie mozesz kupic teraz monitor Full HD, zostac na 1060, za pewnie niedlugi czas miec problemy z tymi 30 klatkami, a wtedy albo zmienic monitor, albo moc wymienic karte na cos rzedu 2070, co podejrzewam w tamtej chwili na starcie pozwoli Ci grac w 30 fpsach na mieszance wysokich i srednich, a dalej bedzie tylko gorzej.

Nic nie zrozumiałem ale dziękuję za pomoc...Dobra mogę kupić teraz monitor full hd i w nex roku np tego rtx 3600 i będzie ok ? 1440p monitory widzę drogie i za duże 27 cali.

A zakup gtx 1660ti do full hd ? 

czy kupić monitor 1440p i rtx 3060 najlepszy wybór?

Edytowano przez Dvdmax93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dvdmax93 Chcialem Ci wytlumaczyc, jak to dziala, bys sam mogl ocenic i podjac wlasciwa decyzje ;)

1060 + FHD = spoko, ale nie licz, ze pograsz w nowe gry na takich ustawieniach i klatkach jak teraz przez dluzszy niz rok, dwa czas. Mysle ze w Cyberpunka pograsz juz blizej niskich, ale moze Redzi zaskocza.

1060 + 1440p = masakra, wiec albo jedziesz na niskich albo mniej niz 30 klatek

3060 + FHD = procesor nie daje rady z karta, wiec karta nie pracuje na 100% mozliwosci - rownie dobrze moglbys kupic slabsza

3060 + 1440p = procesorowi bedzie latwiej wyciskac karte i pewnie nie bedzie mial z tym problemow, wiec to najlepsza opcja. Pograsz przez pare lat pewnie blizej ultra niz srednich.

Ogolem czesc osob blednie trzyma sie FHD, bo mysli, ze w takiej rozdzialce beda mogli siedziec na jednym procku i karcie Bog wie jak dlugo. Nic bardziej mylnego, bo slaby procesor jak 3600 bedzie ograniczal mocne karty graficzne w tej rozdzielczosci - skutkuje to mniejsza iloscia fps i scinkami. Podbicie rozdzialki do 1440p utnie Ci 20% fpsow, ale rozgrywka bedzie bardziej plynna. Procesor bedzie mial lzej, wiec bedzie mogl wyciskac mocniejsze karty niz w FHD. A dodatkowo pozbedziesz sie zabkow i koniecznosci mocnego antyaliasingu, ktory klatki zre tu najbardziej.

Przy monitorze 27" polecalbym odleglosc 80-90 cm. Dla mnie jest w sam raz i w ogole nie meczy mi oczu. Jak nie mozesz zachowac takiej odleglosci, kup mniej cali w 1440p.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SolInvictus napisał:

@Dvdmax93 Chcialem Ci wytlumaczyc, jak to dziala, bys sam mogl ocenic i podjac wlasciwa decyzje ;)

1060 + FHD = spoko, ale nie licz, ze pograsz w nowe gry na takich ustawieniach i klatkach jak teraz przez dluzszy niz rok, dwa czas. Mysle ze w Cyberpunka pograsz juz blizej niskich, ale moze Redzi zaskocza.

1060 + 1440p = masakra, wiec albo jedziesz na niskich albo mniej niz 30 klatek

3060 + FHD = procesor nie daje rady z karta, wiec karta nie pracuje na 100% mozliwosci - rownie dobrze moglbys kupic slabsza

3060 + 1440p = procesorowi bedzie latwiej wyciskac karte i pewnie nie bedzie mial z tym problemow, wiec to najlepsza opcja. Pograsz przez pare lat pewnie blizej ultra niz srednich.

Ogolem czesc osob blednie trzyma sie FHD, bo mysli, ze w takiej rozdzialce beda mogli siedziec na jednym procku i karcie Bog wie jak dlugo. Nic bardziej mylnego, bo slaby procesor jak 3600 bedzie ograniczal mocne karty graficzne w tej rozdzielczosci - skutkuje to mniejsza iloscia fps i scinkami. Podbicie rozdzialki do 1440p utnie Ci 20% fpsow, ale rozgrywka bedzie bardziej plynna. Procesor bedzie mial lzej, wiec bedzie mogl wyciskac mocniejsze karty niz w FHD. A dodatkowo pozbedziesz sie zabkow i koniecznosci mocnego antyaliasingu, ktory klatki zre tu najbardziej.

