Skocz do zawartości
blady15

Komputer za 2000 zł - 2300 zł

Polecane posty

Witam Wszystkich

Na początku powiem że nie za bardzo znam się na kompach dlatego piszę do Was.
Chcę złożyć kompa bez systemu. Mam dwa zestawy
Pierwszy to : https://www.x-kom.pl/lista/2hacxug3l
Drugi to : https://www.x-kom.pl/lista/uwmtlrknj
ale nie za bardzo wiem czy któraś z tych propozycji jest dobra czy może w tej cenie jest możliwość kupna czegoś lepszego.
I tu taj prośba do Was. Czy jest ktoś w stanie sprawdzić ten zestaw i ewentualnie coś zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi zestaw wygląda o wiele lepiej ale zamieniłbym kartę na GTX 1650 Super a obudowę na Zalman S2. Co więcej za dodatkowe 10 zł masz lepsze kostki:
https://www.x-kom.pl/p/542303-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-2x4gb-3200mhz-cl16-viper-4-blackout.html

 

Ewentualnie:
płyta ASRock H310CM-DVS lub Gigabyte B365M D3H
Intel i3 9100F
a do tego taki RAM: PVE48G266C6KGY (kod produktu).

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady15 Ja to widze tak, ze dorzucilbym do budzetu 500 PLN, jesli chcesz komputer, ktory bedzie radzil sobie z grami teraz i przez jakis czas. Bez obrazy, ale wskazane zestawy z x-komu sa po prostu za slabe do nowych gier. Za 2800 mozesz miec fajny, mocny komputer, ktory daje rade, dawac bedzie przez jakis czas i ma mozliwosci na przyszla wymiane karty graficznej. Masz po prostu bardzo niezreczny budzet, ktoremu brakuje tych paru stowek, by bylo dobrze i perspektywicznie. Jesli nie ma opcji doplaty, kupowanie jednego z tych zestawow uznalbym za marnowanie pieniedzy i dozbieral/wzial na raty to, o czym mowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krasnolud
A którą z tej listy wybrać https://www.x-kom.pl/szukaj?q=gtx 1650 super bo ceny się różnią. Wiem że gdybym kupował poszczególne części z różnych stron to też bym mógł zaoszczędzić, jednak wole kupić wszystko w jednym sklepie. A co do procesora to wiem że ceny poszły w górę. Niestety nic na to nie poradzimy....

@Elf

Rozumiem to że bym dopłacił 500 zł byłby lepszy. Potem ktoś by mógł napisać 3000 zł za mało dodaj jeszcze 1000 zł i sprzęt będzie lepszy. Każdy by tak pisał i nagle z kwoty 2300 zł zrobiłoby się 10000 zł. Więc dokładać 500 zł nie zamierzam.
Po za tym ja tego kompa chce kupić  mojemu bratankowi na komunie i wydaje mi się że jako wujek 2300 zł na prezent dla 10 latka to i tak już za dużo.

Edytowano przez blady15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blady15 napisał:

@Krasnolud
A którą z tej listy wybrać https://www.x-kom.pl/szukaj?q=gtx 1650 super bo ceny się różnią. Wiem że gdybym kupował poszczególne części z różnych stron to też bym mógł zaoszczędzić, jednak wole kupić wszystko w jednym sklepie. A co do procesora to wiem że ceny poszły w górę. Niestety nic na to nie poradzimy....

Ty zgrywusie, przecież podlinkowałem Ci dwa konkretne modele: MSI oraz Gigabyte. Kliknij :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Daimyo napisał:

 

Ty zgrywusie, przecież podlinkowałem Ci dwa konkretne modele: MSI oraz Gigabyte. Kliknij :)

Sory nie widziałem heheh

@Daimyo Tak w ogóle to teraz zauważyłem, że z tego drugiego zestawu co podałem to został tylko dysk i zasilacz a resztę zmieniłeś hehe ;-)
Tak to wygląda : https://www.x-kom.pl/lista/2m6lm48hz 

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ceny poszły w górę np. karty, procesory, płyty, natomiast niektóre poszły w dół, np. SSD i RAM. Reszta podzespołów fluktuuje, ciężko powiedzieć czemu. Produkcja wróciła do normy, zapotrzebowanie jest większe jak w stosunku rok do roku, więc wychodzi na to, że producenci po prostu nas doją jak chcą.

Ja sam czekam na na Ryzena 3600 w dobrej cenie, tj. < 750 zł z przyzwoitego źródła. Było już po 770 zł i a teraz znowu powyżej 810 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blady15 napisał:

Rozumiem to że bym dopłacił 500 zł byłby lepszy. Potem ktoś by mógł napisać 3000 zł za mało dodaj jeszcze 1000 zł i sprzęt będzie lepszy. Każdy by tak pisał i nagle z kwoty 2300 zł zrobiłoby się 10000 zł. Więc dokładać 500 zł nie zamierzam.

No wlasnie to tak nie dziala w tym przypadku. Racje bys mial wlasnie w przypadku budzetu 2800 i doplat do tego. Chodzi o to, ze za 2300 masz zestaw, ktory nie poradzi sobie w najnowszych i nawet czasem paroletnich grach, a taki za 2800 da bardzo fajnie rade, starczy na jakis czas i tak przy okazji dochodzi do tego opcja sensownej rozbudowy w przyszlosci. Widzisz sens kupowania komputera, ktory na starcie nie daje rady?

