Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Dyskusje o zagadkach

Polecane posty

Gość Marrio94

Ciekawy pomysł. Sam raz zemdlałem i kazałem im mnie leczyć, ale ci pseudo-lekarze doprowadzili tylko do tego, że obudziłem się z innym nazwiskiem i specjalizacją (no dobra, sztuczne oddychanie dostałem, ale to była pielęgniarka, która miała pryszcze na języku, ohyda! ;P) xD. Nikt mi nawet kroplówki nie podłączył i obudziłem się z głodu xD. A i tak nie mogę nic zjeść, bo... no właśnie... Kiedy się ta epidemia skończy? Tym też mamy się zająć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicz pacjent - dobry pomysł.

Epidemia? Z tego co naczytałem to nikt nie zauważył ze ona panuje. W ogóle moje wpisy jako Kaddi są totalnie ignorowane. Napisałem że pacjent umarł, i podałem kartę nowego pacjenta - i co się stało?

James poleciał (do kostnicy zapewne) podac pacjentowi jakies eliksiry, a ChosenOne dokonał przelomowego odkrycia - martwy człowiek moze jodłować i stepować.

Potem na szczęscie ktos podchwycił nowego pacjenta, co nie zmienia faktu że z

Hałsa zrobił się "Chałos".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Zamknij Lordzie temat "Hałs M.D" teraz (pacjentkę teraz wszyscy mają gdzieś), ja założę nowy, (Hałs M.D Sezon 2), skopiuję regulamin (plus 2 dodatkowe punkty - Kaddi wywołuje od czasu do czasu "eventy", do których trzeba się przystosować no i jeszcze Jeden z forumowiczów może się cielic w pacjenta, jednak nie może wtedy grac postaci lekarza. By być pacjentem musi powiadomić o tym forumowego Hałsa.), skopiuję pacjentkę. Trzeba będzie tylko znów wrzucić swoje CV, a potem zacząć zabawę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, napisałeś niedawno w zagadkach filmowych, aby podpowiedzi pisać w nowych postach. Jesteś pewien, że to najlepsze rozwiązanie? Straszny stats się zrobi, ja na przykład stronę wcześniej musiałem kilka razy edytować swoją zagadkę, gdyby każda podpowiedź była w nowym poście powstałby niezły śmietnik. Proponuję zamiast tego kopiować treść starego posta, po czym usuwać go i wklejać poprzednią treść wraz z podpowiedzią do posta nowego.

EDIT: Właśnie zauważyłem, że chyba tak właśnie zrobiłeś :biggrin: Sorry za moją nieuwagę, opierałem się na twoich słowach ;)

Edytowano przez Arglebargle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, nie pomyślałem o tym. Myślałem po prostu że do każdej zagadki wystarczają po 1-2 podpowiedziach.

A co do statsu... to po połączeniu postów ich licznik NIE maleje więc wychodzi i tak na to samo.. ;P

Więc moze być tak: piszesz podpowiedź w nowym poście, Twój licznik postów rośnie o +1.

Albo tak: prosisz mnie o odświeżenie postu. Robi się to w taki sposób: piszę sam pusty post, łączę go z Twoim, i ustawiam ostateczną datę napisania postu na tą "swoją". Mój licznik postów rośnie o +1.

Mi to nie robi najmniejszej różnicy, komu licznik wzrośnie. Szczerze mówiąc w pierwszym wariancie mam mniej do roboty, więc jest dla mnie lepszy. Jest też trzecia opcja: edytujesz post z zagadką w nieskończoność. Tylko że wtedy dużo osób moze nie zauważyc że doszła podpowiedź... ja tam się dostosuję, więc możecie robic jak wolicie. Za TAKIE statsiarstwo nikt nie będzie Wam zwracał uwagi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, w jednym z pierwszych postów w temacie Łamigłówki napisałeś:

Oto temat, w którym zadajemy sobie łamigłówki. Dla zachowania ciągłości, przeniosłem tutaj ostatnią łamigłówkę z tematu "Nauki wszelakie & łamigłówki".

Nie ma tutaj takich reguł, że kto zgadnął, ten zadaje. Po prostu wpisujemy i rozwiązujemy łamigłówki jak leci :)

Nie rozumiem więc skąd nagle do tego działu przeszły zasady z pozostałych tematów zagadkowych. Czy przegapiłem jakąś zmianę w regulaminie czy po prostu sami użytkownicy zmodyfikowali zasady?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj...

Lordzie, czy myślałeś o kolejnej ankiecie nt przyszłości działów, typu Hałs M.D, albo Olympus?

I jak Olympus ma się dobrze (no, może lekki chaos się robi od czasu do czasu), ale z Hałsem jest dość kiepsko. Już mało kto pisze w tym temacie. Może zamknąć Hałsa, a wrzucić przemyślane kiedyś LOST: FA Episode? Zawsze, to jakiś powiew świeżości.

EDIT: Baardzo brzydka błąd :)

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję dotycząca zmian w większości zagadkach(obrazkowe, filmowe, słowne itd.). Mianowicie chodzi o czas przeznaczony na zadanie kolejnej zagadki, zwykle jest to 24h. Ja bym zmienił ten czas na max. 2 godziny. Dlaczego?, a dlatego, że wiele osób zgaduje, później zapomina, nie są w stanie lub im się nie chce zadać. Ten limit znacznie przyspieszyłby zabawę i zapobiegałby stopowaniom tematu, jak by ktoś nie był w stanie zmieścić się w tym czasie to miałby obowiązek przekazać kolejkę określonej przez niego osobie. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Zdaje mi się, że Robinson trochę stracił na tym, że jest pisany w formie "pamiętnika". Nie można zrobić czegoś w stylu: <Robbie dalej pracował, nieświadomy, że ktoś go obserwuje>. Tu pamiętnik sobie nie poradzi... I nie napisze się np, walki z tubylcem, tylko jej zakończenie. I jakoś imie i nazwisko kolesia nie przypadło mi do gustu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie narzekaj :)

Mi się osobiście forma pamiętnika podoba, zawsze to coś ciekawszego od normalnego opisu.