Przy monitorze 27" polecalbym odleglosc 80-90 cm. Dla mnie jest w sam raz i w ogole nie meczy mi oczu. Jak nie mozesz zachowac takiej odleglosci, kup mniej cali w 1440p.

Ok to pomyślałem i kupię monitor 1440p i w przyszłości rtx 3060 i pytanie, uzbieram powoli albo raty, jaki monitor ma mniej niż 27 cali w 1440p ? mam monitor około 60cm więc 27 nie wchodzi w grę :) czy monitory 1440p zaczną tanieć po premierze rtx 3XXX ? za niedługo ta rozdzielczość to będzie już standard? czy przy oglądaniu filmów 480p lub full hd nie będę miał rozmazane? wszystko będzie ok? 

 

A w sumie może się skuszę na 27 cali chyba się przyzwyczaję jaki byś polecił? zakrzywiony czy nie? jaka firma? MSI, samsung? do gier i filmów, nie będzie on tragedią dla wzroku?

Edytowano przez Dvdmax93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dvdmax93 Monitor kup dopiero, kiedy kupisz karte. Na 1060 nie ma sensu grac w 1440p. Z drugiej strony moze zamiast 30 klatek, 24 nie zrobia Ci roznicy - ten sam klatkaz co w filmach :D  Do tego co chwila wychodza nowe monitory, ktore sa lepsze od poprzednich za ta sama kase, wiec wiesz.

Ogolem wolalbym 1440p na 27", bo sam tak mam i to fajny kawal bydlaka. 24" FHD mialem wczesniej i to taki panelik, ale jak masz siedziec tak blisko, bedzie troche lepiej. Nic Ci sie nie bedzie rozmazywac - to przejscie u mnie bylo nieodczuwalne, a docenilem kompletny brak zabkow w grach.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 14:46, SolInvictus napisał:

@Dvdmax93 Monitor kup dopiero, kiedy kupisz karte. Na 1060 nie ma sensu grac w 1440p. Z drugiej strony moze zamiast 30 klatek, 24 nie zrobia Ci roznicy - ten sam klatkaz co w filmach :D  Do tego co chwila wychodza nowe monitory, ktore sa lepsze od poprzednich za ta sama kase, wiec wiesz.

Ogolem wolalbym 1440p na 27", bo sam tak mam i to fajny kawal bydlaka. 24" FHD mialem wczesniej i to taki panelik, ale jak masz siedziec tak blisko, bedzie troche lepiej. Nic Ci sie nie bedzie rozmazywac - to przejscie u mnie bylo nieodczuwalne, a docenilem kompletny brak zabkow w grach.

Monitor polecasz zakrzywiony czy zwykły ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dvdmax93 Trudno powiedziec. Przesiadlem sie, jak pisalem, z malego prostego paneliku na zakreconego poszerzanego skurczybyka. Kompletnie tego zakrzywienia nie odczulem, ale Agon nie ma duzego promienia krzywizny. Spotkalem sie z opiniami, ze krzywizna wzmacnia immersje z grach, bo nasladuje sposob widzenia rzeczywistosci przez oczy, ale trudno mi sie do tego ustosunkowac. Jesli stalbys przed wyborem prostego monitora z lepszymi parametrami, a zakrzywionym o slabszych, wybralbym prosty. Moze warto doplacic do krzywizny, nie wiem, wiec poczytaj opinie. W przypadku rozpatrywania monitorow ultrapanoramicznych postawilbym na zakrzywiony, ale bez przekonania o jego wyzszosci, a na podstawie opinii innych. Trudno powiedziec, czy w przypadku 16:9 zakrzywienie ma jakikolwiek sens, bo nie mialem do czynienia z takim monitorem. U siebie nie zauwazylem zadnych zakreconych linii i innych zjawisk, ktorych spodziewamy sie po zakrzywionym panelu, ale nie wiem, czy tak jest co do zasady - wspominam od siebie, bo podejrzewam, ze Cie to zastanawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 17:33, SolInvictus napisał:

