Skocz do zawartości
oliwier411

Stukanie podczas wyłączenia komputera, teraz także w trakcie działania PC

Polecane posty

Cześć,

od pewnego czasu (ok. miesiąca) mam następujący problem. Otóż w trakcie używania komputera słyszę co jakiś czas (nieregularne odstępy) pojedyncze stuknięcie, dobiegające z głębi obudowy. Zarówno przy pracy, korzystaniu z internetu, grania, czy gry komputer jest w stanie idle. Zaniepokoiło mnie to dlatego, że do tej pory taki dźwięk był przeze mnie słyszany za każdym razem jak wyłączałem komputer. W załączniku wrzucę nagranie dyktafonem tego stuknięcia (nagranie ma 9 sekund, stuknięcie słychać w 6-7 sekundzie), nagrane w momencie wyłączenia PC.

Specyfikacja mojego komputera to:

Intel Core i5-8500

GeForce GTX 1060

Płyta główna ASUS Prime B360M-A

Dyski:

Toshiba HDD P300 1TB

GOODRAM IRDM Pro 128 GB

16 GB RAM

Wszystkie sterowniki są aktualne, bardzo tego pilnuję.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dysk jest w porządku, sprawdziłem go programem CrystalDiskInfo. Wydaje mi sie, że to będzie wina zasilacza właśnie. Za chwilę jadę do sklepu i będę starał się o reklamację ;).

Przy okazji, mogę prosić moda o zamknięcie innych tematów? Wynikło to z tego, że wyskakiwał mi timeout i odświeżałem, bo nie wiedziałem co się działo i dlatego założyłem tyle tematów, przepraszam.

 

Właśnie rozmawiałem z serwisem. Jestem umówiony w poniedziałek 01.06 na taką wstępną diagnostykę, po której zdecydujemy co dalej robić. Nie skończyła mi się jeszcze uprawniona 2-letnia gwarancja, więc nie powinno być problemów z odesłaniem zasilacza do producenta, jeżeli to rzeczywiście on jest problemem ;).

Edytowano przez oliwier411
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...