Ale z nazwiskiem się muszę zgodzić, takie sobie jest. Ale chyba trudno znaleźć coś, co pasowałoby ogólnie do działu komputerów.

A co do walki z tubylcami, itepe - owszem, nieświadome "cuda" nie są wykonalne, ale inne - jak pokazać strach? Może coś takiego: "Pracowałem uparcie przez wiele godzin, podczas próby stworzeina baterii do PSP z 2 palm i butelki wody morskiej" <pismo jest niewyraźne, prawdopodobnie autora opanowało przerażenie przed czymś. Następna kartka pamiętnika została wydarta>, itp, itd. Oczywiście to tylko przykłady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie napisze się np, walki z tubylcem, tylko jej zakończenie.

Naprawdę, totalnie gratuluję chęci zmierzenia się z hordą tubylców na bezludnej wyspie.

Czy nie może być chociaż jednego tematu bez dziecinnego motywu walczenia z wszystkim, co się rusza? W Olympusie również liczyłem że będzie Was stać na coś więcej niż wojny...

Ech, i dlatego ten świat wygląda tak, jak wygląda...

Nie można zrobić czegoś w stylu: <Robbie dalej pracował, nieświadomy, że ktoś go obserwuje>.

I bardzo się z tego cieszę, bo czegoś takiego ma nie być. To nie jest kryminał ani H&S. To. Jest. Opowieść. O. Rozbitku. W. Której. Liczyłem. Że. Skupicie. Się. Na. Pomysłowym. Wykorzystywaniu. Tego. Co. Leży. I. Rośnie. Na. Wyspie. Podobnie. Jak. W. Oryginalnym. Robinsonie.

Ale czego mogłem się spodziewać, skoro już w pierwszych postach zaczęły kręcić się chowańce i małpy z monkey island...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie może być chociaż jednego tematu bez dziecinnego motywu walczenia z wszystkim, co się rusza? W Olympusie również liczyłem że będzie Was stać na coś więcej niż wojny...

Ech, i dlatego ten świat wygląda tak, jak wygląda...

Ale Moderatos nas nie odwiedza :( i nie mówi nie doświadczonym bogom co dobre a co złe... (żart)

Zawdzięczamy to nadpobudliwości jednego z bogów... (przemilczymy jego nazwę, ci co uczestniczą w OA wiedzą o co chodzi), przeważnie nie ma wojen jedynie głupie walki, takie bezsensu... Może następnym razem Moderatos podrzuci wątek fabularny, np. tajemnica znikających chowańców ;) (równie dobrze moglibyśmy to zrobić sami, ale do roboty wzieło by się tylko 3-4 bogów bo to nie jest zadanie priorytetowe, czyt. nie od Moderatusa ;P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...có? Ale... ja nie mam nic do czynienia z tymi pierwszymi postami! A zresztą, Lordzie, co to miało być z lewitującymi bananami w twoim poście? Ha mam cię! Tak czy siak, I TAK ZROBIMY WALKI! Myślisz, że długo się będziemy powstrzymywać od szlachtowania dzikich zwierząt? Ale tak na serio - hmm, cóś trza urozmaicić... zabawa fajna, ale mało się udziela osób, bo nawalanki ni mo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie, co to miało być z lewitującymi bananami w twoim poście?

Intelligence fail. Nie było żadnych bananów, pisałem już o tym. Po prostu uzależniony gracz miał nadzieję, że będą...

ale mało się udziela osób, bo nawalanki ni mo

Zabawy fabularne to takie, w których liczy się JAKOŚĆ, a nie ilość. Wolę 1-2 graczy z wyobraźnią i na poziomie, niż dziesiątki dzieci urządzających sobie krwawe łaźnie na niewinnych zwierzętach i tubylcach...

Tak czy siak, I TAK ZROBIMY WALKI!

Śmiało. Pozwolę sobie tylko przypomnieć, kto z nas ma do dyspozycji więcej przycisków na forum, w tym również takich odpowiedzialnych za zamykanie tematów i usuwanie postów...

Myślisz, że długo się będziemy powstrzymywać od szlachtowania dzikich zwierząt?

Jasne, bo od zawsze wiadomo że samotny, głodny chudzielec bez porządnej broni zapoluje na lwa, a nie na jakiegoś słabego roślinożercę...

Ale Moderatos nas nie odwiedza :(

Nie wiem, może jak zobaczył co tam się teraz dzieje to się po prostu przeraził i zrezygnował...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale noża znalazł. Zaraz się rzucimy na myszki itd. Dobra, widzę, że cię już trochę wkurzyłem. Szkoda, że nie mozna tak bezkarnie pobluzgać tak jak w listach do Smuga, ale to inna sprawa. Co do Robina - przecież w ten sposób to będzie NUDNO! Co my, budować będziemy i potrzeby zaspokajać, ja kw simsach. Ten temat trza rozruszać, a co dodaje więce jakcji niż porządna nawalanka? No i jacyś tubylcy by się przydali...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...