Skocz do zawartości
Shaggy00

Zestaw, komputer + 2 monitory - ok. 4000 PLN

Polecane posty

A co tu robi Radeon?

Sprawia problemy =D

https://www.gpucheck.com/pl-pln/compare-multi/amd-radeon-rx-5500-xt-vs-nvidia-geforce-gtx-1650-super-vs-nvidia-geforce-gtx-1660-super/intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz-vs-intel-core-i7-8700k-3-70ghz/ultra-vs-ultra-vs-ultra

Ja bym wolal 1650 Super. Ma mniej pamieci, ale - co zdecydowanie bardziej istotne - jest 15% bardziej wydajna i tansza, jesli budzet nie z gumy. Idzie ja wyhaczyc za 8 stowek. Jesli budzet z gumy, to zdecydowanie warto dorzucic do 1660 Super.

https://www.ceneo.pl/89329927

https://www.ceneo.pl/87705426

Straszny problem sprawiaja tutaj te 2 monitory. Rozwazylbym kupno jednego porzadnego zamiast dwoch nieciekawych.

Zestaw kolegi to dolna granica jakosci, ponizej ktorej bym nie schodzil, wiec nie szukalbym tu oszczednosci. Na twoim miejscu postawilbym na 1660 Super i jeden porzadny monitor.  Prawdopodobnie zmiescilibysmy sie w budzecie 4k, a zawsze mozesz sobie drugi dokupic, ale nie zbroilbym sie w dzisiejszych czasach w monitory Full HD. Wygoda pracy albo gry - mozesz sobie latwo odpowiedziec ;)

Kosci zadzialaja, ale trzeba je bedzie osobiscie krecic do 3000.

 

 

 

 

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega prosił o zestaw do pracy i gier z dwoma monitorami, dosłownie. Zaproponuj coś zgodnego z oczekiwaniami a nie dogadujesz hehe. RX wraz z jego 8GB jest bardziej przyszłościowym rozwiązaniem, a te 15% to trochę z palca wyssane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogaduje, a przedstawiam opcje. A teraz wytlumacz koledze, dlaczego branie slabszej i drozszej karty jest bardziej przyszlosciowe i w jaki sposob 8GB pamieci to uzasadni.

Karta jest istotnie slabsza - zalezy to od gry, wiec jak chcesz, licz sobie sredni procent i mi go tu napisz, a ja powiem, ze mam to w dupie, bo dalej jest drozsza i slabsza.

Wydajesz sie zbyt bardzo lubic Radki, a ja uwazam je za problematyczne [beeep] dla dusigroszy. W tym przypadku to nawet nie dla dusigroszy.

Zgodny z kolegi oczekiwaniami byl zestaw mieszczacy sie w budzecie 4 tysiecy, a Ty zaproponowales mu ponad 3 stowki doplaty, wiec zaproponuj mu cos zgodnego z jego oczekiwaniami, a nie dogadujesz hehe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mu nie wytlumaczyles, wiec nie uciekaj.

Napisalem wyraznie, ze wiele sie z tego zestawu nie wyrzezbi, nie ladujac do skrzynki dziadostwa, czyli przycinajac na wszystkim po pare dyszek, co jest w moim mniemaniu niewartym swieczki traceniem wydajnosci i proszeniem sie o klopoty.

Warto zmienic ramy na jakas przyzwoita tanioche dla osob, ktore po prostu chca wejsc na pierwsza strone biosu, kliknac XMP obslugiwane przez wybrana plyte glowna i na zawsze o ramach zapomniec. Cruciale sa z najlepszych kosci, ale tylko dla tych, ktorzy je kreca. Bez tego bedzie to 1 fps roznicy wzgledem innych z takim samym taktowaniem i opoznieniem.

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-pv416g320c6k-828914/

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacz koledze, dlaczego generujaca mniej klatek karta z wieksza ilosca pamieci jest bardziej perspektywiczna.

Nie zaproponowalem, bo mozna wywnioskowac z moich wypowiedzi, ze w twoim zestawie jedynie pomyslalbym nad wymiana ramow i karty graficznej. Nie bede sie silil na zamienianie siekierki na kijek i podmienianie czesci na inne, ktorych roznic autor watku nigdy nie odczuje.

Wolabym tez, zeby kolega odniosl sie do tego, co mu zaproponowalismy i wtedy bedzie mozna kombinowac.

Od biedy mozna podmienic obudowe na Regnum RG4, ale trzeba poczekac, az bedzie dostepna na Morelach albo zamowic z innego adresu. Dwie dychy oszczednosci, chlodzi ogolem nieznacznie lepiej, ale zdecydowanie lepiej konkretnie sekcje zasilania plyty glownej, poniewaz ma dwa wentylatory na froncie. Budki z jednym smiglem z przodu, zwlaszcza 120mm nigdy nie ogarniaja jak trzeba i zawsze sa problemy z temperaturami w gornych partiach skrzynki. Wyklada sie na tym nawet be quiet! ze swietnej klasy smiglami 140 mm i robi to we wszystkich skrzynkach tanszych niz te za ponad 8 stow. RG4 na najwyzszych obrotach wentylatorow bedzie glosniejsza od zaproponowanej Signum, ale ma przycisk kontroli predkosci wentylatorow. Bardziej przyjazny mniej zaawansowanym uzytkownikom niz grzebanie w biosie i ustalanie wlasnych krzywych obrotow wentylatorow obudowy. Specyfikacja na stronie Silentium PC nie podaje czy w Signum wentylatory sa 4-pin/z rozdzielaczem, ale licze, ze tak jest. Jesli nie i nie dorzucaja zadnych przejciowek zmiany napiecia, to nawalaja caly czas na maksa. Za wspomniane dwie dychy oszczednosci mozna kupic dodatkowe porzadne smiglo od SPC, co pozwoli latac wszystkim na nizszej predkosci przy tych samych wynikach i nadrobic kultura pracy wzgledem Signum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem porównanie tych GPU w materiałach z ostatnich 2 miesięcy i wychodzi na to że masz nieaktualne dane. Radeon z 8GB VRAM zjada tego GeForce o ok. 5-10% i to nie tylko w grach faworyzujących AMD. Skoro komputer ma być do pracy i gier to te 4GB w GTX może być swego rodzaju bottleneckiem. Oczywiście to zależy od zastosowania, niemniej czas będzie bardziej sprzyjał Radeonowi aniżeli GeForceowi. Na przykładzie CPU, można obiektywnie stwierdzić, że nie powinno się już nikomu rekomendować 4 rdzeni. To samo tyczy się moim zdaniem GPU. 4GB to już trochę za mało.
 

