Skocz do zawartości
mystic8

Krzesło biurowe "dla gracza"

Polecane posty

Witam

Poszukuję wygodnego krzesła biurowego do kwoty 600 zł.

Aktualnie posiadam taki model: https://centrummeblowe.pl/fotele-obrotowe/6749-fotel-obrotowy-q-czarny?gclid=EAIaIQobChMI2JGdk4v86gIVk6kYCh1MzQIREAQYASABEgLvAvD_BwE

Po prawie 2 latach siłownik zaczyna wysiadać oraz pojawiły się lekkie pęknięcia na podłokietnikach. Dodatkowo strasznie irytuje niezbyt głębokie siedzisko, co sprawia, że fotel jest bardzo dobry do pracy, ale do relaksu przy komputerze w domu już niestety nie do końca.

 

Na czym mi zależy w szczególności przy okazji zakupu nowego modelu:

- Regulowane podłokietniki

- Wysokie siedzisko z oparciem na głowę

- Materiał najlepiej siatka

- Głębokie siedzisko

 

Czytałem dość sporo o fotelach "dla graczy" w stylu kubełkowym i niestety obawiam się, że te elementy boczne mogą mi przeszkadzać. Ważę 85kg, a mój wzrost to 186 cm.

Czy możecie polecić mi coś dobrego do wskazanej kwoty? Od razu zaznaczam, że widziałem już Markusa z Ikei, ale niestety brak regulowanych podłokietników skreśla go całkowicie z mojej listy.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mystic8 Wlasnie chcialem Ci polecic Markusa, ktorego sam mam i kupilem w wyniku wielu polecen. Spelnia twoje warunki poza tymi podlokietnikami. Na twoim miejscu po prostu usadzilbym na nim dvpe i zobaczyl, czy Ci ta wysokosc przypadkiem nie odpowiada. Nie jest to chyba kwestia, ktora sie zmienia, a raz, dobrze dopasowuje do siebie. Mysle, ze owa wysokosc jest calkiem niezle przemyslana, bo mi przypasowala wrecz idealnie i nie chcialbym miec ich ani wyzej, ani nizej. Jednak owa wysokosc laczy sie takze z wysokoscia biurka - u mnie akurat tak sie zlozylo, ze w przypadku najbardziej wygodnej wysokosci siedziska i wysokosci biurka podlokietniki sa w sam raz. Zdajesz sobie pewnie tez sprawe, ze im wiecej mozliwosci regulacji fotela, tym konstrukcje drozsze i moze byc ciezko spelnic wszystkie warunki przy twoim budzecie i przy zachowaniu przyzwoitej jakosci.

EDIT: A wzrost mamy ten sam (ja mam chyba 188 cm), grubasem tez nie jestem, wiec duza szansa, ze Tobie Markus przypasuje jak mi.

EDIT2: Wysokosc mojego biurka to 77,3 cm.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SolInvictus napisał:

@mystic8 Wlasnie chcialem Ci polecic Markusa, ktorego sam mam i kupilem w wyniku wielu polecen. Spelnia twoje warunki poza tymi podlokietnikami. Na twoim miejscu po prostu usadzilbym na nim dvpe i zobaczyl, czy Ci ta wysokosc przypadkiem nie odpowiada. Nie jest to chyba kwestia, ktora sie zmienia, a raz, dobrze dopasowuje do siebie. Mysle, ze owa wysokosc jest calkiem niezle przemyslana, bo mi przypasowala wrecz idealnie i nie chcialbym miec ich ani wyzej, ani nizej. Jednak owa wysokosc laczy sie takze z wysokoscia biurka - u mnie akurat tak sie zlozylo, ze w przypadku najbardziej wygodnej wysokosci siedziska i wysokosci biurka podlokietniki sa w sam raz. Zdajesz sobie pewnie tez sprawe, ze im wiecej mozliwosci regulacji fotela, tym konstrukcje drozsze i moze byc ciezko spelnic wszystkie warunki przy twoim budzecie i przy zachowaniu przyzwoitej jakosci.

EDIT: A wzrost mamy ten sam (ja mam chyba 188 cm), grubasem tez nie jestem, wiec duza szansa, ze Tobie Markus przypasuje jak mi.

EDIT2: Wysokosc mojego biurka to 77,3 cm.

