Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rebel

Gry dla dzieci

Polecane posty

Bah, zerknąłem sobie w prawo (na stojak na płyty) i piewsze co mi się rzuciło to Assassin's Creed, ale raczej to nie dla niego :).

A tak na serio to proponowałbym stareńkiego Mario, czy może Contrę (nie weim, jaki gust mają dzieci w "tych" czasach, ale Contra była zajefajna, grało się w to, oj grało :).

Pewnie byłoby dla niego za trudne, ale może Red Alert (2 albo 3), przemocy w nim za wiele nie ma (jeśli wojna może nie zawierać przemocy :), gra nie jest strasznie skomplikowana (no, przy RA3 robią się schody), pamiętam jak w drugiej albo trzeciej klasie (podstawówki!) grało się w RA2... A jaka radocha była, jak się udało misję w kampanii przejść, albo średnie AI w potyczce (z superbroniami!) pokonać.

Co jeszcze? Siegając pamiecią głęboko, aż do pierwszych chwil z kompem (mówię o PC, bo z Amigą kontakt miałem od urodzenia prawie :P) to przypominam sobie Froggera, tyle że była straszliwie trudna (z tego co pamiętam, a jak mówię, czerpię z dawnych doświadczeń :P).

A poza tym, tak jak wcześniej, jakieś ścigałki (pamiętam, ze lubowałem się w takich z przeszkadzajkami, miło było walnąć przeciwnika z rakiety :P), Jazz Jackrabbit 2, gry z serii Lego i gdyby już wyszło, poleciłbym (lekko) Trine.

PS: Ten post najprawdopodobniej będzie brzmiał nie do końca z sensem (pisałem go kolo 40 min ciągle zastanawiając się nad tymi grami i wspominając dawne czasy i często go zmieniałem, myśląc, "nie to jednak nie, a może to?"), ale już spać mi się chce :P.

Jak na coś wpadnę to polecę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniano w poprzednich wypowiedziach że Kapitan Pazur jest tez dobra grą dla dzieci w wieku 5 lat.Sam pamiętam kiedy miałem swego pierwszego PC to jedna z moich ulubionych gier był Kapitan Pazur.A więc GORĄCO POLECAM TA GRĘ. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Croc-a obie części, ale nie wiem czy pójdzie na XP, bo kiedyś próbowałem u siebie instalować i nie chodzi :/

Acha. Komputer zapomniałem napisać jaki ma kuzyn w domu :P Dokładnie nie wiem, ale wydaje mi się, że:

Pentium 4 2GHz

jakaś karta zintegrowana 128 MB

512 MB RAM

Piszę tak około, bo nie pamiętam dokładnie, a tam w domu u niego nikt nie będzie wiedział jak sprawdzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem właśnie do tematu, by napisać o Crocu i Kapitanie Pazurze, ale już mnie uprzedzili :)

Rozpiszę się tylko tym, że Pazur jest idealny. nawet ja, dziecko nieszczęścia, w 2002 ostro pogrywałem i nie sprawiała mi ta gra trudności, a wstawki animowane to świetny dodatek dla mnie był. Zresztą, mam gdzieś tutaj oryginalną płytę, może czas sobie przypomnieć?

A Croca pamiętam najlepiej pierwszą część. Drugiej miałem demo, ale Croc wyraźnie stracił na wadze i przypadło mi to mniej do gustu niż zacna "jedynka".

Od siebie dodałbym też Księcia i Tchórza. Może być za trudna, ale to gra bardziej towarzyska była: ze starszą siostrą grałem. Też miłe szalenie wspomnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie - Kapitan Pazur :D Sam w to rypałem przez dłuugi czas :D Co prawda nie przeszedłem nigdy całego, bo nie potrafiłem, ale gra nawet po raz setny w tą samą planszę sprawiała mi radość :D

Teraz mi się jeszcze o Kurce Wodnej przypomniało :D Na pewno sprawi młodemu sporo zabawy. Choć dość szybko się nudzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wymienionymi pamiętaj o grach z serii Pet salon czy Penguin Tycoon (te 5xtycoon co to z tycoonami miały tyle wspólnego co 5latek z Gothic).

Wspomnę o jednej w jaką sam grałem: New York Tycoon, - proste zasady i łatwa.

Tym samym przypomnij sobie o zoo tycoon jeśli masz.

