Skocz do zawartości

Imprezy i koncerty


Cardinal

Polecane posty

Szafo - a skąd mam wiedzieć? Jak już wspomniałem, w trasie zimowej Hunter grał jedynie z Frontside'em na supie. :) Może to i lepiej, bo w ten sposób FS zagrał 45 minut, a Huntah prawie półtora godziny.

Natomiast z tego co słuchałem na majspejsie, to wiem jedno: Rootwater gra nu. Jak na standardy światowe średni, jak na polskie - bardzo dobry. Ale przecież wiesz, że w koncertach muzyka jest ostatnim, co się liczy, więc zaryzykować zawsze można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 737
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Był ktoś na koncercie

Rootwater

Virgin Snatch

Frontside

Hunter

??

Bo nie wiem czy iść :)...

Niedługo będą w rzeszowie i nie wiem co sądzić o koncercie tylu TAKICH zespołów :)

Heh, co ciekawe Mystic Tour zawita także do mojego rodzinnego zadupia, autentycznie się zdziwiłem, no ale nie omieszkam wykorzystać okazji, tym bardziej, że jak już wspomiano bilety są dość tanie. Tylko martwi mnie miejsce organizacji tego koncertu, czyli radomszczański MDK, gdzie pomiędzy sceną a siedzeniami są może 3m wolnej przestrzeni, jak nie mniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

3a39412197e0a49c.jpg

Trzecią gwiazdą VI edycji Mystic Festival obok SLAYER i MASTODON będzie

szwajcarska grupa CELTIC FROST!

Koncert odbędzie się 5 czerwca 2007 w katowickim Spodku.

No, no Monotheist całkiem mi sie podobał... może być ciekawie...

Oj współczuje zespołowi grającym przed Slayerem... może zaproszą znów SoaDa 8) xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

226447dt2007przodmalyva4.th.jpg

12 czerwca 2007 w katowickim Spodku wystąpi zespół DREAM THEATER ! Występ będzie częścią składową światowej trasy "Chaos In Motion World Tour 2007/2008", promującej nowy studyjny album zespołu "Systematic Chaos", którego premiera przewidziana jest na 4.06.2007. Ceny biletów w przedsprzedaży od 120 (płyta) do 300 (loża) złotych więcej informacji - - - -> http://www.rockserwis.pl/ProductPresentati...ProductID=81882

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech cholera organizatorów tych wszystkich koncertów! Nie dość, że wszystkie fajne zespoły przyjadą w tym roku, to jeszcze w jednym miesiącu! A skąd wziąć na to wszystko kasę??? :? No nic, ja jadę na MF, DT musi poczekać do "następnego razu" (tak samo jak H&H).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech cholera organizatorów tych wszystkich koncertów! Nie dość, że wszystkie fajne zespoły przyjadą w tym roku, to jeszcze w jednym miesiącu! A skąd wziąć na to wszystko kasę??? :?

Dokładnie...

No nic, ja jadę na MF, DT musi poczekać do "następnego razu" (tak samo jak H&H).

Ja osobiście waham się pomiędzy DT, MF i Genesis (którzy też grają w czerwcu :/), ale najprawdopodobniej wybiorę się na koncert Petrucciego i spółki bo za Slayerem nie przepadam a Celtic Frost słyszałem ze dwa razy w życiu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech cholera organizatorów tych wszystkich koncertów! Nie dość, że wszystkie fajne zespoły przyjadą w tym roku, to jeszcze w jednym miesiącu! A skąd wziąć na to wszystko kasę??? :? No nic, ja jadę na MF, DT musi poczekać do "następnego razu" (tak samo jak H&H).

