Skocz do zawartości
Klajkopka

Rozwiązany: Laptop do 3500-4000

Polecane posty

Hej!

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w doborze laptopa:

- Cena: najlepiej około 3500, ale jeśli będzie interesujące to do 4k max

- Główne zastosowanie: Internet, programowanie, gry( w kolejności)

- Rozmiary: Najlepiej 12-14 cali żeby był przenośny, ale może być większy jeśli w tej samej cenie będzie miał lepsze parametry( bardziej mi zależy na stosunku mocy do ceny niż na wielkości)

- Mobilność: Nie ma wielkiego znaczenia, kilka godzin ze spokojem wystarczy, nie będę korzystał z dala od gniazdka przez więcej

- System operacyjny: Będę potrzebował Win10 pro- pytanie co się bardziej opłaca, jeśli dokupić licencję i doinstalować to nie jest problem.

Dodatkowo:

- zależy mi na co najmniej rozdzielczości full hd i 16gb ramu

- dysk SSD. Fajnie jak by było 512 gb ale 256 też spokojnie obleci

- fajnie by było gdyby posiadał coś lepszego niż zintegrowana grafika ale nie jest to mus

- wygodna klawiatura była by plusem( jakby z podświetleniem to jeszcze lepiej), gładzik nie ma znaczenia bo nie używam go nigdy długo

- jeśli chodzi o wygląd to lepiej biznes niż gaming, ale to jest drugorzędne względem moc/cena

Komputer potrzebny mi jest jako że co jakiś czas wyjeżdżam i nie mam dostępu do mojej stacjonarki a mój stary laptop już ma problemy z odtwarzaniem filmów na YT w 1080p :D. Wiem że w tej cenie nie będzie to demon szybkości ale nie taki jest zamysł.

Edytowano przez Klajkopka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo zastanawiam się między tym:
https://www.x-kom.pl/p/492761-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505du-r7-3750h-16gb-512.html

a tym:

https://www.x-kom.pl/p/527257-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r7-3750h-16gb-512-gtx1660ti-144hz.html

Oba bez systemu, ale to nie problem. Macie jakieś uwagi który lepszy, bo cena i podzespoły w zasadzie takie same. Chyba że jakieś inne propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy korzystam z podobnego gamingowego HP, ale o słabszej konfiguracji. Trudno mi zatem coś napisać, o szybkości tego modelu, ale o kilku kwestiach jestem w stanie wspomnieć :)

- mimo że to laptop gamingowy to jego wygląd nie jest kiczowaty, sprzęt prezentuje się dość elegancko, w zasadzie trudno zauważyć, że to laptop przeznaczony dla graczy,

- świetne głośniki,

- klawiatura jest bardzo wygodna podczas pisania (dobrze rozstawione przyciski), choć na początku musiałem trochę się przyzwyczaić,

- podczas grania - przynajmniej na moje wyczucie - dość mocno się grzeje (w górnej części, trochę w okolicach środkowej części klawiatury (8, 9, 0, u, i, ),

- taka sobie obudowa, wcześniej miałem laptopa ASUS i wydawała się mocniejsza.

 

Koniec końców jestem bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus podrzucony przez Ciebie będzie dobrym wyborem. Miałem przyjemność korzystania z tego sprzętu i serio dobrze się na nim pracowało. Nie osiągał wysokich temperatur, matryca była bardzo dobrej jakości + lekkość dzięki czemu przemieszczanie go nie było udręką. Masz możliwość rozbudowania go w przyszłości co jest na plus. 
Możesz jeszcze zerknąć na odświeżoną wersję TUF z aluminiową pokrywą matrycy. Mają one nowe 6 rdzeniowe procki amd pod kopułą, gtx1650Ti i matrycę 144Hz. Musisz jedynie zapytać o jego dostępność bo szybko schodzą. 
ASUS TUF Gaming A15 R5-4600H/16GB/512 144Hz 4099zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX505DU R7-3750H/16GB/512

Moim zdaniem lepiej wybrać poprzedniego tuf-a. Oglądałem i porównywałem nowszy ze starszym, to szału nie ma, więc z czystym sumieniem polecam poprzedni model, który będzie w grach wydajniejszy, ponieważ ma wydajniejszą kartę graficzną. Nawet jeśli procesor ma 6-rdzeni, to i tak więcej fps ogarnie konfig R7 + 1660Ti niż R5 + 1650Ti. Rewelacyjny jest również Pavilion Gaming - ten co wybrałeś, tylko za 50zł więcej jest z Windowsem. Jeśli laptop ma mieć  bardziej stonowany od gamingowych modeli desing, to jest dobrym wyborem. Przejście z Win10 Home do Pro kosztuje coś 50zł.

HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512/W10 1660Ti 144Hz

Dodatkowo przed zakupem możesz uzyskać Voucher HP, to wyjdzie -650zł.

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@conti94 dzięki za propozycję, ale gdybym już zakładał że chcę wydać w okolicach 5k to przy tej kwocie już bym chyba wziął jakiś kredyt i kupił za 2k więcej przepięknego zephyrusa g14( o ile bym go dostał :D). Chodzi mi bardziej o coś o przystępnych osiągach w przystępnej cenie, gram głownie na Swichu, potrzebuję czegoś co mi da trochę mocy do własnych projektów i pozwoli zagrać w coś w miarę nowego na średnich/niskich od czasu do czasu ;) . @Michal30 hmm ten legion jest trochę kosmiczny, chociaż fakt, po dołożeniu ramu i dysku większego jest nadal tańszy niż hp z 1660ti, aczkolwiek nie jestem przekonany do tej półki z tyłu :) . A co do twojej poprzedniej odpowiedzi, jako że w sumie rozważałem wyrwanie się z intela do amd wiem że generacja z 4 z przodu zyskuje sporo nad tą z 3, a 1650ti nie stoi z pierwszych testów znów aż tak daleko za 1660ti, czy rzeczywiście lepiej postawić na starszą generację z 1660ti i R7 zamiast R5? Bo jeśli tak to będę w zasadzie wybierał między hp a tym legionem na korzyść hp mimo gorszej karty, starego TUFa nie chcę bo wygląda jak zabawka z jarmarku dla mnie :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Zephyrus G14 R5 4600HS/16GB/512 120Hz

ASUS ROG Zephyrus G14 R7-4800HS/16GB/512 120Hz

ASUS TUF Gaming A17 FA706II R5-4600H/8GB/512/W10

Zephyrus to piękny laptop. Jest oferowany z 6-rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 5 i kartą GTX 1650Ti, lub z 8-rdzeniowym Ryzen 7 i kartą graficzną GTX 1660Ti, lub RTX 2060.  Taniej jest Tuf 17,3" odpowiadający wydajnością Zephyrusowi z tym samym procesorem i kartą.  Pavilion + voucher HP wyjdzie taniej. Karta 1660Ti ma 6GB pamięci a 1650Ti 4GB, ale znowu im nowszy procesor tym wydajniejszy. Acer Nitro 5 15, lub większy 17 z kartą 1650Ti też daje radę.

Acer Nitro 5 i5-10300H/8GB/512/W10 144Hz

Acer Nitro 5 i5-10300H/8GB/512 120Hz

Z klasyków godny polecenia jest też Legion 15 i 17. 

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256/Win10 GTX1660Ti

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 RTX2060

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti

GF65 jest dosyć kompaktowy jak na 15-stkę i ma matrycę VA 15,6" z odświeżaniem 120Hz, która ma idealne kolory i kontrast nocą. Niestety jest ponad budżet.

MSI GF65 i5-9300H/8GB/512 RTX2060 120Hz

Gdzie kupić najtaniej legalną wersje systemu Windows 10?

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nie dostałem powiadomienia o odpowiedzi, dopiero dziś zajrzałem. Dzięki wielkie za rozpiskę :). No i widzisz, nie wiedziałem nawet że istnieje Zephyrus G14 w takiej konfiguracji i cenie. Dla mnie to będzie wystarczająco dużo mocy ze spokojem, a jestem gotowy dopłacić trochę za rozmiar i wygląd tego modelu ;) . Teraz pozostaje tylko znaleźć taki dostępny do zakupu...

Dzięki wielkie za pomoc, myślę że znalazłem już swój typ i postawię na Zephyrusa. Temat można zamknąć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...