Skocz do zawartości
silverrr

Upgrade Pc z 2014

Polecane posty

Witam szanownych forumowiczów. 

Mój leciwy już komputer do dnia dzisiejszego pozwala mi na uruchamianie tytułów, w które lubię pograć nocami po pracy, kiedy 2/3 domowników już śpi ;-)

Co prawda na niskich/średnich poziomach detali, ale ważne, że mogę uczestniczyć w historii ;-) ostatnio zakupiłem AC:Odyssey. Tu już zaczęło się sypać. Przy każdym uruchomieniu info o nieobsługiwanym, starym sterowniku (najnowszy ze strony producenta), artefakty na ekranie. I tu przeszył mnie strach. Czyżbym nie dał rady odpalić cyberpunka we wrześniu? 

Udało się przekonać żonę, że pewne rzeczy w domu mogą jeszcze zaczekać;-P Czy z budżetem 1000 zł i poniższą konfiguracją do upgrade'a będę w stanie coś zdziałać? Z góry dziękuję za pomoc

Zasilacz: Chieftec A-80 CTG-550C 550W 85+ CTG-550C

Procesor:  Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150

Karta graficzna: MSI Radeon R9 280X GAMING 3GB DDR5 PCI-E 384BIT DVI/HDMI/2mDP BOX (R9 280X GAMING 3G)

Płyta główna:  MSI B85-G43 Sc LGA1150 Intel B85, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX HASWELL

Pamięć RAM: Team Group Vulcan 8GB DDR3 1600 CL9 (2x4GB)

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Obudowa: Zalman ZALMAN Z3 

System: Windows 8.1 x64 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@silverrr W moim mniemaniu jakikolwiek upgrade tej platformy bedzie strata pieniedzy. Jest to spowodowane tym, ze do wymiany jest procesor (4 rdzenie to juz za malo - Odyssey to najlepszy przyklad na poparcie tego), grafika i ramy.

Od biedy mozna zabawic sie w uzywki (i7, GTX 970/1060 6GB/RX 480 8GB, 16GB wolnego ramu 1600 MHz), ale trzeba bedzie ze dwie stowki dorzucic, nie wiem, jak sie na to zapatrujesz i odradzam to z tego wzgledu, ze wydasz niemal tyle kasy, co na nowe, a bedzie slabsze i pewnie zaoraja to gry z nadchodzadzej generacji konsol.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za Twoją opinię.

Cóż... Właśnie tego się obawiałem. Po prostu wydanie teraz 4K nie wchodzi w grę. Już nie te czasy :-) rozglądne się w temacie używek. Jeśli polecacie jeszcze jakieś inne kombinacje to chętnie poszerzę bazę produktów. I potem zobaczymy. Upgrade to przecież połowa ceny nowej konsoli ;-) Albo może pojadę rok lub dwa na usłudze GeForce'a. Z tego co słyszałem jak na swoją cenę nie ma na co za bardzo narzekać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@silverrr Zacznijmy od streamingu. Dopiero co zamulal nam net, bo wszyscy na chacie, a Netflix obnizal jakosc. Sam mam net po kablu, a jakos zawsze lubilo mnie rozlaczyc na pare sekund albo minut. Jak dla mnie, nie tedy droga.

Do twojego budzetu najlepiej dorzucic drugie tyle i kupic konsole nowej generacji. Obecna sobie odpusc, chyba ze masz duzo klasykow do ogrania, bo PS5 bedzie wstecznie kompatybilne (nie wiem, czy w kwestii wszystkich gier). Na pewno wyjdzie Cie to taniej niz piec, na ktorego trzeba wydac co najmniej wlasnie 4K - jesli ma starczyc na pare lat grania na niewazne jakich ustawieniach. Wieksza tez szansa, ze masz w domu dobry telewizor niz nowoczesny monitor, ktory nadaje sie do gier.

Jesli chodzi o uzywki, najtaniej wziac obslugiwane przez twoja plyte i7: 4770/4790 bez K. https://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/B85-G43.html Nie wiem, jak bedzie z tempami i byc moze trzeba bedzie dokupic do procka cooler (100 PLN), ale to innym razem.

Karty w budzecie to GTX 970/1060 GB lub RXy 480,570, 580 (najlepiej wszystkie 8 GB).

Ostatnia kwestia jest ram. Ciezko bedzie znalezc 2x4GB uzywanych identycznych kosci (poczytaj sobie o tym, jak dopasowac inne), wiec celowalbym w jakies 2x8GB 1600 MHz o jak najnizszym CL. Ogolem z koscmi bedzie najwiekszy problem, bo ciezko znalezc na rynku wtornym pasujace, ciezko znalezc tez uzywany komplet 2x8GB, bo zwyczajnie pochodza z czasow, kiedy malo kto mial 16GB.

Rozgladalbym sie tez za aukcjami ludzi, ktorzy sprzedaja caly komplet CPU-plyta-ram, bo zwykle sa to uczciwe aukcje osob, ktore zwyczajnie zmienily platforme i chca sie tego pozbyc, a nie zrobic na tym interes zycia jak posiadacze starych i7. Nie zdziwilbym sie, jakby taki komplet wyniosl Cie taniej niz szukanie procka bez plyty i ramow osobno.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...