Skocz do zawartości
Drejka

Prasa kierowana do graczy - Włochy

Polecane posty

Witam,

Tak coś mnie tknęło przez obecną sytuację w jakiej znalazło się CD- Action i sprawdziłam jak się mają włoskie pisemka growe (kupowałam je podczas wakacji i ferii, aby mieć porównanie: ich - nasze magazyny) i źle się dzieje. Spośród oglądanych i kupowanych:

Giochi per il mio computer - padło w 2012, miało na zamknięcie jakieś 65k szt. w nakładzie. Ich siłą były pełniaki, które bądź co bądź były niezłe (Trine, Fallout NV, HOMM 5, Mini Ninjas z zakupionych). Wydanie miało wersje z płytą i bez (wiadomo - tańsze).

Game Republic - strzelił kopytami w 2015

The Games Machine - wersja papierowa nadal żyje, nakład oscyluje wokół 20-25k, dostępne także w wersji mobilnej. Z tego co widzę, wydawca zrezygnował z dodawania płyt

GameStopowy Game Informer - dostępna wersja papierowa i mobilna, dobry kąsek dla stałych bywalców sieciówki GameStop (rabaty itd.), bez dodatku płyt

PlayStation Official Magazine - tu ciężko mi stwierdzić, ponieważ pisemko było wydawane nieregularnie, chociaż z tego co widzę to chyba padło

PC Giochi Mega vel RetroGame - dwumiesięcznik, też wyzionął ducha

Nintendo La Rivista Ufficiale - RIP 2013

Cóż, następuje zmierzch magazynów w formie papierowej, popyt spada na rzecz recenzji i gameplayów dostępnych od ręki w internecie, które bądź co bądź mamy za friko. Szczerze nie mieliśmy na co narzekać, CD- Action w porównaniu do włoskich magazynów stało (i nadal stoi) na bardzo wysokim poziomie pod względem okładek, papieru i układu treści. Nie zaprzeczę, włosi w pierwszym dziesięcioleciu 2000 r. mieli całe zatrzęsienie magazynów do kupienia od reki w kiosku, czego szczerze im zazdrościłam. Ceny były umiarkowane od 4E do 8E za magazyn.

To koniec pewnej epoki, chociaż mam gdzieś nadal w serduszku nadzieję, że CD- Action przetrwa.

W linkach pozostawię dla ciekawskich stronki warte przeglądnięcia <patrz spoiler>

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...