Skocz do zawartości

Zagadki książkowe


M4TEK

Polecane posty

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ooo... witam Majorze :) Gdzie się podziewałeś? ;P

A co do zagadki to... strzelam, że to może... "Świat Dysku", Terrego Prachetta?

@up - No wiesz co?... Nie czepiaj się mnie. :S Nie czytałem nigdy ani Prachetta, a tym bardziej się brzydzę na "Sagę Zmierzchu" - tfu... wampiry ;] Przecież w nazwie tematu pisze: "nie tylko dla moli" ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goloman, trafione. Chodziło mi raczej o scenkę w świątyni, kiedy Rincewind błagał Cohena (? Nie pamiętam już), by nie wypowiadał liczby, która jest 7+1, 3+4 itp. W pewnym momencie magiczny miecz barbarzyńcy powiedział: "A ja się zastanawiam, dlaczego on ma nie mówić "osiem". :wink:

Swoją drogą, przeczytałem całą sagę Zmierzch. Raczej z rozpędu, bo na nową książkę nie mam jakoś chęci. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych trzech wyrażeń dorzućcie jeszcze jedno: egzorcyzm.

@down: No pewnie, że chodzi o Wędrowycza. ^^ Choć opowiadanie nie to.

Xysiu: Nie. Poza tym wyjaśnienie proszę.

HacKNSlasHMonsteR21: Nie... Chodzi o opowiadanie z tomu pierwszego.

Major Domo: Ja tylko po cichu potwierdzę, że masz rację. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te trzy poprzednie mi już nasunęły na myśl jedną rzecz, choć nie byłem pewien. ;P Czyżby chodziło o Jakuba Wędrowycza i "Wieszać każdy może"?, Wiem, że Jakub, Semen i syn Wędrowycza lecieli na dywanie do Egiptu, by tam załatwić mumię Lenina czy... tego drugiego, co z nim współpracował. (wyleciał mi z głowy, echh... ;P). Jakub to wyprawiony w bojach egzorcysta i bimbrownik w jednym :happy:

@47 - czyli jeśli nie chodzi o Homo Bimbrownikusa, to może o Czarownika Iwanowa? Tylko nie pamiętam w której to książce, Wędrowycz przeniósł się w czasie? Moment! Pamiętam, że, raz do Wędrowycza przyszedł jakiś urzędas czy agent, który miał wykurzyć go z Wojsławic (nie wiem w jaki sposób). Wiem, że pili dotąd aż Wędrowycz przeniósł się do "nieba", które wyglądało tak samo jak Wojsławice, lecz coś tam było innego, co Jakuba strasznie denerwowało ;) Może coś pokręciłem i nie pamiętam w której to książce mogło być. :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat leży & kwiczy... Coś prostego na rozruszanie - cytat:

- Jesteś gotowy? Jesteś gotowy na śmierć, tchórzliwy glino?

- Nie bardzo. Szczerze mówiąc, została mi ostatnia rata za samochód i chociaż raz chciałbym, do cholery, wiedzieć, jak to jest mieć coś na własność.

- W końcu będziesz krwawił jak wszyscy inni.

- Czyżby?

@down - nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: ODD THOMAS

Autor: Dean Koontz

CzarnoCienisty, mogłeś dać choć podpowiedź, że blisko.

"Dwudziestoletni Odd Thomas posiada niezwykły dar - "szósty zmysł" umożliwiający mu kontaky z duchami. Pomaga miejscowej policji w chwytaniu niebezpiecznych morderców."

IMO klimat niemal ten sam. No i ten "szósty zmysł", to niemal jak u Fixa Castora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...