@Dvdmax93 Trudno powiedziec. Przesiadlem sie, jak pisalem, z malego prostego paneliku na zakreconego poszerzanego skurczybyka. Kompletnie tego zakrzywienia nie odczulem, ale Agon nie ma duzego promienia krzywizny. Spotkalem sie z opiniami, ze krzywizna wzmacnia immersje z grach, bo nasladuje sposob widzenia rzeczywistosci przez oczy, ale trudno mi sie do tego ustosunkowac. Jesli stalbys przed wyborem prostego monitora z lepszymi parametrami, a zakrzywionym o slabszych, wybralbym prosty. Moze warto doplacic do krzywizny, nie wiem, wiec poczytaj opinie. W przypadku rozpatrywania monitorow ultrapanoramicznych postawilbym na zakrzywiony, ale bez przekonania o jego wyzszosci, a na podstawie opinii innych. Trudno powiedziec, czy w przypadku 16:9 zakrzywienie ma jakikolwiek sens, bo nie mialem do czynienia z takim monitorem. U siebie nie zauwazylem zadnych zakreconych linii i innych zjawisk, ktorych spodziewamy sie po zakrzywionym panelu, ale nie wiem, czy tak jest co do zasady - wspominam od siebie, bo podejrzewam, ze Cie to zastanawia.

zapomniałem się spytać, mój zasilacz 500W chyba do rtx 3060 pociągnie albo do 3050...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dvdmax93 Nie mam pojecia, jak pradozerne beda te karty, a maja ogolem byc. Przecieki jednak wskazuja bardziej na zwiekszona pradozernosc najmocniejszych, nie mid-range'u, o ktorym sie w sumie nic nie mowi. 

Pewnie pociagnie. Jesli bedzie to karta lakoma na prad podobnie do 2070 Super, zblizysz sie pewnie na paredziesiat Watow do granic mozliwosci twojej zasilki, wiec moze byc tez glosno. Nie sprawdzalem, jak stoi z glosnoscia konkretnie twoj zasilacz, ale ogolem Pure Power kultura pracy nie grzesza, a i malo ktory zasilacz grzeszy blisko maxymalnego obciazenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 12:50, SolInvictus napisał:

@Dvdmax93 Nie mam pojecia, jak pradozerne beda te karty, a maja ogolem byc. Przecieki jednak wskazuja bardziej na zwiekszona pradozernosc najmocniejszych, nie mid-range'u, o ktorym sie w sumie nic nie mowi. 

Pewnie pociagnie. Jesli bedzie to karta lakoma na prad podobnie do 2070 Super, zblizysz sie pewnie na paredziesiat Watow do granic mozliwosci twojej zasilki, wiec moze byc tez glosno. Nie sprawdzalem, jak stoi z glosnoscia konkretnie twoj zasilacz, ale ogolem Pure Power kultura pracy nie grzesza, a i malo ktory zasilacz grzeszy blisko maxymalnego obciazenia.

Hehe jak bym wiedział jak się sprawy mają to poczekałbym na Ryzen 4600 i nowe karty...chyba żadnego sensu nie ma,abym sprzedał niedługo swojego Ryzen 3600 i kupił Ryzen 4600 ( a propo kiedy on wychodzi?) zauważyłem że kupowanie części do komputerów to takie drogie hobby i już coraz mniej się opłaca grać i wydawać swoje finanse, kto co lubi. 

Zanim wyjdzie RTX 3060 trochę czasu minie, chyba na początku 2021r? zastanawiam się czy nie kupić tym razem tej nowości  GPU od AMD która ma niby być w tym roku, może będzie wydajne jak rtx 3060 kto wie. cóż muszę uzbroić się w cierpliwość :) do tego czasu może jakieś fajne monitory wyjdą.

Przyszłości nie przewidujesz ile może kosztować RTX 3060 a propo MSI Gigabyte Asus tutaj zawsze MSI wygrywało jeśli chodzi o GPU ?

