Skocz do zawartości
Dvdmax93

Płyta Główna

Polecane posty

Witam :)

Planuję niedługo kupić nowy procesor i zastanawiam się nad i5-10400F lub Ryzen 3600.

Budżet 600zł do płyty głównej.

B550  x570 czy jednak B450 starczy ? w przyszłości pod system chcę włożyć 1 dysk M.2 240GB (win 10).

I do intela jakie płyty główne by pasowały ? tu już nie siedzę w temacie, czy czekać na jakieś nowe procki? 

Proszę  o pomoc 

Edytowano przez Dvdmax93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Pod AMD:

- X570, nic sensownego w tym budżecie nie kupisz.

- B550, za wcześnie na cokolwiek.

Pod Intela 10th gen.

MSI B460M Mortar. Produkt ma dobre wyniki zwłaszcza w porównaniu z tanimi płytami Z490. Polecam kanał na YT, Hardware Unboxed.
 

Ja bym na Twoim miejscu jednak mocno rozważył Ryzena 3600 + płytę B450 również od MSI. Najlepiej Tomahawk/Mortar MAX. To są po prostu dobre produkty.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2020 o 17:01, Daimyo napisał:

Cześć, 

Pod AMD:

- X570, nic sensownego w tym budżecie nie kupisz.

- B550, za wcześnie na cokolwiek.

Pod Intela 10th gen.

MSI B460M Mortar. Produkt ma dobre wyniki zwłaszcza w porównaniu z tanimi płytami Z490. Polecam kanał na YT, Hardware Unboxed.
 

Ja bym na Twoim miejscu jednak mocno rozważył Ryzena 3600 + płytę B450 również od MSI. Najlepiej Tomahawk/Mortar MAX. To są po prostu dobre produkty.

Dziękuję za odpowiedź, Kupię MSI B450 GAMING PLUS MAX i Ryzen 3600, proszę o polecenie do tego 2x 8GB DDR 4 Ram 3200Mhz co polecasz  i na system dysk m.2  256GB jaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ripjaws, TridentZ lub Gammix.

Ja na programy domowe i system używam Samsunga Evo 860 250 GB ale polecam również Crucial MX500 bo jest tańszy a pracuje niemal identycznie.

p.s. Nie doczytałem. Jeśli musi być M.2 to Adata SX8200 Pro, Adata Gammix S11, PNY CS3030, Silicon Power A80, Corsair MP510, WD Blue SN550.

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Daimyo napisał:

Ripjaws, TridentZ lub Gammix.

Ja na programy domowe i system używam Samsunga Evo 860 250 GB ale polecam również Crucial MX500 bo jest tańszy a pracuje niemal identycznie.

p.s. Nie doczytałem. Jeśli musi być M.2 to Adata SX8200 Pro, Adata Gammix S11, PNY CS3030, Silicon Power A80, Corsair MP510, WD Blue SN550.

Odczuję różnicę między samsung evo 860 260GB a M.2 ? czy raczej to kwestie sekundowe.

 MSI B450 GAMING PLUS MAX bez problemu zamontuję 1 M.2?

Edytowano przez Dvdmax93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrobina różnicy przy instalacji systemu oraz ładowaniu gier, praktycznie nie do odczucia. Nie musisz mieć Samsunga, wystarczy Ci Crucial MX500. To jest kwestia estetyki i pewnej formy snobizmu. Cena Samsunga nie jest i nigdy nie będzie atrakcyjna.

Na płycie masz miejsce na 1 dysk NVMe, dlatego lepiej będzie zamontować produkt o pojemności 500 GB - 1 TB, z wcześniej wymienionych modeli. Mniejsza pojemność po prostu się nie kalkuluje.

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...