Niestety mam nieforemne wysokie biurko (85cm) i tylko regulowane podłokietniki ratują sprawę. Co powiesz na taki model od SPC? LINK

Edytowano przez mystic8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mystic8 napisał:

Co powiesz na taki model od SPC? LINK

Niestety zaden ze mnie specjalista od foteli ;) Przyznam tez, ze nie siedzialem nigdy na czyms, co ma takie wystajace poduchy (Markus ma je dosc lagodnie wypukle, a wczesniej nie mialem foteli z poduchami). Laduja je do wiekszosci gamingowych krzesel, wiec to dobra rzecz albo laduja, bo laduja wszyscy. Mam nadzieje, ze tylek od tego nie zjezdza. Nie siedzialem tez na fotelu o ,,lamanym" oparciu inspirowanym sportowymi samochodami, wiec nie wiem, czy to jest wygodne. W samochodzie z takimi fotelami tez nie siedzialem :D

Ogolem na twoim miejscu pojezdzilbym po sklepach i sam potestowal. Oczywiscie zawsze mozna zamowic w ciemno i odeslac. Na papierze wszystko co spelnia twoje warunki wydaje sie dobre. To samo polecenia innych - jednak ja wole McD, a Ty Burger Kinga. Nie wiem tez, czy celowanie w gamingowe konstrukcje bedzie dobrym pomyslem. Podejrzewam, ze moze byc jak z RGB - cene zawyza gamingowa stylistyka, a fotel reprezentuje polke nizej. A w zasadzie producent wie, ze sprzedaje ten produkt wygladem, wiec walic cala reszte. Cos takiego widze na rynku obudow z RGB - poza doslownie paroma bardzo kosztownymi wyjatkami, to wszystko govno, ktore potrafi kosztowac pare stowek, a reprezentuje budzetowa jakosc skrzynek za 100-200 PLN. Kto chce jakosci, idzie tam, gdzie towar kosztuje tyle samo, a jakos sprzedaje sie bez swiatelek - do be quiet! czy Fractala. To tylko przypuszczenia, ale moze podobne tendencje wystepuja na rynku foteli, wiec warto poszukac w ofercie marek stricte fotelowych. Zwykle najlepiej wydane pieniadze zostawia sie u tych, ktorzy specjalizuja sie w konkretnym produkcie. Wiesz, koszula od marki koszulowej, garnitur od garniturowej.

Dodam tez, ze troszke foteli przerobilem, Markus jest moim drugim ulubionym, ale najwygodniejszym byl taki typowy ,,fotel prezesa". Skora, miekki, zadnych bajerow, proste, wysokie oparcie, szerokie podlokietniki. Niestety nie wiem, jakiej byl marki, bo bylo to dawno temu - kiedy jeszcze bylem na utrzymaniu rodzicow i oni mi go gdzies kupili.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat używam kubełkowego fotela i jestem średnio zadowolony. Na krótsze sesje jest ok (ale i tak bez szału), natomiast na dłuższe jest po prostu kiepski. Po paru godzinach przed kompem zaczyna wszystko boleć i ciężko znaleźć wygodną, bardziej komfortową pozycję. Te poduszki na lędżwiach i karku działają dosyć... agresywnie? W takim sensie, że raz są mega wygodne, a raz zaczynają tak się wwiercać w plecy/szyję, że mam ochotę wywalić je przez okno. 

Dlatego zdecydowałem się na nowe krzesło, tym razem ergonomiczne. Czekam na dostawę, więc jeszcze się nie wypowiem, ale za to z całą pewnością mogę stwierdzić, że gamingowych foteli nie polecam. :P

Przyjrzyj się może temu modelowi? https://www.ergoexpert.pl/fotel-biurowy-halmar-admiral-z-wysuwem-siedziska

Siedzisko niby tylko 2cm głębsze od twojego starego krzesła, ale różnica powinna być znacząco odczuwalna wbrew pozorom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@47 Wlasnie obawiam sie, ze moze kolega mlodszy i jeszcze rosnie, to czy od tego kubelkowego zaokraglenia garba nie dostanie.

Ogolem fajnie, ze opisales taki fotel, bo zawsze mnie intrygowaly. Jednak nikt poza branza foteli gamingowych nie stosuje takich rozwiazan, co srednio wrozy tematom wygody i ergonomii.

