Skocz do zawartości
Dives

GTX 1060 vs RX 580, co kupić?

Polecane posty

Witajcie. Kończę właśnie składać PCta, w zasadzie został mi wybór karty graficznej (obecnie GTX 660Ti). Zawęziłem wybór do GTX 1060 6GB i RX 580 8GB. Zamierzam kupić kartę używaną. Wiem, że wydajnościowo jest podobnie, Radeon trochę wygrywa specyfikacją, a środowisko i dodatki bardziej pasują mi u zielonych. Wezmę używkę na gwarancji. Karty mam zamiar używać rok-półtora, aż wyjdą nowe GPU i konsole żeby zaplanować kolejny upgrade. Mój procek to Ryzen 5 1600 AF. Jakieś przemyślenia, rady, opinie użytkowników tych kart?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dives Radek ma wiecej pamieci, ale trudno powiedziec, czy grajac w FHD (do tego to karta) przyda Ci sie taki urodzaj. Chyba planujesz grac w wyzszej rozdzialce czy masz zwyczaj wgrywac jakies tekstury 4K itp. Do teg, jesli ktoras z kart wygrywa, raczej jest to Radek i czasem mocno. Nie mam tez pojecia jak tam obecnie z nieslawnymi sterami (i twoja ciepliwoscia wobec Radeon Living), ale byc moze Ci sie to wszystko kalkuluje.

https://www.gpucheck.com/pl-pln/compare/amd-radeon-rx-580-vs-nvidia-geforce-gtx-1060/intel-core-i7-7700k-4-20ghz-vs-intel-core-i7-6700k-4-00ghz/

Nvidia jest bezproblemowa, ma zwykle lepsze temperatury i kulture pracy. Nie wiem, o ktorych niereferentach mowisz, ale raczej tak bedzie.

Poczytalbym opinie userow tych dwoch konkretnych niereferentow, ktorymi jestes zainteresowany i na podstawie tego podjal decyzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grać będę raczej w 1080p, a do czasu zmiany monitora nawet 1050p. Właśnie o stery AMD się trochę boję, ale ponoć jest już lepiej. Jeśli chodzi o model to zależy jaki akurat znajdę w dobrej cenie na allegro, więc trudno mi powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dives Wydajnosc jest za RXem, cala reszta - zaleznie od modelu - moze byc za Nvidia. Np. chlodniejsza karta jest cichsza, a potencjal temperaturowy przyda sie do OC, co moze w kwestii wydajnosci tych kart namieszac.  Unikaj jedynie ,,okazji" na modele z turbina, bo bedziesz przeklinal ta oszczednosc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...