Edytowano przez Dvdmax93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dvdmax93 Zauwazylem, ze moja szklana kula zawsze przewiduje mniej wiecej to samo, co bylo i raczej sie nie myli ;)

Granie na PC to coraz drozsze hobby. Coraz wiecej musisz wydac na karte, ktora zapewni Ci ten sam efekt w nowych grach. Widze to na przykladzie GTXa 970 i RTXa 2070 Super. 4-5 lat temu za 1,5K mialem karte, ktora maksowala przy 60 klatkach po prostu wszystko i leciala tak przez niemal trzy lata, teraz za 2,5K mam karte, o ktorej zdecydowanie nie mozna tego powiedziec. Co prawda przenioslem sie w wyzsza rozdzialke, ale przyjmujac, ze gralbym dalej w FHD, otrzymalbym podobny, ale jednak gorszy efekt za tysiaka wiecej. Slabej optymalizacji gier bym nie wliczal, bo to bylo zawsze.

Nowe Ryzeny i karty AMD wyjda do konca roku. Ludzie zawsze spodziewaja sie Bog wie czego, zwlaszcza po AMD, a pozniej jest jak zwykle. Cholernie zdziwie sie, jesli procki AMD zaoferuja wiecej niz 10% wzrostu wydajnosci, a stawiam raczej na cos blizej pieciu. To samo w kwestii kart - szklana kula wyswietla mi testy i recenzje, w ktorych najmocniesza karta AMD podjezdza pod 3070, kosztuje te same albo wyzsze pieniadze,  ogarnia ray tracing jak Turingi, ale nie ma odpowiednika zbawiennego DLSS, wiec ssie jeszcze bardziej, a do tego jest goraca, glosna i ma zwyczajowe problemy ze sterownikami. Na jej korzysc przemawia jakis high-tech-duperel typu pamieci HBM w Fury, ale nie ma to zadnego zastosowania praktycznego. Wszystko to czyni sprzedajace AMD i osoby kupujace te karty niepowaznymi.

W kwestii Ampere, ktore nie beda mocniejsze od nowosci AMD przewiduje takie ceny jak za wersje Super, ale pojawia sie wczesniej i moga staniec wlasnie przez konkurencje ze strony Czerwonych.

MSI Gaming X/Z to zwykle najlepsze karty, flagowce Asusa takze, ale zwykle troche gorzej i zdecydowanie drozej, swietnie wycenione do zawartosci i mocne w OC to Gigabyte Gaming OC, jakas niszowa marka wyskoczy z wyjatkowo udanymi niereferentami, ktore beda rzadzic w niskiej polce cenowej - jak teraz KFA2 z kartami EX.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSRP w dniu wydania:

GTX 960 - 199$
GTX 1060 - 249$
GTX 1660ti - 279$
RTX 2060 - 349$
RTX 3060? - 379-399$ za wydajność ~20% większą względem 2060

Dlatego konsument zdrowy na umyśle, powinien cieszyć się z konkurencji. Teraz od AMD a niedługo może i od Intela w obszarze kart. Radeony znajdują zastosowanie i zyskują popularność. Nie decyduje już sama cena ale dochodzi również jakość, z każdym produktem coraz większa. Sam nie posiadam karty AMD ale szanuję i doceniam ich klientów. Nazywanie ich niepoważnymi jest moim zdaniem irracjonalne, tak mówią tylko osoby krótkowzroczne. 
 

Co do procesorów, niestety ale poza kilkoma FPS w grach Intel nie ma już nic do zaoferowania. Technologia jest po stronie AMD. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Daimyo napisał:

RTX 3060? - 379-399$ za wydajność ~20% większą względem 2060

A skad znasz wydajnosc 3060 czy jego cene? Rzuc zrodlem, moglem cos przegapic :D

13 minut temu, Daimyo napisał:

Dlatego konsument zdrowy na umyśle, powinien cieszyć się z konkurencji.

Serio jak jest konkurencja to jest lepiej dla nas, klientow?

14 minut temu, Daimyo napisał:

 Nie decyduje już sama cena ale dochodzi również jakość, z każdym produktem coraz większa.

Uzasadnij nam to przykladami.

15 minut temu, Daimyo napisał:

Sam nie posiadam karty AMD ale szanuję i doceniam ich klientów. Nazywanie ich niepoważnymi jest moim zdaniem irracjonalne, tak mówią tylko osoby krótkowzroczne. 