To co wrzuciles, to wlasnie kierunek, ktorym ja bym na miejscu kolegi podazyl. Takie ksztalty pojawiaja sie w stricte ergonomicznych fotelach za pare razy tyle, wiec duza szansa, ze to dobra opcja. Jedynie nie ma info o tym, czy mozna regulowac nachylenie oparcia. Moze fotel zaprojektowal jakis wirtuoz ergonomii i to jedyna sluszna pozycja, ale zawsze lepiej wybor miec niz nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam dobrego fotela, bo mój obecny zaraz się rozejdzie na amen. Miałem okazję wypróbować dwa fotele: Sitplus Navigator i Unique Saga Plus. Oba niestety odesłałem. Pierwszy miał dziwne wyprofilowanie po zewnętrznej stronie ud, drugi natomiast okazał się za mały dla mnie (wzrost mam identyczny, natomiast jestem trochę cięższy). Z jednej strony musiałbym wysunąć siedzisko najbardziej do przodu, z drugiej tworzy to szparę pomiędzy oparciem). Niestety, wszystkie te fotele są chyba profilowane pod lud azjatycki, gdzie klecą te krzesła.

U mnie w okolicy nie ma niestety salonu, ale jak masz fizycznie możliwość, to jedź posadzić dvpę. ;) 

Jeżeli idzie o zagłówek, to nie miej złudzeń. Z takim wzrostem będziesz musiał odchylić się naprawdę mocno do tyłu, żeby do niego dosięgnąć. 

Ja już straciłem nadzieję na znalezienie ergonomicznego fotela dla w miarę wysokich osób (a byłem w stanie wydać nawet 2k, teraz chyba pozostaje mi znaleźć jakiś "gamingowy" model, lepsze to niż te tanie z oparciem z drutu). Jeszcze zostaje coś w stylu Unique Tune (ale też przekracza budżet i jest tylko odrobinę wyższy od sagi).

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolem warto uwazac na te wszelkie wygladajace na wygodne wybrzuszenia i poduchy. Dostalem na prezent fotel, ktory mial takie wybrzuszenia na siedzisku i oparciu. To na siedzisku bylo na srodku i wygladalo wygodnie, ale nie dalo sie na tym normalnie siedziec - nogi rozjezdzaly mi sie na boki, tworzac kat dobrych 60 stopni, co jest dla mnie mega niewygodna i nienaturalna pozycja.. Zwyczajnie musialbym uzyc sily, zeby trzymac je ,,normalnie". Wybrzuszenie na plecach cholernie meczylo, bo okolice krzyza bolaly juz po godzinie siedzenia. Obie gabki musialem wypruc i dopiero wtedy siedzialo sie wygodnie, a sam fotel mial juz wtedy zwyczajna, prosta konstrukcje. Od tego momentu zaczalem zwracac uwage na to, czy wygladajace na wygodne rozwiazania pojawiaja sie w ergonomicznych fotelach z wyzszej polki. Stad przekonanie, ze przy jakimkolwiek budzecie warto wybierac te modele, ktore jak najbardziej je przypominaja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 47 napisał:

Od paru lat używam kubełkowego fotela i jestem średnio zadowolony. Na krótsze sesje jest ok (ale i tak bez szału), natomiast na dłuższe jest po prostu kiepski.

Usiadłem na 1 kubełkowym w Jysk i powiem szczerze, że o ile przy siedzisku te wypustki mi nie przeszkadzają, o tyle przy barkach już trochę tak (jestem dość szeroki).

 

18 godzin temu, SolInvictus napisał:

@47 Wlasnie obawiam sie, ze moze kolega mlodszy i jeszcze rosnie, to czy od tego kubelkowego zaokraglenia garba nie dostanie.

Po 30 już się nie rośnie, chyba, że wszerz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SolInvictus napisał:

@mystic8 W takim razie z racji wieku zdecydowanie odpuscilbym efektowne fotele gamingowe na rzecz tych ergonomicznych - by na starosc bylo troche lzej.

