Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Sailor Moon (Czarodziejka z Księżyca)

Polecane posty

Oglądałem dzisiejsze dwa odcinki.

Tak, doszła Venus do ekipy. Ale normalnie jest znana jako Minako. Inna sprawa, że teraz zaczęła się walka z tą główną złą tej serii, lecz jej imienia nie pamiętam. Do tego też Usagi jakby przeszła transformację, miała białą suknię lub coś ten deseń. Jutro ciąg dalszy.

Rany ! Aż łezka w oku się kręci jak to się ogląda, i nawet nie odnoszę wrażenia że to dziecinne jest... Bo to wręcz kultowa seria ! :)

Swoją drogą... Pamięta ktoś może, w których seriach doszły Tsubisa, Michiru, Haruka, Hotaru oraz Setsuna ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyście wiedzieli czarodziejki są wporzo :cool:

Dobrze, że te ich ataki przetłumaczyli lepiej, niż kiedyś.

Oto tłumaczenia;

Sailor Mercury - "Mydlany Rozpylacz" (Orginalnie nie pamiętam) Sailor Mars - "Dusza Ognia" (Orginalnie "Fire Soul") Sailor Jupiter - "Najsilniejsza Błyskawica" (Orginalnie też nie pamiętam) Sailor Venus - "Zupełnie nie wiem' :huh: i oczywiście Sailor Moon - m.in. "Uzdrawiająca Moc Księżyca"(hmm...Chociaż, to mogli przetłumaczyć jeszcze lepiej, bo to chyba brzmi tak - "Moonlight Escalation"?)

No i mi osobiście pasuje lektor, a nie Dubbing

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeglądałem net i z ciekawości postanowiłem sobie poszukać remixu openingu "SM" i znalazałem 2 najlepsze; Kikuko Inoue - Moonlight Densetsu Rmx i [sIFOW] Moonlight Densetsu Remix są naprawdę warte słuchania. Polecam :happy:

Przy okazji pobrałem fajną "Maskotkę" na pulpit (a tak gwoli ścisłości pozytywkę z głównym tematem)

Przyjemnie gra i cieplej robi się na "Duszy" :roza:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem odcinek 33 i 34 z tym polskim lektorem i muszę powiedzieć, że jest gorzej niż w przypadku poprzedniego lektora i znacznie gorzej niż przy oglądaniu "Czarodziejki" z polskimi napisami.

Po prostu nie ma tego klimatu. Lektor wiele tekstów w ogóle nie tłumaczy, a poza tym ten głos jest okropny i bardzo psuje klimat anime.

Chociażby pod koniec 34 odcinka była bardzo fajna piosenka i nastrojowe sceny. W tej wersji na TV4 wygląda to słabo i nieklimatycznie.

Jak oglądałem z napisami to podobało mi się o wiele bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli, to kiedyś SM było dubbingowane ale to już słaba pamięć.

A w obecnych odcinkach, opening jest bardzo klimatyczny. ^^ Lepszy od tego pierwszego bo ten pierwszy no właśnie, zbyt kolorowy jak dla mnie.

Sprawa z mrocznym królestwem robi się coraz ciekawsza, mam nadzieje zobaczyć niedługo fajną akcję.

Historia Minako którą dziś pokazali, była naprawdę smutna i wzruszająca.

:/ I chyba dlatego mam do niej największy sentyment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat w latach 90-tych emitował wersję tłumaczoną z języka angielskiego z lektorem Danuty Stachyry. Cóż, tłumaczenie z tamtych lat pozostawia wiele do życzenia - wszechobecna cenzura i błędy w przekładzie dziś mocno rzucają się w oczy, ale będąc dzieckiem kto zwracał na to uwagę? :] Niemniej cieszę się, że zremasterowano na nowo odcinki, a nowy lektor nie kaleczy tak mocno dialogów (osobiście jednak wolę napisy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klimatem jest dla ciebie niekiedy idiotyczne tłumaczenie to masz rację :P

Chciałeś napisać brakiem klimatu gdyż inaczej to bez sensu. Ten lektor na TV4 jak pisałem psuje klimat anime, a tłumaczenie jest poniżej przeciętnego.

Niemniej cieszę się, że zremasterowano na nowo odcinki, a nowy lektor nie kaleczy tak mocno dialogów (osobiście jednak wolę napisy).

Ja też się początkowo cieszyłem, ale jak obejrzałem kilka odcinków to zmieniłem zdanie. Jedyne co do tej pory mogę pochwalić jeśli chodzi o dialogi to lepsze tłumaczenie zaklęć. Podsumowując jest więcej wad niż zalet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz poszukać oryginału, w necie gdzieś na pewno znajdziesz. Wtedy nie będziesz narzekać na tłumaczenie bo będziesz miał wszystko po japońsku. Kul, nie?

Są polskie napisy, a oryginał jak sam wiesz nie problem znaleźć. SM na TV4 to po prostu taka ciekawostka żeby sobie zobaczyć jak można zepsuć anime marnym tłumaczeniem i przeciętnym lektorem.

Faktem jest że czasem zdarzają się braki w tłumaczeniu

W każdym odcinku takich braków jest kilkanaście albo więcej.