Oj wątpię, by w ciągu najbliższych kilku(nastu?) lat było nam dane podziwiać H&H w Polsce(w Kanadzie H&H gra z...Megadethem, a polski support jeszcze nie jest podany :wink: ...). A Slayer w miarę regularnie odwiedza nasz kraj i jeszcze nie raz to zrobią. Mi przepadły bilety na MM, więc zaoszczędziłem na MF ;] Na IM się nie wybieram:

1) Nie mam paszportu ;]

2) Grają AMoLaD ;]

3) Dzień wcześniej jest MF :P

Zresztą IM odwiedzi nasz kraj w 2008 z trasą: Golden Years, czyli najlepsze kawałki z płyt, które nagrali w latach 82-88... I TO dopiero będzie koncert. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardi a jak się spisuje na żywo Rootwater? Bo koncercik MT też za parę dni w Bielsku, bilety niedrogie (ok. 30 zł ), bliziutko do domu... O ile na Hunterze parę razy byłem to o tym całym Rootwater pierwszy raz w życiu słyszę...
Byłam wczoraj na Mysticu - i polecam to wszystkim 8) Mimo, że szłam prawie w ciemno(ze wszystkich zespołów znałam tylko Huntaha, za to bardzo dobrze ;] ), to bawiłam się po prostu świetnie ^_^ Najpierw grał Rootwater - momentami mocno przypominał SoaDa, a chwilami głos wokalisty przypominał tapira z Dream Thater :D Natomiast on sam dosyć mocno mnie zdziwił, ponieważ zeskoczył ze sceny i przeciągnął mnie przez cały parkiet o.O(koncert odbywał się w opolskim klubie Skippens). Ostatnie dwa numery mnie mocno zaciekawiły - miały ciekawe orientalne wstawki, dlatego też zamierzam zapoznać się bliżej z ich twórczością. Później występował Virgin Snatch, który kompletnie mnie nie zainteresował - jak zwykle podpierałam ścianę. Kiedy skończyli, doszłam do wniosku, że wcześniejsze wyciągnięcie mnie na parkiet było znakiem - najwyższy czas wyjść i zacząć pogować na Frontside - byłam tam jedyna kobietą( i pierwszy raz w życiu rzeczywiście bawiłam się na koncercie ._. ), posiniaczona przeżyłam Ścianę Śmierci, a w pewnym momencie energia tak wszystkich rozpierała, że przewrócono mną barierki, więc wylądowałam tuż pod nogami wokalisty xD No a później zaczął się Hunter - było znakomicie(jak ostatnio na ich koncercie w MDku, wytrzymałam cały w pierwszym rzędzie, tuż na przeciwko Drako :D ), chociaż grali prawie tylko utwory z "T.E.L.I.". W pewnym momencie jakaś dziewczyna położyła się na materacu pod sceną z zamkniętymi oczami i słuchała sobie, a wokalista wylał na nią wodę z ich koncertowej butelki xD Poza tym - rozszyfrowali nam nazwę "RAJ" zanim zagrali "Nieraj", obiecali napisać petycję, która mogłaby im pozwolić na wystąpienie na Festiwalu Piosenki Opolskiej, zagrali przerobioną wersję Osiem, na opierwszy bis, a na drugi swoją wersję- Hey ya! Outkastu :] (z plastycznym ukazywaniem "Shake it" również xD )

Podsumowując- było wspaniale i bosko(mimo, że mówię to dzisiaj rano, kiedy zakawasy, ból karku i siniaki odczuwa się najboleśniej x] ). Poza tym - na koncercie poznałam grupę świetnych osób x] Było warto ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz się w hardcoropanzer koncertowiczkę :) Ja na koncertach przeważnie narzekam że oh mam plecak na plecach och mam cięzką kurtkę na sobie i nieche mi się iść w pogo... aż się mi zachce :) potem jest T&R :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam wczoraj na Mysticu - i polecam to wszystkim 8) Mimo, że szłam prawie w ciemno(ze wszystkich zespołów znałam tylko Huntaha, za to bardzo dobrze ;] ), to bawiłam się po prostu świetnie ^_^

No to akurat zrobimy małe porównanie z tym co było dzień wcześniej w moim mieście ;]

Rootwater - przed koncertem słuchałem paru ich kawałków i zupełnie nie przypadły mi do gustu, zresztą nie przepadam za wszelakim nu (wyjątek to Soulfly). Na żywo za to zaprezentowali się świetnie, szczególnie wokalista, który w pewnym momencie po prostu skoczył ze sceny i tak "lewitując" wykonał sporą część jednego z kawałków.

