Skocz do zawartości
ZabojcaSledzi

Komputer + monitor + system do +/- 5 koła

Polecane posty

Dobry wieczór wszystkim.

Poszukuję komputera dla osoby młodej ( 13 lat), głównie wiadome gry, filmy, internet. Sklepałem taki zestaw, ale no już parę lat nie składałem nic, wiec nie jestem zbytnio na czasie.

https://www.morele.net/inventory/info/ba69b134/?fbclid=IwAR0vh-XdbXL3xaIfn9fJHWvhjC10xwQkwwMs_d0oQXZ8a6uNhzgHh_dig3g

Wiem, że wyszło ponad 5 koła, ale to +/-. Fajnie jakby się zamknęło w 5tce, choć no windows 500zł - koszt nieunikniony

  • Budżet na komputer: +/- 5000 zł.
  • Części do kupienia: Cała buda, monitor
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak
  • Zastosowanie komputera: Gry , filmy, internet itd
  • Preferowany sklep: Morele/x-kom - raczej najrozsądniejsze 
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Brak
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Jeśli będzie warto, to mogę podkręcać.
  • Termin zakupu komputera: Tydzień

Z góry dziękuje za pomoc i rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZabojcaSledzi Majac 4,5K na kompa, ja bym tak rozdysponowal te pieniadze. Zostawilem tysiaka na reszte, ale pomyslalbym nad monitorem - lepszym, wiekszym (24" to najlepszy rozmiar do FHD), a np. kupil uzywanego Windowsa, by zamknac sie w budzecie.

https://www.x-kom.pl/lista/uyj7tj3wb

W pierwszej kolejnosci zmienilem cooler na procku na adekwatny do 3600, a tym bardziej jego krecenia.  Zmienilem tez obudowe na w moim mniemaniu najlepsza na rynku skrzynke za 3 stowki. Nad wyraz dobrze wentylowana, cicha, mieszczaca cokolwiek. Nie da sie w niej przyczepic do niczego - po prostu. Szybe bym odpuscil, bo przy dluzszych sesjach zwieksza temperatury i halas, a i nie ma w zaproponowanych zestawach czego eksponowac. To samo z dyskami - zastanowilbym sie, czy trzeba wiecej niz 500 GB. W wolne i glosne HDD bym nie szedl. Opcja zdroworozsadkowa dla gracza w tym budzecie jest SSD, ale mozna pomyslec nad NVMe jesli nie kosztem czegokolwiek innego. Dyski zawsze mozna dokupic. Dziwi mnie tez Windows na plycie, ale domyslam sie, ze masz naped, czy po prostu chcesz plyte - jak cos w AR7 jest na naped miejsce.

Jesli na Morelach czy gdzies jest taniej, podmienilbym karte na ta: https://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-rtx-2060-phoenix-gs-6gb-gddr6-426018336-4313-4143842/. Kod na montaz w Morele (umiesc usluge w koszyku): W3FHN58JFW. Mozesz zapytac sie handlowca o oferte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć na uwadze, że zestaw ma być dla dziecka 13 lat. Jeżeli to chłopiec, to na pewno chciałby się pochwalić komputerem przed kolegami, najlepiej światełkami. Silentium PC Armis AR7 pokazowy to raczej nie jest, więc Sharkoon jest jak najbardziej do przemyślenia. Jeśli nie TG4 to może TG5 lub cokolwiek podobnego. Może kompromisem będzie Signum SG1V EVO TG ARGB?

Co do zasilacza, no tutaj się z kolegą Solinvictusem nie dogadam. Ja osobiście wolałbym produkt lepszy jakościowo, kolega idzie w moc.

Co do RAM, tutaj prawdopodobnie nic nie będzie kręcone, więc cokolwiek co ruszy 3200 na XMP będzie ok. Patriot > G. SKill bo tańszy.

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chlopiec jest RGBT nie wiemy. Nad obudowa zawsze mozna pomyslec, bo jeden patrzy na wyglad, drugi na cene, np. ja na jakosc, mozliwosci i osiagi. Wyglad kwestia gustu, ale faktem jest, ze swiatelek nie ma, a sama skrzynka jest tradycyjna. AR7 TG z szyba istnieje. Inna sprawa, ze majac 200-300 PLN na skrzynke czy zasilke, najlepiej uderzac do SPC, a AR7 uwazam za ich najlepszy model.

Zachecam, bo znam z doswiadczenia: grube blachy, swietne ofiltrowanie, wyciagany filtr pod zasilaczem, a nie tania, gnaca sie siatka (ktora nie robi roboty), otwarty top, ktory wspomaga chlodzenie, ale daje tez opcje montazu chlodnicy/wentylatorow, antywibracyjne podkladki pod zasilaczem, masa miejsca na cable management, roznorakie miejsca na dyski SSD czy mase wentylatorow, wejdzie kazda grafa czy cooler i nieczesto spotykany przycisk kontroli predkosci wentylatorow - nie kazdy umie i lubi bawic sie w ustawianie wlasnych krzywych i monitorowanie efektow czy oddawanie tego pod kontrole plyty glownej i sluchanie jak co chwile przyspieszaja i zwalniaja. Oprocz tego AR7 jest bardzo modularny, a to moze sie przydac. Wymontowac mozna zatoke na napedy, by zobic miejsce dla chlodnicy czy kolejnego wentylatora, wywalic jeden z dwoch albo oba moduly piwnicy jak ktos chce miec kompletnie owiewana skrzynke czy niepotrzebna klatke na dyski twarde dla poprawy wentylacji w dolnych partiach obudowy. Nie znam drugiej za 300 PLN, ktora ma to wszystko. W sumie warto zaproponowac alternatywy:

https://www.x-kom.pl/szukaj?q=regnum rg4 Gorzej, ale taniej, ale starczy

https://www.x-kom.pl/p/541990-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg6v-tg-pure-black.html Bardziej wspolczesny desing, brak kontrolera wentylatorow, ale o jedno smiglo wiecej.

