Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M4TEK

Zagadki książkowe

Polecane posty

Poncjusz Piłat. Nie pamiętam po co, ale to "Mistrz i Małgorzata".

edit: bulwa nać, olszes, denerwujesz mnie ;P

OK ;P

Zaraz, zaraz, to kto tu właściwie jest martwy? I o co właściwie chodzi?

Nie jest to cytat. To moja reakcja na zakończenie pewnej książki ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poncjusz Piłat. Nie pamiętam po co, ale to "Mistrz i Małgorzata".

edit: bulwa nać, olszes, denerwujesz mnie ;P

OK ;P

Zaraz, zaraz, to kto tu właściwie jest martwy? I o co właściwie chodzi?

Nie jest to cytat. To moja reakcja na zakończenie pewnej książki ;P

A bohater tej książki nie zobaczył przed jej zakończeniem osobliwej monety?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowo o religii i walce dobra ze złem pod kołderką fantasy. Przewertowany moralnie złodziej, zakochany w 1/3 panteonu.

Kerthil: nie, to nie Trylogia Husycka. Główny bohater mojej zagadki jest zakochany w 1/3 panteonu, z czego wnioskujemy dwie podpowiedzi - jedynie trójka bóstw w uniwersum tej powieści, zaś jedno z nich to kobieta (litościwie podrzucam tę wskazówkę i kolejną - proszę pomyśleć nad domeną bogiń w pierwotnych społecznościach, o tych trzech parach piersi, tłustym brzuchu i szerokich biodrach), luba owego złodzieja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Kłamcę Jakuba Ćwieka. Wątek religii jest tam nietypowy, sam bohater był związany z jedną z bogiń. A walka dobra ze złem... czasem przewrotnie jest to ukazanie, aczkolwiek jest. Ale chyba będzie pudło skoro ma być tylko trzech bogów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbuś - nic podobnego, swego czasu nawet dyskutowaliśmy sobie o tej książce w adekwatnym temacie na forum... jeszcze przed zmianami. : )

Papayasmurf - ciekawy pomysł, ale to niestety pudło.

Okej, widzę, że kolejna podpowiedź jest faktycznie potrzebna. Powieść, o jaką mi chodzi, została napisana przez małżeństwo, z czego żona jest podawana jako współautor od stosunkowo krótkiego czasu (choć tworzą wspólnie z mężem od dawna). Dodatkowo - nie jest to najbardziej znane dzieło tego autora, zasłynął on głównie dwoma pięciotomowymi (o ile mnie pamięć nie myli) cyklami.

Coś się rozjaśnia? : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

^_^ Otototo. Myślałam, że zagadka będzie banalna jak konstrukcja cepa, Odkupienie Althalusa to drugi oczywisty strzał... no, może trzeci... w każdym razie, jedna z oczywistości, kiedy pytanie zadaję ja. : ) Nnno, wobec tego brawo i Twoja kolej.

e: @#$%*. Czemu on się nigdy nie wylogowuje? It's Yenny, ofc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocia Kołyska Kurt Vonnegut

Yennefer - Eee... Nabyłaś niezbywalne prawo do strzelenia mi w łeb, byle nie za mocno :confused: Sam nie wiem, czy po prostu Alhalus wydał mi się zbyt oczywisty, czy może opis jakoś zbił mnie z tropu. Powody jednak nie ważne - FAIL on me.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...