Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AmaD

Czy CDA straciło klimat?

Polecane posty

Gość Sorata

Wiecie ja czytam CDA od 3 numeru :twisted: i nigdy nie narzekałem na klimat w CDA , zmieniał się on tak samo jak ja się zmieniałem "czytać" dorastałem i jakoś zawsze te zmiany w CDA mi odpowiadają, że prawie myśle ze CDA jest robione specjalnie dla mnie : :P:P:P:P:P:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość military

Zgadzam się z tymi, co twierdzą że CDA się po prostu zmieniło. Zmiany nie można nazwać stratą. Pewne walory pewnie wraz z rozwojem pismo utraciło (tyle, że nie wiem jakie, bo jest i ładniejsze, i ciekawsze, i recenzyje bardziej profesjonalne), ale zyskało inne. Ten cały klimat to chyba jest (był) fakt, że CDA było luźną "odskocznią" od poważnych pism... A przynajmniej takich, które starały się być poważne. Jako, że one powymierały, a czytelnicy się przyzwyczaili do Actiona, nie ma już od czego być odmiennym.:) I dlatego jego kupowanie przestało być jakąś szczególną "frajdą", a stało się dla niektórych rutyną... Przyjemną rutyną w tym przypadku.:) W każdym razie ja to odczuwam inaczej (dla mnie niczego pismo nie straciło), ale próbowałem się postawić na miejscu tych "klimatowców".:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tu napisal że CDA traci klimat ??? Przecież każda gazeta musi w pewien sposób "Ewoluowac", a więc sie zmeniac. Zresztą "klimat" raczej jest teraz lepszy niz np. 2 lata temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .Iliador.

Eheh ja zbieram od 98 roku (mialem jeszcze 6 wczesniejszych numerow, ale dwa gdzies zginely, jeden sie calkowicie rozwalil, zostaly 3 :P) i stwierdze (odkryje Ameryke :P!), ze na CDA narzekaja Ci ktorzy patrza na niego z perspektywy czasu, wspominaja jak to kiedys fajnie bylo w np. '99. Tak samo beda narzekac za pare lat jak to bylo fajnie w tym '04 :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja CD-ACTION kupuję od połowy 98 roku i jeśli chodzi o klimat, to faktycznie uległ on zmianie. Ten magazyn na pewno nie jest taki, jakim był kiedyś. Nie mówię też, że jest lepszy czy gorszy. Nie patrzę na to, czy papier jest delikatniejszy, czy jest więcej stron, czy gry są nowsze itd. - wszystko to rozwija się z biegiem czasu. Moim miernikiem czasopism o grach jest to, ile frajdy przynosi ich czytanie. Dlatego stare CD-ACTION było równie dobre co obecne, ale...

Po pierwsze: Większość ludzi zwykło mówić, że "Kiedyś to były czasy" bez względu na to, jak okropne by nie były - taki zwyczaj :)

Po drugie: Zgadzam się z military - teraz nie ma konkurencji, która by poważnie zagrażała CD-A, więc nie ma również tych emocji.

Po trzecie: Starzy czytelnicy po prostu tęsknią za latami, które minęły. Wynika to poniekąd z punktu pierwszego :-). Z przeszłością często wiąże się wiele wspaniałych wspomnień - pierwszy komp, pierwsze gierki. Jak ja kupiłem numer z Gecko na okładce to niesamowicie cieszyłem się z Timeshock'a - z tego jaka to wspaniała gra, że muzyka jako audio cd, że pudełko, że cena niska... Nie przeszkadzało mi to, że nie lubię tego typu gier.

Czy więc za tym całym klimatem stoją wspomnienia? Chyba tak... właśnie przez nie tak rzadko zaglądam do najstarszych CD-ACTIONÓW - serce się kraja :)

P.S Dla mnie najlepszy był właśnie rok 98, a gierki które wtedy dawali są dla mnie kultowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sobie przypomniałem moje pierwsze dnie na Forum- jak to się grało w Dave Mirra BMX, w razie problemów pomocy szukało się tutaj itd. Teraz jest już inaczej- przybyło dużo nowych ludzi, zmieniły się topiki (część). Tak samo jest z CDA- klimat tego pisma się zmienia. Część osób uznaje to za utratę tego klimatu, ponieważ nie potrafią dostrzec tego "z nowej półki". Ale ostatnio wydaje mi się, że w AR mniej pojawia się listów "meteorologicznych". Powiem krótko: JEST [bardzo] DOBRZE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Teknomen