A ja widze ich jako dziadow, ktorzy kupuja produkt nieznacznie bardziej oplacalny wydajnosc/cena ( i to obecnie tylko przypadku 5700/5700XT), a pozniej placza na forach ,,Co sie dzieje? Czy to normalne? Jak sobie z tym poradzic?". Dlatego ich nie szanuje, bo jesli beda to govno kupowac, AMD dalej bedzie podchodzic do tematu na [beeep] i nie zaoferuje jakosci i bezproblemowosci znanej z Nvidii. Bo wiedza, ze ich klient przelicza tylko klatki na zlotowki. W dupie ma kulture pracy, temperatury czy ma nadzieje, ze problemy ze sterami go omina. Na ten moment AMD kosi gruba kase na prockach i dealach z konsolami, wiec nie padnie w przypadku bojkotu grafik, ktory chyba jedyny moze ich niedbalstwo naprostowac. Inna sprawa, ze w rzeczywistosci raczej nie maja w dupie, bo to jednak odstrasza kupcow, a zwyczajnie nie umieja. Ciezko tu mowic o rosnacej jakosci.

21 minut temu, Daimyo napisał:

Co do procesorów, niestety ale poza kilkoma FPS w grach Intel nie ma już nic do zaoferowania.

A ze w sumie Intel wyciska mocniejsze karty niz Ryzeny, to nie wiedziales. A wypadaloby miec procesor, ktory podola wymianie karty za pare lat. Jaki procent to dla Ciebie ,,kilka fps"?

23 minuty temu, Daimyo napisał:

Technologia jest po stronie AMD. 

O czym mowisz?

Kolega sie nie zna, wiec moglbys cos mu tlumaczac, bardziej rozwijac mysli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje przypuszczenia co do ceny i wydajności. Dodałem znak zapytania. Tak samo można traktować twoją wypowiedź.

Zignoruję to pytanie mając nadzieję, że rozumiesz pojęcie konkurencji i jaki wpływ ma choćby na jakość i ceny oferowanych produktów. 

RX 5000 to udana seria kart i dobry układ. To jest przykład. Czego nie rozumiesz?

Nie mam zamiaru kopać się z koniem. Problemy Radeona wynikają min. z podejścia partnerów i ich jakości, np Evoke i termopady oraz głównie z tzw. mindshare. RX 5000 to obiektywnie udana seria, niemniej jeszcze w tej generacji nie przebiła się do mainstream. NVidia robi robotę w tym segmwncie kodekami do streamowania, niczym innym bo na pewno nie FPS. Jeśli będą coraz lepsi to pozamiatają jak Ryzeny. Tego im życzyć.

Znasz pełny line-up 3 generacji Ryzena prawda?

Na jakiej płycie pod Intel masz PCI-E 4.0?  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Daimyo napisał:

To są moje przypuszczenia co do ceny i wydajności. Dodałem znak zapytania. Tak samo można traktować twoją wypowiedź.

Znak zapytania widze jedynie przy nazwie modelu. Mozna wywnioskowac, ze co do niej masz watpliwosci. Nie widze go przy cenach czy wydajnosci, wiec prezentowane przy cenach kart z przeszlosci prezentuje sie to tak, jakby bylo czyms pewnym. Przyznasz :)

14 minut temu, Daimyo napisał:

Zignoruję to pytanie mając nadzieję, że rozumiesz pojęcie konkurencji i jaki wpływ ma choćby na jakość i ceny oferowanych produktów.

Dziwi mnie w takim razie twoja poprzednia wypowiedz, ktora probujac byc gownianie uszczypliwa sugeruje, ze jednak nie rozumiem. Teraz zakladasz, ze rozumiem, wiec sie wlasnie zaplatales.

16 minut temu, Daimyo napisał:

RX 5000 to udana seria kart i dobry układ. To jest przykład. Czego nie rozumiesz?

Tu nie ma tu kwestii, ktorej ja nie rozumiem. Problem w tym, ze glosisz poglady, ktore nie maja w niczym poparcia i sugeruja, ze wlasnie Ty nie rozumiesz tego, o czym mowisz.