Virgin Snatch - tu się zupełnie nie zgodzę - muzycznie zespół najbardziej mi się podobał, szczególnie wokal Zielonego, znacznie lepszy niż na płytach. Szkoda tylko, że na samym początku, jak grali State of Fear mikrofon nie działał i dopiero pod koniec kawałka coś z tym zrobiono.

Frontside - zespołu nie lubię zbyt specjalnie, ale kiedy grali pod sceną było najciekawiej, oczywiście wraz ze wspomnianą ścianą śmierci. Fajnie było też, kiedy wokalista znudzonym głosem powiedział: "K...., zróbcie mi tu jakiś ciekawy młyn", po czym już kompletnie się zakotłowało.

Hunter - szczerze powiedziawszy wiele osób już nie miało sił na jakieś porządne pogo, kiedy grał ostatni zespół, zresztą muzyka sama w sobie już spokojniejsza. Atmosfera była mimo to świetna, a w przeciwieństwie do tego co było w Opolu, z T.E.L.I...' zagrali tylko kawałek tytułowy, NieRaj i Osiem, a i też BiałoCzerw (vel BiałoŚcierw), reszta z Medeis i chyba jeden kawałek z Requiem. Genialny był klimat, gdy grali Fallen, a Drak wyciągał po kolei wszystkie dziewczyny stojące pod sceną i rzucał na ręce tłumu. Na koniec na scenę wyszli ludzie z pozostałych zespołów i było Highway to Hell.

Wrażenia podobne do nizołkowych, choć trzeba przyznać, że taki koncert to naprawdę męcząca sprawa ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mystic Tour:

Rootwater - cóż, jakość dźwięku byłą średnia i średnio mi się to podobało :? Coś jak Korn a wokalista chyba za bardzo chce się upodobnić do Andersa Fridena (z IF - podobne zachowanie no i dredy)...

Virgin Snatch - bardzo miłe zaskoczenie bo nigdy wcześniej nie słyszałem żadnego ich utworu. Coś jak Slayer z growlem :)

Frontside - no co tu dużo mówić - było fantastycznie. Szkoda tylko, że jak była "ściana śmierci", to mało osób było i właściwie to wbiegłem na ścianę - tyle że była to ściana klubu...

Hunter - było niemal idealnie. "Niemal", bo grali tylko JEDEN utwór z Requiem (Time of Hate, no i jeszcze Fantasmagorii mi do szczęścia brakowało) i jakiś idiota wypchał mnie spod barierki i wpadłem na wymachującego łokciami drugiego idiotę :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy idzie ktoś bądź był na koncercie z trasy Metal Marathon Tour 3? Gra Turbo oraz Chainsaw + lokalny support. Grali już we Wrocławiu, Zabrzu, a dzisiaj Kraków. Zagrają jeszcze w Rzeszowie, Warszawie, Bydgoszczy oraz Poznaniu. W środę wybieram się na koncert w Bydzie. Liczę na dobrą zabawę, Chainsaw jest jedną z moich ulubionych kapel z gatunku heavy w Polsce (wkońcu z mojego miasta ;) ), a Turbo...cóż, Turbo to legenda. Boję się tylko że się nie pomieścimy w klubie, o ile Chainsaw ma swój mały lojalny tłumek, to gwiazda pokroju Turbo ma całą hordę fanów O.o W Bydgoszczy jako support gra Miecz Wikinga, dość klasyczne heavy, całkiem miłe dla ucha, choć nic super oryginalnego. Wiem wiem, pewnie wszyscy mi powiedzą że Chainsaw też zbyt oryginalne nie jest ;)

Do zobaczenia w spoconym tłumie owłosionych ludzi ;)

EDYTKA:

Aby nie narażać się panom moderatorom, wrażenia z koncertu napiszę w tym samym poście.