Co tu mówic.. Cda kupuje od połowy 98.Pamientna recka Unreala :D.Pismo faktycznie zmienilo klimat, lecz jest nadal swietne ( przeciez utrzymuje sie na rynku, konkurencja juz dawno padla :D) Czasem jakis numer jest gorszy, czasem lepszy.Lecz nadal na na dobrym poziomie.Jak cos mi sie nie podoba to nie czytam.Jakas pelna gra nie przypada do hustu nie gram..Hexen i Prince of Presja 3d nie podobaly mi sie, lecz moja kochana kobieta grala w je..Zajela mi kompa na pare dobryk wikendow :D.Przynajmniej uczylem sie :D..Cda sie zminia, dostosowuje do runku i potrzeb konsument.Jedni redaktorzy odchodza, zmieniaja prace np.jak Yasiu ( pozdrowienia dla nie go).Yasiu ile razy ze mna rozmawial na temat cda nigdy zlego slowa nie powiedzial o naczelnym :D.Smg i cala redakcja trzymajcie sie cieplo!!!Tak na marginesie pare razy mialem mozliwosc pogadac z Sugglerem na ircu i wydal mi sie bardzo wporzadku (lecz to moje prywatne spostrzezenia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie CDA cały czas ma ten sam dobry klimat. Jasne, ze jak ktoś oczekuje, że przy czytaniu CDA będzie ogarnięty strachem lub płakał ze wzruszenia, a tak nie jest to mówi: "eee... tam. CDA nie ma klimatu. Daremne jest." CDA ma wciąż klimat, przy którym czytelnik leje ze śmiechu i jest tak odkąd kupuję CDA. Chyba, że ktoś z was doszukuje sie przy czytaniu CDA jakiegoś INNEGO klimatu... Dla takich jest pismo Fantasy, CKM, Harlequin;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Fanie nawet bylo na początku forum. No ale cóż CDA i forum się zmieniają i na pewno mają inny klimat, ale nie gorszy. Pomyślcie, że ci którzy zaczynają teraz czytać CDA, to najnowszy numer będzie miał dla nich za 2 lata stary klimat, a nie numer np 299 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sick_Fantazy

Hmmm... Klimat??? Najlepsze porównanie w tym przypadku to nasza matka Ziemia ona jak wiam wiadomo też ma klimat i też (tak jak w CDA) ten klimat się zmienia. I tak ma być bo gdyby całyczas panowały te same warónki nie było by ewolucji. To jest idealne porównanie. Podsumowując klimat był jest i będzie jego się nie traci ale musi on (klimat) się zmieniać bo by wam się w końcu CDA znudziło!!! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy
Hmmm... Klimat??? Najlepsze porównanie w tym przypadku to nasza matka Ziemia ona jak wiam wiadomo też ma klimat i też (tak jak w CDA) ten klimat się zmienia.

No tak, tylko według wielu naukowców, nic dobrego z tej zmiany nie będzie (no chyba,że dla przyszłych władców planety - karaluchów), tak więc nie każda jest na dobre. Na szczęście CD-A jest w tym przypadku wyjątkiem. W 99 roku kupiłem dwa numery i wtedy mnie nie zachwyciło. Rok temu po upadku SS jeszcze raz spróbowałem i czytam do dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jednak stracilo troszeczkę starego klimatu, ale tak jak sequele gier, kolejne czesci filmow - baaardzo trudno zachowac dawny klimat. Świat sie zmienia, my wraz z nim, czasopisma wraz z nim, wszystko sie zmienia. "Chwała" CDA nalezy sie za to że w dzisiejszym swiecie olśniewają tak jak 8 lat temu. Zamiast marudzić lepiej uszanujmy pracę, jaką codziennie odwala cały zespół CDA po to by wlasnie NAS uszczęśliwić.

Pozdrawiam

A moze to nie CDA stracilo klimat tylko wlasnie my jestemy bardziej wybredni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wężyca

Moim skromnym zdaniem CDA się zmieniło i zmienia nadal. To nie znaczy ,że jest złe ale to ,że nadal się rozwija i trzeba dodać ,że na lepsze. Formalnie CDA sie zmieniło ale klimatu nie straciło i oby tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedzio

Nie będę tutaj pisał, czy CDA straciło klimat czy nie, ale napiszę jedno. Na pewno CDA jest teraz lepsze, niż było kilka lat temu. A to wychodzi na dobre, i już :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedzio
CDA zmienia sie na lepsze.

Daje ciekawsze teksty (wedlug mnie). :lol:

Lepsze gry. :lol:

Klimat ulega malej zmianie, ale wydaje mi sie ze na lepsze. :P

Masz rację. Jednak... coś mi się wydaje, że mają mniej czytelników, niż kiedyś? :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze mniej wiecej tyle samo. Teraz jest duzo wieksza konkurencja - gazety oferuja czytelnikom coraz wiecej, do tego dochodzi internet, ktory niektorym w pełni wystarcza, by zaspokoić swój "gierkowy głód". Jak na obecne czasy CDA trzyma sie znakomicie i na pewno niejeden wydawca chciałby, by CDA podlegało pod niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedzio

No tak... ale ostatnio było bardziej słychać, że to Clickowi rośnie ilość czytelników, a nie CDA. A taki Play też nieźle daje sobie rade (to chyba ze względu na ilość gier).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że innym rośnie, nie znaczy, że nam spada. Po prostu ludzie oprocz CDA kupuja jeszcze inne czasopisma...gazety - tylko CDA moze nosic dumne miano czasopisma ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...