Na podstawie obserwacji rozwoju sytuacji tych kart (recenzje, patch note'y, opinie posiadaczy - prawda, a nie pieprzenie w bambus o ,,udanych ukladach") dojdzie sie do wniosku, ze takiego rozpierdzielu ze sterami jak z 5000 to dawno nie bylo. I dalej to nie jest ogarniete. A z poprzednia generacja bylo lepiej. To ma byc udany uklad? To ma byc wzrost jakosci? To govno jest :D

23 minuty temu, Daimyo napisał:

Znasz pełny line-up 3 generacji Ryzena prawda?

Rozwin mysl, a nie wal pytankiem, bo nie wiem, jak mam Ci odpowiedziec. Odpowiedz ,,tak" lub ,,nie" ma tu jakis sens? Nie sadze.

24 minuty temu, Daimyo napisał:

Na jakiej płycie pod Intel masz PCI-E 4.0?  

Nie masz, ale masz miec na plytach do Inteli, ktore wyladuja w okolicach konca roku. PCIe 4.0 i wydajnosc w wielowatkowosci to jedyne zalety Ryzenow. Zwiazana z 4.0 gigantyczna zaleta jest mozliwosc sprawienia sobie super-szybkiego dysku pod ten standard :D  Ty pisales jednak o grach, wiec na ten moment z PCIe 4.0 to tak klatka wiecej. Z wielowatkowosci gry za bardzo nie korzystaja, a preferuja mocny rdzen. Takie same preferencje podzielaja projektanci gier pod nadchodzace konsole. Nie pomyslales o tym, ze obecne Ryzeny maja problem z ciagnieciem w FullHD RTXow, wiec na pewno nie pociagna ich odpowiednikow, ktore pojawia sie w czasach sensownej potrzeby wykorzystywania PCIe 4.0.

Ogolem to olales moje pytanie, bo nie wiesz, ale sie wypowiadasz. Silisz sie tez na gloszenie opinii sprzecznych z moimi czy je podwazajacymi. I dobrze wiesz, ze po raz kolejny Cie na tym zlapalem :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz powaznie, ale domyslasz sie - bo wlasnie problem w tym, ze nie wiesz - ze tak jest :> Dlatego albo przestaniesz udzielac sie w kwestiach, o ktorych nie masz pojecia (czyli w zasadzie nie bedziesz sie na tym forum odzywac), albo bede to dobitnie uwydatnial jak powyzej. Ty sie nie ogarniesz, wiec niefajnie bedzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dvdmax93 Zaden blad. To jest obecnie najlepiej wyceniony procek do gier na najlepiej wycenionej platformie i byc moze najrozsadniejsza opcja, biorac pod uwage zmiany jakie zajda w podzespolach w najblizszych latach.

Szklana kula pokazuje premierowe recenzje Ryzena 4600... 7% mocniejszy od 3600, a ludzie czekali na niego jak na ponowne przyjscie Jezusa Chrystusa. Sa rozczarowani. Sa tez zszokowani tym, ze kosztuje 1200 PLN, boli ich tez koszt nowych plyt, bola ich jego temperatury, wiec koniecznosc zabulenia za porzadny cooler. Kosztuje to wszystko jak Intel, wiec walic PCIe 4.0, bo jakos za ta sama kase wola pojsc w Intela.

3600 bedzie spoko dopoki masz 1060 albo skoczysz sobie w 1440p wraz z nowa karta rzedu nadchodzacych RTXow. Podejrzewam, ze do obsluzenia 3060 w Full HD styknie, ale oczywiscie moge tylko spekulowac.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, SolInvictus napisał:

Nie piszesz powaznie, ale domyslasz sie - bo wlasnie problem w tym, ze nie wiesz - ze tak jest :> Dlatego albo przestaniesz udzielac sie w kwestiach, o ktorych nie masz pojecia (czyli w zasadzie nie bedziesz sie na tym forum odzywac), albo bede to dobitnie uwydatnial jak powyzej. Ty sie nie ogarniesz, wiec niefajnie bedzie :D

Masz rację. Za każdym razem udowadniasz swoją wyższość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...