Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M4TEK

Zagadki książkowe

Polecane posty

Gość Ruffian

Pewnie chodzi o "Fatalne Jaja" Bułhakowa.

Co prawda książki tej na oczy nie widziałem, ale była wspomniana w recenzji gry You Are Empty w CDA 06/2007. Wpisałem tytuł w Google i znalazłem zdanie, które nadaje się na uzasadnienie:

"Akcja toczy się w przyszłości, w 1928 roku, kiedy to na Związek Radziecki spada plaga potwornych gadów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ruffian

Zagadka trochę nietypowa, gdyż chciałbym poznać imię i nazwisko (a także pseudonim, pod jakim pisze) autora/autorki książek, w których główną postacią jest <tu wstawić rozwiązanie poniższego rebusika ;P>

1) Link

2) okladka-200.jpg

3) Dziewiąte co do wielkości miasto w USA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ruffian

Raczej powiedziałbym, że odwrotnie :/. Chociaż sumie to ona się tak właściwie nazywa Eleanor Marie Robertson. Tak czy inaczej uznaję.

A wyjaśniając rebus:

1) Porucznik Columbo

2) Eve Online

3) Tym miastem jest Dallas

Bohaterką jest porucznik Eve Dallas, postać stworzona przez Norę Roberts, piszącą jako J.D. Robb.

Zadajesz, phate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę hardkorowa zagadka, ale cóż- pomęczycie się...może

O jakiej książce napisano (sparafrazuję, żeby w googlach nie było jak znaleźć):

"zapoczątkowanie nowego gatunku sztuki i rozwinięcie do ideału na przestrzeni jednej książki"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytasz Joyce'a z własnej nieprzymuszonej woli, to już jesteś jego fanem ;)

Ok, moja zagadka nie będzie tak hardokorowo-snobistyczna, w końcu większość i tak tu tylko fantastykę czyta :P

Gwiazda show biznesu z dnia na dzień staje się nikim.

Podpowiem, że to amerykańskie SF.

Podpowiedź(w nowym poście, skoro Lord N tak zaleca):

Tytuł tej powieści jest całym zdaniem. Nasz bohater budzi się bez dokumentów, znajomi go nie rozpoznają, a na karku siedzi mu wszechobecna policja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbytnio weny, więc spróbujmy tak:

Młody złodziej, będący w posiadaniu boskiej monety o dwóch reszkach jest tylko jednym z bohaterów tej epickiej serii.

Mała podpowiedź:

Pierwszy tom jest znany ze swej wielowątkowości i liczby bohaterów.

EDIT:

ewerlord - NIE, nie uważam serii o Artemisie za epicką.

Papayasmurf - nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się z Wrotami Baldura, aczkolwiek nie bardzo przypadła mi ta seria do gustu. Wszystko jakieś takie pomieszane się zdaję. A co do złodzieja, strzelam w Montarona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...