Jakieś lżejsze rtsy też możesz zaproponować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, w co ja grałem w jego wieku -

- seria Need for Speed (chyba najlepiej się nadaje dla małego Hot Pursuit i Road Challange/High Stakes - prosty model jazdy, superowe pościgi z policją i możliwość jazdy na split screenie

- Wormsy - nie wymaga rekomendacji. Części do 3D włącznie, dalej to już popłuczyny niestety :(

- Baldur's Gate - do gry razem z rodzicem, który niestety musiałby się mocno angażować :) - ale to zależy trochę od mentalności dziecka. Ja byłem wniebowzięty jak zobaczyłem tę grę (choć byłem troszeczkę starszy - z 6-7 lat może). I choć nie byłem wtedy jeszcze w stanie za bardzo samodzielnie grać w Baldura to dzięki temu dzisiaj wymieniam go jako jeden z moich ulubionych tytułów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pora odkurzyć różową panterę albo wziąć pod pachę Sąsiadów z Piekła Rodem (moja młodsza kuzynka zagrywała się w to tak że aż sam chciałem mieć tą grę :P). A oprócz tego to w szczególności Lego Star Wars. Wiem że kilku forumowiczów o nim napomniało ale ze względu na poziom trudności to jest strzał w dziesiątkę :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił do mnie dzisiaj kuzyn, który ma 5 lat, i chce żeby mu pożyczyć jakieś "fajne gry". Ma ktoś jakiś pomysł co poza freeware'ami nadaje się dla takiego małego chłopca? Mam CD-Action wraz z płytami od numeru 96 do bieżącego i oprócz "Kurczaka" z ostatniego numeru mi nic nie przychodzi do głowy :P Help.

Witam,

proponuję Wall-e (na podstawie filmu), ale najlepiej z dżojstikiem/padem - ma trochę dużo klawiszy do obsługi. Niby gra zalecana od 6 lat, ale mój pięcioletni syn szybko się nauczył.

Ciekawa opcja to Burnout Paradise City (nie wiem jakie ma minimalne wymagania sprzętowe) - obsługa nieskomplikowana bez czytania, jazda autami i motocyklami, dużo frajdy.

World of Goo - wciąga jak diabli, gra bez przemocy, wymagająca trochę pomyślunku. Synek od paru tygodni nawet rysunki w przedszkolu robi na temat tej gry. Boję się pomyśleć, co o mnie sądzą przedszkolanki, jeżeli dzieciak im tam opowiada: "wczoraj z tatą zbudowaliśmy taką wielką wieżę z glutów..."

Na koniec faworyt: "Bolek i Lolek - alfabet". Niezła graficznie, świetnie pomyślana, ucząc - bawi, bawiąc - uczy. Nie uwierzysz, ale parę razy zdarzyło się, że dzieciak wyłączał Burnouta, żeby jeszcze się pobawić z Bolkiem i Lolkiem.

PS.: zna już niemal wszystkie literki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam ,że mojego 7 letniego kuzyna 2 lata temu uczyłem grać w Fallouta Tacticsa, C&C Generals i C&C Red Alert 2 (Wcześniej już ktoś powiedział). Te gry na niskim poziomie trudności trudne nie są, co do Fallouta, z filtrem językowym i brakiem krwi nie jest aż tak źle... :laugh:

PS. Nie polecam gry przez sieć w te gry, po przegranej bitwie, kuzyn się popłakał... :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tytułów poniżej:

Disney Magic English - gra dla dzieci około 6 roku życia, postaci Disneya uczą języka angielskiego i polskiego (80% angielski, 20% polski)

KUNG FU PANDA - bardzo przyjemna gra, brak ograniczeń wiekowych i można się w nią zagrywać razem z pociechą

Różowe pantery - tego jest trochę, dla dzieciaków w sam raz

Auta: Przygody w Chłodnicy Górskiej - znany tytuł, nie wiem jak wygląda gra

Scooby Doo - znany Scooby, nie wiem jak gry wyglądają

Potwory kontra obcy

Sezon na Misia

Jest tego trochę ale ciężko coś dobrać konkretnie bo każdemu co innego się spodoba. Myślę że gry które podałem będą nadawały się dla dziecka, sam w żadną z wymienionych pozycji nie grałem ale moje kuzynostwo siedmioletnie grało z dużą przyjemnością tak w Pandę jak i Sezon na misia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie podczas kupowania mojego zestawu (King's Bounty i Fallout3) matka namówiła do kupna jakiejś gry dla kuzyna również 5 latka, więc szybko przejrzałem półeczki i znalazłem PROSIACZEK i przyjaciele za którego zapłaciłem 24,99 zł. Jako że jestem dobrym kuzynem zanim mu ją dałem sam w nią zagrałem a tak z ciekawości co Ci wydawcy wciskają dzieciom i jak się okazało znaczek na grze +3 nie był dla ozdoby, grę przeszedłem w oszałamiającym tempie i to bez jakiegokolwiek ruszenia głową ;) Ale dzieciak (kuzyn) był bardzo uradowany z gry i z miłą chęcią w nią grał, mimo że przeszedł ją równie szybko co ja (też mnie to zaskoczyło) to wracał kilkakrotnie do tego tytułu i to bardzo ochoczo, więc wydaje mi się to odpowiednia gra dla niego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...