Problemem jest znalezienie odpowiedniego modelu (z opcjami regulacji i głębokim siedziskiem). Rodzajów foteli jest tyle, że głowa mała :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mystic8 napisał:

Problemem jest znalezienie odpowiedniego modelu (z opcjami regulacji i głębokim siedziskiem). Rodzajów foteli jest tyle, że głowa mała :/

Nie orientuje sie dobrze w rynku foteli, ale jesli dobrze kojarze, twoj budzet raczej nie lapie sie na w pelni regulowane fotele. Z tego co pamietam z rozgladania sie za kolejnymi fotelami, takie z regulacja czegos wiecej niz wysokosci siedziska i nachylenia oparcia nie byly standardem w kwocie ~600 PLN.

Dlatego dalej jestem za tym, bys po prostu pojezdzil po sklepach i poprobowal. Najbardziej wygodnym moze okazac sie fotel, ktory bedzie pozbawiony czesci opcji regulacji, ale bez tego Ci przypasuje. Troche foteli przerobilem i szczerze mowiac, nie odczuwalem wiekszej roznicy pomiedzy kolejnymi (poza tym kasztanem z tylko wygladajacymi na wygodne wybrzuszeniami, ktory opisalem wyzej). Byc moze to kwestia tego, ze nie mialem nigdy fotela high-endowego, ale ten high-end to dwa, trzy twoje budzety, a ja od zawsze obracalem sie wlasnie w odpowiadajacej jemu polce. Byc moze jest tak jak z wspominanymi obudowami - jesli nie sprobujesz czegos lepszego, nie wiesz, co tracisz. Fanem jezdzenia po sklepach nie jestem, a Markusa zamowilem w ciemno, na probe. Przypasowal, ale moze faktycznie warto bylo wydac pare razy tyle - nie mam przeciez porownania. Mam to z tylu glowy, wiec jestem gotowy wydac wiecej na nastepny fotel, jesli taki okaze sie faktycznie lepszy :)

Troche tez przeszkadza tu twoje biurko. Siedzac przy swoim, sprobowalem sie przymierzyc do tego jakby mialo 85 cm wysokosci. Nawet jakbym mial regulacje podlokietnikow, byloby mi mega niewygodnie. Zwyczajnie musialbym mocno podniesc wysokosc siedziska, a to juz bardzo nieergonomiczna pozycja zjezdzajacego tylka. Nogi mam dlugie, wiec u Ciebie moze byc z tym raczej gorzej niz lepiej. Obawiam sie, ze mozesz miec taki problem i bedziesz musial ominac to jakas podporka pod nogi. Dlatego rozpatrywalbym fotel tez pod katem takiego rozwiazania (czy wygodnie, czy wtedy nie odjezdza). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki problem mam przy każdym krześle. Zastanawiam się również nad jakimś biurkiem regulowanym i zdecydowanie niższym. Każdy mój fotel musiałem ustawiać na maksymalną wysokość, by jakoś sensownie korzystać z komputera. Podłokietniki regulowane trochę pomogły, ale cierpią mięśnie pleców od tak wysokiego położenia rąk.

Jestem skłonny dołożyć do kwoty 1000 zł, ale pod warunkiem, że krzesło się nie rozwali po 2 latach, gdy skończy się gwarancja.

Edytowano przez mystic8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mystic8 Jak mowilem, nie orientuje sie w temacie rynku krzesel, ale w tym budzecie na pewno bedziesz mial spory wybor w pelni regulowanych krzesel. 

Byc moze nieglupia opcja jest przeznaczenie doplaty do budzetu nie na drozsze krzeslo, a nowe biurko. Co do regulowanych biurek, nie rozumiem ich przeznaczenia. Moze sens maja w przypadku rosnacych dzieci albo osob, ktore raz przy nim stoja, raz siedza. Kosztuja wieksza kase, wiec warto miec konkretny pomysl na wykorzystanie tej funkcjonalnosci.

W przypadku biurka do kompa postawilbym na konstrukcje priorytetowo gleboka. Na wypadek jakiegos duzego monitora czy ultrapanoramy. U mnie monitor stoi w rogu biurka i scian (biurko dlugie na dwa metry, ale malo glebokie), wiec troche musialem pokminic nad odpowiednim ustawieniem, by ultrapanorama nie byla meczaco blisko, klawa nie wystawala poza krawedz, a ja nie wjezdzal na obudowe stojaca na podlodze po lewej stronie i sasiadujaca z drugiej strony z kolejnym meblem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...