Skocz do zawartości
kadafi737

Szybkie pytanie dot. laptopa 14"

Polecane posty

Hej,  

Planuję zakup laptopa o wielkości ekranu 14". W tej chwili na "polu bitwy" zostały jedynie dwa modele: 

https://www.sferis.pl/lenovo-ideapad-s540-14api-ryzen-5-3500u-14fhd-ips-ag-8gb-ddr4-2400-256gb-ssd-m2-pcie-nvme-vega8-mr-blk-fpr-noos-81nh003tpb-mineral-grey-2y-p661142?gclid=CjwKCAjw0_T4BRBlEiwAwoEiATiTQDz3V1BuOHrBAV_8ziis9443jWZuS1MMBpz9x2CmSEi0i2rfaxoCacsQAvD_BwE 

 

https://www.x-kom.pl/p/551856-notebook-laptop-140-dell-inspiron-5485-r5-3500-8gb-512-win10.html#Opinie 

 

Czy pomijając oczywiste różnice typu większy dysk SSD, port RJ-45 i zainstalowany system operacyjny u Della, te laptopy są podobne jeśli chodzi o jakość i "ogólne" działanie? 

Pytając o "ogólne" działanie mam na myśli np jakieś wady których nie widać na pierwszy rzut oka typu problemy z chłodzeniem, gorsza wydajność, gorsza jakoś materiałów itp. 

Początkowo rozważałem jeszcze zakup ASUS'a vivobook: https://allegro.pl/oferta/asus-vivobook-14-x412da-eb210-ryzen-5-8gb-256pcie-9268982030 ale zniechęciły mnie właśnie częste negatywne komentarze na temat jego chłodzenia.  

 

Z góry dzięki za pomoc! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wybór danego modelu, to też kwestia zastosowania. Jak ma być do neta i mediów, to MateBook D14 jest całkiem spoko opcją. One są podobne i wybrałeś całkiem dobre modele, natomiast jeśli chodzi o wykonanie MateBook to bardziej klasa ZenBook-a niż VivoBook-a.  Wlutowany ram to rozwiązanie stosowane również w najwyższej klasy Macu, czy Zenbooku, ponieważ 8GB do przeglądania neta i pracy w  programach typu Word/Office, oraz do odtwarzania mediów jest wystarczające.

Huawei MateBook D 14 R5-3500/8GB/256/Win10 srebrny

Huawei MateBook D 14 R5-3500/8GB/480/Win10 srebrny

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny laptop, aczkolwiek nie odrzucał bym laptopów z cpu 3-gen ze względu na niższą cenę. Alternatywnie Acer Swift 3 R5-4500U/16GB/512/W10 Srebrny z nowszym Ryzenem jest rewelacyjny. Ma już 16GB RAM, co wystarczy laptopowi dożywotnio. 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch podanych przeze mnie zdecydowałem się na Lenovo. Zastanawiam się jednak czy mimo wszystko go nie zwrócić i nie doinwestować w ryzena z 4 generacji. Laptopa potrzebuję do zadań głównie biurowo-multimedialnych, łącznie z lekką edycją zdjęć. Niby 3500u powinien sobie spokojnie z tym poradzić, ale 4500u jest jednak o wiele sprawniejszy i "przyszłościowy". Ciężki wybór :d 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...