Ludzi było znacznie mniej niż sie spodziewałem. Ale nie znaczy to że było ich mało, była taka optymalna ilość. Poprostu spodziewałem się że Turbo ściągnie TŁUMY, a tak się nie stało.

Miecz Wikinga - podobało mi się. Fajnie nagłośniona stopa, ciekawe riffy. Jedynie trochę wokal mi nie podszedł. O ile na albumie jest to całkiem miły gardłowy wokal, live było trochę więcej darcia się.

Chainsaw - wybaczcie mi że nie będe obiektywny. Ja uwielbiam tą kapelę, więc przy nich bawiłem się najlepiej. Zagrali parę starszych kawałków, dużo z nowej płytki, a także covera "Tak tak to ja" Obywatela GC. Wypogowałem się, wypompowałem, wydarłem (tak to jest jak zna się tekst ;) ), i sił już na nic nie miałem. Ale czekało na mnie...

Turbo - fani mnie zlinczują, ale moja znajomość twórczości Turbo ogranicza się do "Kawalerii Szatana". Cóż, zagrali parę szybkich kawałków, dużo wolnych. Pogo było, ale nawet gdybym chciał wejść to nie miałem energii w baterii. Ograniczyłem się do biernego obserwowania, i pomagania kumplowi w wróceniu do młyna ;)

Bawiłem się świetnie, dziś nie mogłem wstac z łóżka, to dobry znak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF VI cd:

Obok Slayera, Celtic Frosta, Behemotha zagrają również: VIRGIN SNATCH, ROOTWATER i BLOODSIMPLE. Hehe każda pora jest dobra, by reklamować swoje zespoły :wink: No i to by było na tyle, jeżeli chodzi o skład.

Koncert będzie wyglądał tak:

-BLOODSIMPLE

-ROOTWATER

-VIRGIN SNATCH

-BEHEMOTH

-CELTIC FROST

-SLAYER

Troszkę szkoda, że tylko tyle będzie zespołów, ale Slayer to Slayer ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy ma ktoś z was może dostęp do zdjęć z Mystic Tour - tego z Frontsidem, Virgin Snatchem, Rootwaterem i Hunterem, najlepiej z Opola(26 III)? Wiem, że pytanie dosyć dziwne, ale naprawdę ważne - bo ponoć powinny być *gdzieś* w internecie, jednak w żaden sposób nie ma jak się do nich dostać :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mnie słuchy że w Polsce jakoś niedługo ma być znana i lubiana grupa Black Sabbath, najpierw w Warszawie gdzieś (sorry, naprawde niewiem gdzie :roll:) a później w Katowickim Spodku... szukajcie w google :D
http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?p=548357#548357
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj - pierwszy raz w życiu, zdarzyło mi się być na "Gloomy Night" - oczywiście nikt mnie wcześniej nie uprzedził, czym ta impreza jest. A po przyzwyczajeniu się już do mieszaniny metalu i techno, i do ludzi ciągniętych na łańcuchach, gotyckich japońskich uczennicach i dwóch Wesołych Emo, doszłam do wniosku, że to jedna z najlepszych imprez, na których byłam - i pochwały należą się zarówno organizatorom, jak i klubowi("Sasquatch club", "deja-, vu", "Skippens" - wszystkie te nazwy są w użyciu), który dał radę :wink: Co prawda musiałam wyjść w połowie zabawy, ale jak na koszt wejściówki - 2 złote, to było naprawdę świetnie. Także - jeśli przypadkiem w waszych miastach Gloomy Night zostanie zapowiedziane, bez zastanowienia idźcie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal Hammer Festiwal 2007