EDIT wzgledem twojego editu: Jakosc zawsze na plus, ale Vero L3 jakosc ma bardzo zadowalajaca, a moc sie przyda. Za ta kase wolalbym Vero 700 niz Supremo 550. Co do ramow, wskazane przez Ciebie Patrioty sa na swietnej promocji, sa na liscie sprawdzonych z zaproponowanymi przez nas plytami, wiec to dobra opcja. Komponowalem zestaw na xkomie, ale jesli padnie na Morele postawilbym na nie.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie odpowiedzi i rady !

Przyznam trochę mnie ,,przygnietliście;'' natłokiem tylu informacji i to tak szczegółowych. 

Od początku, to czy obudowa świeci czy nie, nie interesuje mnie, ma być dobre i praktyczne. Gapi się w monitor, a nie skrzynkę :P

Słyszałem o dysku m.2 nvme,, bo uzywalem, fajna sprawa. Dałem ssd z myślą na windowsa, a reszta hdd na cały syf czyli gry, pliki, zdjecia itd itd. Tak mam w lapku i sprawdza się super, chyba, że to już przeszłość. 

Co do windowsa, nie musi być płyta, najważniejszy jest cd-key. Co do używanych to odpada, musi być nowy - cd - room nie jest w sumie konieczny, bo teraz widzę wszystkie gry są do pobrania, płyty to chyba dla takich koneserów klasyki zostały jak ja :D

Monitor, skoro uważacie ze 24 jest idealny, to niech będzie 24, sam mam 19 cali sprzed 7 lat także, jestem w tyle z tym wszystkim

Myślę, ze tymi informacjami sporo wam ukształtowałem czego szukam, bo mam spory dylemat, a widzę dużo się pozmieniało.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZabojcaSledzi Spoko, chetnie pomagamy.

Co do skrzynki - jak pisalem. Silentium PC miecie w przedziale 200-300 PLN. Wymienione przeze mnie skrzynki sa w moim mniemaniu najbardziej sensownym opcjami od nich. Wyzej maja jedynie placenie za swiatelka. Opcje to tania, nowoczesna i jakosciowa. O gustach sie nie dyskutuje, a polecam je ze wzgledu na to co soba reprezentuja. RG4 i AR7 to mniej wiecej to samo - po prostu roznica klas jakosciowych. Przyklad filtra pod zasilaczem - w RG4 wspomniana lipna siatka, w AR7 wyciagany a'la szulfadka filtr, ktory nie przepuszcza kurzu. W RG4 slabsze i glosniejsze wentylatory, w AR7 mocniejsze, cichsze i zdecydowanie przewidywalbym im dluzszy zywot. I tak ze wszystkim pomiedzy tymi skrzynkami - odczuwalna roznica jakosci, wiec stowka, ktora warto dorzucic, ale nie kosztem czegokolwiek innego. Obie maja tez istotny dla mniej zaawansowanych userow kontroler wentylatorow, RG6V niestety nie. Z drugiej strony RG6V jest od RG4 lepsza jakosciowo (np. te same smigla co AR7). Dalej jestem za Armisem.

Teraz wezmy np. Shadow Rocka 3. Kosi wszystko co kosztuje wokol dwoch stow i jest przy tym jednym z najcichszych na rynku. Z zaproponowanych przeze mnie skrzynek wejdzie niestety jedynie do AR7. Jesli chcialbys na coolerze oszczedzic,mozna wziac: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-deepcool-gammaxx-400-dp-mch4-gmx400-991037/, ale obawialbym sie o zegary 3600 i spodziewalbym sie halasliwej pracy, a OC zapomnij. Z drugiej strony 3600 nie ma sensu krecic. Predzej przycialbym na skrzynce niz na coolerze w przypadku 3600.

Nie rozumiem tego trzymania Windowsa na osobnym dysku. Od 4 lat funkcjonuje na jednym i jednej partycji. Pierw mialem SSD, teraz NVMe (zaproponowana wyzej Adata). Roznice odczulem, ale nie tak duza jak po przesiadce z HDD na SSD. Kto na szybkim dysku nie pracuje, dla tego NVMe to bardziej zachcianka, ale z drugiej strony - 80 zlotych roznicy to chyba nieduzo przy wydawaniu paru kola. Po raz kolejny - byle nie kosztem czegos innego. Na co nie padnie, wzialbym 500GB i jesli okaze sie potrzebne wiecej miejsca (trzymanie 20 gier nie jest potrzebne), wtedy dokupil.

Naped zawsze mozna dokupic zewnetrzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...