Skocz do zawartości
djmaxkg

Komputer przestał działać

Polecane posty

Witam. Sluchajcie mam mega problem. 

Komputer działał bez problemu przez 2 lata. Od miesiąca komputer nie był odpalany ale tydzień temu go czyściłem. Wymieniłem pasty na procku i na GPU wentylatory tylniej górne i przednie. Dzisiaj odpalam i nic zero reakcji. Dioda płyty się pali jak włączam zasilacz przyciskiem to wtedy diody na płycie się zapalaja na sekundę i gasną ale to chyba dla tego że zasilanie włączyłem, monitory wykrywaja sygnał ale przycisk power nie działa i nie wiem co robić wszystkie kable sprawdziłem zresztą przy czyszczeniu tylko odłączyłem kable od wentylatorow i zasilanie GPU. Panowie co robić?? 

Obudowa: Sharkoon TG5
Płyta główna: Asrock X370 Taichi
Pamięć RAM: G.Skill Flare X 3200MHz
Procesor: Ryzen 7 1700 3,0 GHz (Overclocking 3,7 GHz)
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Grandis 2
Karta graficzna: RX 580 Rog Strix OC 8GB
Zasilacz: Corsair RM650X 650W
Dysk SSD:  ADATA SU800 128GB SATA3
Dysk HDD: Toshiba P300 Performance 3.5 2TB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmaxkg Proca nie wyciagales? Karta odpowiednio siedzi w slocie?

11 godzin temu, djmaxkg napisał:

Witam. Sluchajcie mam mega problem. 

 Wymieniłem pasty na procku i na GPU wentylatory tylniej górne i przednie.

Nie rozumiem powyzszego zdania. Co konkretnie zrobiles? Ogolem dokladniej opislalbym kazda czynnosc jaka wykonales i czy nie wystapily przy nich jakies szczegolne zdarzenia, czegos nie byles pewny, jak zrobic itp.

Jesli jedynym co zrobiles, bylo odpiecie coolera i kabla zasilajacego GPU, problem moze lezec w przypadkowym poluzowaniu/odpieciu kabla panelu frontowego zasilajacego przycisk Power. Kable panelu frontowego siedza najluzniej - to te najdrobniejsze czarne wtyczki skupione kolo siebie.

W gorszym wypadku uszkodziles polaczenie kabla od strony panelu przedniego. Pewnie sciagales panel przedni, ale z tego co widze, obudowa nie ma przytwierdzonych do niego kabli, wiec raczej nie. W najgorszym nie wyladowales sie przed dotknieciem plyty glownej i ja uszkodziles. Nie strzelil Cie prad podczas roboty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmaxkg No to masz chlopie farta, ze tak lajtowo wyszlo ;) 

Podejrzewalem, ze cos tam wiecej dzialales niz odczepiales dwa kable :P Nie musisz wyciagac proca przy zmianie pasty. W przyszlosci przy zmianie pasty zanim podniesiesz chlodzenie z proca, bardzo delikatnie pokrec coolerem na boki, bo bez tego mozesz wyciagnac chlodzenie razem z cepem i wtedy dopiero bedzie lipa.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisałem na początku wymiana pasty na grafie i na procku ale z prockiem miałem ten problem że nie chciał się coler odlepić od procka i musiałem go wyciągnąć i sie męczyć 15 minut i pewnie wtedy przy zakładaniu chyba go nie docisnąłem tak jak powinienem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...