12.08.2007

TOOL

Dir En Grey

Coma

Delight

+ special guest

Otwarcie bram: 15.00

Początek festiwalu: 17.00

Ceny biletów:

Sektor niebieski: 135 PLN/145 PLN

Płyta: 155 PLN/170 PLN

Sektor czerwony: 165 PLN/180 PLN

Sektory H i J: 250 PLN/275 PLN

Loża: 350 PLN/400 PLN

Oczywiście w Katowicach 8)

_________________________________________________

A i na koncercie H&H nie usłyszymy klasyków BSa(Iron Man, Black Sabbath, War Pigs, Paranoid etc.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widać Dziuba kolejny raz postarał się o godne supporty dla sporej gwiazdy z zachodu. Jak dla mnie to kpina. Sam, na Toola chyba pojade, bo gigi nieziemskie mają, ale szczerze - za takie supporty to ja dziękuję. Kolejny MetalMindowski kabaret. IMO powinni wrzucić Mecha i Tower (chyba R.I.P.). Doskonale by pasowało. Damn, w jakim my kraju żyjemy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli Dir En Grey zagra agresywnie, a nie ballady to nie będie tak źle. Znam gościa, który jedzie tam ze względu na Dira. A Come i Delight możnaby stamtą spokojnie wy...rzucić. :P Zresztą i tak wszystkich przyciąga Tool.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUNTER FEST 2007

7-8 lipca 2007- Szczytno

Kreator

Samael

Walls of Jericho

Arakain

Hunter

Rasta

Hurt

Acid Drinkers

Frontside

Totem

Virgin Snach

Rootwater

Self Respect

Sick Of It All

Na dzień dzisiejszy takie zespoły potwierdziły przybycie.

Bilety:

Od 1 Maja: 2-dniowy karnet (pierwsze 8000. szt) - 119 zł

Od 1 Lipca lub powyżej 8000 szt. - 139zł

Jednodniowe:

Od 1 Maja: 70zł

Od 1 Lipca: 80zł

Całkiem ciekawie się zapowiada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

MF CD.

Ostatnim zespołem, który potwierdził swój występ na Mystic Festiwal, jest łódzki Pandemonium. W dniu festiwalu, 05.06.2007 będzie miała premierę ich nowa płyta

zatytułowana "Hellspawn".

Oto szczegółowa rozpiska Mystic Festival:

MYSTIC FESTIVAL VI: 05.06.2007

PANDEMONIUM 14:30 – 15:00

ROOTWATER 15:20 – 15:50

BLOODSIMPLE 16:10 – 16:40

VIRGIN SNATCH 17.00 -17.30

BEHEMOTH 18.00-19:00

CELTIC FROST 19:30- 20.30

SLAYER 21.00-22.30

_________________________________________

"BLITZKRIEG IV" - Tour 2007

VADER zagra w towarzystwie gości, trzech zespołów o ustalonej reputacji na światowej scenie ekstremalnego grania: brazylijskiego death metalowego commando KRISIUN, greckich bogów ROTTING CHRIST oraz legendarnego INCANTATION ze Stanów Zjednoczonych!

bcc60880ee0d6fbfm.jpg

W skład trasy wchodzi 14 koncertów:

- Warszawa, Progresja, 27.09

- Lublin, Graffiti, 28.09

- Ełk, Centrum Kultury, 29.09

- Olsztyn, Heaven Club, 30.09

- Gdynia, Ucho, 1.10

- Bydgoszcz, Vanila, 2.10

- Poznań, Zeppelin Hall, 3.10

- Zielona Góra, Winiarnia, 4.10

- Lubin, CK Muza, 5.10

- Zabrze, CK Wiatrak, 6.10

- Bielsko-Biała, Rude Boy Club, 7.10

- Kraków, Rotunda, 8.10 :

- Rzeszów, Pod Palmą, 9.10

- Łódź, Klub Muzyczny "Funaberia 2", 10.10

No, no Rotting Christ, Vader i Incantation... Ceny podane będą za jakiś czas :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...