Skocz do zawartości
SarKter

Problemy z wyświetlaniem obrazu na monitorze

Polecane posty

Kilka miesięcy temu zaczął występować u mnie problem z czarnym ekranem, co jakiś czas monitor po prostu stawał się cały czarny, a po około sekundzie wszystko wracało do normy. Obecnie problem nasilił się i dzieje się to praktycznie cały czas, co uniemożliwia korzystanie z komputera.  Konfiguracja wygląda obecnie tak, że komputer jest podłączony do monitora poprzez kabel DisplayPort.  Co ciekawe, nigdy nie pojawia się komunikat o utracie sygnału z monitora, a dźwięk działa cały czas. Próba podłączenia po kablu HDMI kończy się całkowitym brakiem sygnału (co zgłasza monitor), a ten sam monitor i kabel HDMI działają bez problemu z laptopem.

 

Karta to NVIDIA GTX 1060, płyta główna Z97 PC Mate, zasilacz SilentiumPC Vero M2.

Podłączyłem na chwilę inną kartę (GTX 285), po innym kablu (tym razem DVI do HDMI), ale w takim przypadku dostaję ponownie komunikat o braku sygnału. Próbowałem też podłączyć obie karty przez drugie PCI-e i tu dla 1060 GTX HDMI już działa, DP nadal miga. GTX 285 nadal brak sygnału.

Co to może być? Uszkodzona płyta główna?

 

Edytowano przez SarKter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sygnał pojawia się chociaż przy komunikatach BIOS/UEFI czy w ogóle? Może być zasilacz lub płyta główna. Trzeba jeszcze zajrzeć do instrukcji płyty głównej. Wspolczesne sprzęty bywają coraz bardziej kapryśne przy łączeniu komponentów. 

Edytowano przez helmud7543
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...