2 godziny temu, blady15 napisał:

Po za tym ja tego kompa chce kupić  mojemu bratankowi na komunie i wydaje mi się że jako wujek 2300 zł na prezent dla 10 latka to i tak już za dużo.

Dla kogos duzo, dla kogos malo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SolInvictus nie wprowadzaj w błąd i nie obrażaj gości tego forum.

Po pierwsze, komputer starczy na kilka lat. Wydaje się naturalne, że z czasem będzie trzeba obniżać ustawienia i zmniejszyć jakość tekstur. Panta rhei. Po drugie, nie każdego stać na taki wydatek lub nie każdy w swoim budżecie widzi potrzebę wydawania takich środków ze względu na pilniejsze sprawy. Zejdź na ziemię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cię to zaskoczy ale ludzie używają starych komputerów do gier. Statystyczny użytkownik wymienia komputer co 3-5 lat a nie co generację. I nie, nie masz racji. Da się grać w w nowsze gry na starszym sprzęcie. Znasz takie pojęcie jak minimalne wymagania? Na przykładzie RDR2, i5 2500k i gtx 770. Jesteś przecież ekspertem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie probuj byc blyskotliwy, bo zawsze zle na tym wychodzisz :D

Po prostu uwazam, ze wydawanie na komputer 2300 jest marnowaniem pieniedzy - biorac pod uwage, jak beda na tym dzialac gry dzis i za jakis czas. Wyraznie podkreslilem, w jaki sposob lepszy komputer mozna otrzymac, dorzucajac pare stowek i ze kolega jest w bledzie co do swojej teorii nieskocznonego dorzucania.

Nigdy nie okreslilem sie ,,ekspertem". Zbierasz screeny moich wypowiedzi jak jakis psychol, wiec moze raz sie nam to przyda - wrzuc wypowiedz, w ktorej sie takim mianem okreslilem :>

Niech kolega sobie bierze nawet komputer za 1000 PLN. Tez cos tam odpali, cos tam pogra. Mi to przeciez bez roznicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SolInvictus napisał:

Niech kolega sobie bierze nawet komputer za 1000 PLN. Tez cos tam odpali, cos tam pogra. Mi to przeciez bez roznicy.

Dziękuję za cenną uwagę. Dobrze, że zaznaczyłeś że nie jesteś ekspertem i że dla ciebie pieniądze gości forum, jak to ładnie określiłeś, są przecież bez różnicy.

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady15 Kolega co ma miliony monet zburzyl twoj swiatopoglad prostego czlowieka polegajacy na tym, ze z jednej strony sie nie znasz - bo przeciez prosisz nas o pomoc w skomponowaniu zestawu - a z drugiej madrzysz w temacie.

Dobrze to o Tobie nie swiadczy, wiec nie podskakuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok. Jeśli odliczyć z koszyka tą promocję AMD to wychodzi 2200 zł czyli zostanie Ci 100 zł na lepszą obudowę, zasilacz lub większy dysk. Ten Krux ma blachę na topie, może się grzać w środku. Zasilacz Elementum to półka najniższa z możliwych. 240GB to system i dwie gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SolInvictus napisał:

@blady15 Kolega co ma miliony monet zburzyl twoj swiatopoglad prostego czlowieka polegajacy na tym, ze z jednej strony sie nie znasz - bo przeciez prosisz nas o pomoc w skomponowaniu zestawu - a z drugiej madrzysz w temacie.

Dobrze to o Tobie nie swiadczy, wiec nie podskakuj.

Kolego Ty się mądrzysz od samego początku, gdyż niby jesteś taki pomocny a nawet ani jednego zestawu nie pokazałeś ( zmontowałeś ), tylko jakieś głupie słowne przepychanki. Jak dla Ciebie budżet jaki jest dostępny jest za mały to się nie wypowiadaj. Po za tym mojego światopoglądu nie zburzyłeś bo jesteś zbyt cienki żeby to zrobić...... Więc albo pokaż co potrafisz i stwórz jakiś dobry zestaw do 2300 zł, a jak nie umiesz to się już nie wypowiadaj.

14 godzin temu, Daimyo napisał:

Wygląda ok. Jeśli odliczyć z koszyka tą promocję AMD to wychodzi 2200 zł czyli zostanie Ci 100 zł na lepszą obudowę, zasilacz lub większy dysk. Ten Krux ma blachę na topie, może się grzać w środku. Zasilacz Elementum to półka najniższa z możliwych. 240GB to system i dwie gry.

Czyli niby dobry jednak zostawia wiele do życzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady15 Zasugerowalem swoje podejscie do tematu, ale nie produkowalem sie z tworzeniem zestawu, bo jak widac po twoim stosunku do mojego punktu widzenia, nie mialoby to sensu. Pierw jestes niesympatyczny, a pozniej chcesz bym stworzyl Ci zestaw?

Jak mnie ladnie przeprosisz, to moze tak... Bez tego jestes skazany na Daimyo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...