Odniosę się jeszcze do polecanych kart. Prześledziłem swoje posty i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że polecam karty obu producentów, warunkując to budżetem, zastosowaniem i obiektywną oceną, niestety w przeciwieństwie do Ciebie. 

P.S. Poza RAM i wywodem o obudowie, nadal brak Twojej propozycji. Postaraj się :)

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadaloby poinformowac o istnieniu bardziej wydajnej i tanszej karty. Nawet nie dlatego, ze nie zmiesciles sie w budzecie. I to byl moj jedyny cel.

Szkoda, ze ja wrzucilem konkret w postaci porownania kart w nowych grach. Jesli dane gpu check sa nieaktualne, to udowodnij. A Ty cos o jakims sledztwie i zjadaniu. Jedno o wydajnosci, drugie o ilosci pamieci, wszystko metne i doprawione wrozeniem z fusow o tym, ze Radeon przetrwa probe czasu. Nie powiedziales nic, nie udowodniles nic.

Obudowy? Konkret: https://ithardware.pl/testyirecenzje/be_quiet_pure_base_500dx_white_test_pieknej_i_cichej_obudowy-12042.html

Tak to sie robi.

Cos tam przygadac, co tam zarzucic, nie powiedziec nic konkretnego, ale upierac sie przy swoim. Juz Ci mowilem, ze nie da sie traktowac Cie powaznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, SolInvictus napisał:

Wypadaloby poinformowac o istnieniu bardziej wydajnej i tanszej karty. Nawet nie dlatego, ze nie zmiesciles sie w budzecie. I to byl moj jedyny cel.

Szkoda, ze ja wrzucilem konkret w postaci porownania kart w nowych grach. Jesli dane gpu check sa nieaktualne, to udowodnij. A Ty cos o jakims sledztwie i zjadaniu. Jedno o wydajnosci, drugie o ilosci pamieci, wszystko metne i doprawione wrozeniem z fusow o tym, ze Radeon przetrwa probe czasu. Nie powiedziales nic, nie udowodniles nic.

Obudowy? Konkret: https://ithardware.pl/testyirecenzje/be_quiet_pure_base_500dx_white_test_pieknej_i_cichej_obudowy-12042.html

Tak to sie robi.

Cos tam przygadac, co tam zarzucic, nie powiedziec nic konkretnego, ale upierac sie przy swoim. Juz Ci mowilem, ze nie da sie traktowac Cie powaznie.

 

Dark Base 600, Scythe Ninja i GTX 1650 Super dla wszystkich. Aha i jeszcze RTX bo REJ TREJSINKKKK, Ze wszystkich Twoich eksperckich wywodów to poniższe lubię najbardziej. Pozdrawiam.

debil.jpg

Edytowano przez Daimyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedz z innego watku nic nie wnosi. Produkty AMD, Intela i Nvidii sa ze soba kompatybilne. Nie jest tez twoja odpowiedzia w kwestiach, o ktore zapytalem przed chwila.

Inna sprawa, ze ja to chyba napisalem miesiac temu (nie chce mi sie szukac tego tematu), a Ty - patrzac na ,,napisano wczoraj" z jakiegos powodu kolekcjonujesz screeny moich wypowiedzi... Popieprzone i to ostro. Katalogujesz moje posty? Jakis oltarzyk mi stawiasz? Mam nadzieje, ze nie walisz sobie przy nim xDDDD

Ty to jestes schizowy =D

 

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SolInvictus napisał:

Moja wypowiedz z innego watku nic nie wnosi. Produkty AMD, Intela i Nvidii sa ze soba kompatybilne. Nie jest tez twoja odpowiedzia w kwestiach, o ktore zapytalem przed chwila.

Inna sprawa, ze ja to chyba napisalem miesiac temu (nie chce mi sie szukac tego tematu), a Ty - patrzac na ,,napisano wczoraj" z jakiegos powodu kolekcjonujesz screeny moich wypowiedzi... Popieprzone i to ostro. Katalogujesz moje posty? Jakis oltarzyk mi stawiasz? Mam nadzieje, ze nie walisz sobie przy nim xDDDD

Ty to jestes schizowy =D

 

Twoje zachowanie sugeruje że jesteś bardzo niedojrzałym młodzieńcem. Screen z tego postu zostanie zgłoszony do moderatora forum żeby taka patologia nie zyskiwała poklasku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daimyo Juz wiem, o co Ci chodzi. Ze Nvidia nie produkuje procesorow. Bylo wrzucic moje poprzednie posty, by poznac kontekst, w wyniku ktorego zaplatalem sie, co kazdemu zdarza - Tobie tez.

Chcialbym uwazac sie za mlodzienca i nie wiem, co zrobi moderator, ale na pewno sie usmiechnie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...