Oczywiście nie przeczę, że poprawiono zaklęcia czy coś tam jeszcze. Jednak porównując do Stachyry zauważyłem, że tłumaczenie jest jeszcze mniej dokładne niż było wcześniej.

Zresztą kobiecy głos nie psuł nastroju w wielu poważniejszych scenach (np odcinek 34-35), a ten facet niestety nie pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje, że po pierwszym sezonie nadal SM będą puszczać, bo ja gdzieś od połowy zacząłem oglądać no i kurde...

Jakoś dobrze mi z tym. :P

Dobra poza Minako, jeszcze moją ulubienicą jest Mako, ale tu już serio nie wiem czemu ! A z drugiej strony... Minako ma w sobie coś, takiego hmmm no nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puścili narazie ostatni odcinek... Trochę szkoda że to szybki koniec, ponieważ była zapowiedź kolejnego...

Co gorsza od jutra o 17:00 będzie lecieć jakaś telenowela. :/ Znowu nie wiadomo ile będę czekać na obejrzenie SM. :/

Kurde, żal mi czarodziejek, wszystkie padły tak szybko... A akcja się powoli rozkręcała i już koniec emisji.

:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, żal mi czarodziejek, wszystkie padły tak szybko... A akcja się powoli rozkręcała i już koniec emisji.

:/

Jak oglądałem ten odcinek z polskimi napisami to wielokrotnie bardziej mi się podobał gdyż nie było ściszonej oryginalnej muzyki i głosów, a lektor nie psuł klimatu. : )

Zresztą

co to za śmierć skoro pod koniec następnego odcinka zostaną wszystkie ożywione.

Poza tym ciekawe co z serią R. TV4 da sobie spokój z "Czarodziejką" czy jednak będzie więcej odcinków.

Anime Sailor Moon to jednak stara produkcja co widać chociażby po marnej grafice/kresce (poza tym to bardzo długie anime bo liczące aż 200 odcinków więc dodatkowo oszczędzali). Wolałbym żeby jakieś nowsze anime emitowali, a nie takie starocie jak SM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójny błąd i braki w wiedzy - nowsze serie wyglądały coraz lepiej i na pewno wyglądały lepiej niż nowe produkcje (vide szkaradne One piece). Poza tym nowsze odcinki będą emitowane na TV6 od piątku od godziny 20 (a w sobotę o 19). Takie rzeczy się sprawdza zanim się o nich mówi :P

Braki w wiedzy ? :no:

Każdy chyba wie, że nowe serie wyglądały lepiej graficznie. Serię Stars prawdziwa przepaść dzieli w porównaniu z I sezonem.

Poza tym co innego styl kreski, a co innego jakość grafiki/animacji. Krótsze anime (nie tasiemce) wyglądały o wiele lepiej mimo, że mają tyle samo lat co Sailor Moon.

A mi taki staroć przypomniał jak to lordeon dziecięciem będąc poznawał świat anime i myślę iż niejeden z forumowiczów wcale się na Saolor moon nie krzywi :D może jakaś petycja do tv4? :P

Jak pierwszy raz Polsat emitował "Czarodziejkę" w 1995 roku to ja chodziłem do szkoły podstawowej. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to anime ale od razu zauważyłem, że to najlepszy serial animowany emitowany w telewizji. Obejrzałem stanowczą większość z tych 200 odcinków gdyż było bardzo wciągające (i znacznie poważniejsze/o większej głębi niż inne animacje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę koliduje mi się piątkowy i sobotni wieczór ponieważ...

W piątki lubię dobry film na TVN'ie albo Polsacie obejrzeć, a w soboty to idę lulu. :pokerface:

Ale mam nadzieje jednak, że na TV6 puszczą kolejne sezony, bo robi się coraz ciekawiej... Inna sprawa, że mam też obawy że na TV6 będzie pewnie od początku emisja. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://myanimelist.net/anime/14751/Sailor_Moon_%282013%29 nie wiem, czy nowa seria Sailor Moon jest tym, czego świat anime teraz potrzebuje, ale ktoś postanowił spróbować. Ciężko mi powiedzieć, czy ta seria przyjmie się w obecnych czasach, ale spróbować nie zaszkodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"http://myanimelist.n...lor_Moon_(2013) nie wiem, czy nowa seria Sailor Moon jest tym, czego świat anime teraz potrzebuje, ale ktoś postanowił spróbować. Ciężko mi powiedzieć, czy ta seria przyjmie się w obecnych czasach, ale spróbować nie zaszkodzi."

Z postu wyżej ma być reedycja na "20th Anniversary". Ciekawe jak ja zrobią (ale spodziewam się że będzie przerobiona na 2D HD, które imituje (tak jak w bijatykach 2D w "ostrej" rozdzielczości) 3D?) Byłoby fajnie zrobione smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to będzie to co najwyżej jakieś Sailor Moon Kai, czyli niewypał :P

Chociaż fajnie by było jakby odświeżyli serię jak to było z Yattamanem. Teraz to tylko same kiczowate pantsu shooty lecą i chyba nieprędko to się zmieni :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...