Skocz do zawartości
Kelin0700

Nowy monitor - czy 1x49" czy 2x24"? do 6-8k brutto za komplet

Polecane posty

Cześć,

Stanąłem właśnie przed wyborem nowego monitora/monitorów do pracy biurowej.
Potrzebuję sprzętu, który przede wszystkim minimalizuje skutki nadwyrężania wzroku przy długiej pracy, nawet 10-14h dziennie.
Zastanawiam się również czy iść w kierunku 1x49" czy 2x24"/2x27" - może ktoś doradzić z praktycznego punktu widzenia, która opcja będzie lepsza? niestety nie miałem możliwości zobaczenia z bliska monitora 49" niemniej jednak na wszelkiego rodzaju recenzjach wygląda przekonywająco.

Praca polega głównie na pisaniu skryptów, grzebaniu w necie, pisaniu maili etc. sporadycznie jakiś film.

Rozważałem:
• Samsung C49RG90SSUX Curved Quantum Dot HDR
• Monitor Dell UltraSharp U4919DW


Dzięki z góry! :)
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelin0700 Mam ultrapanorame 35" (poszerzane do 21:9 27") i nie wyobrazam sobie siedzenia przy 32:9 w normalnej odleglosci ok. 70 cm. Lapie sie na tym, ze czasem ruszam glowa by ogarnac cos przy brzegach ekranu, ale oczywiscie idzie taka przestrzen ogarnac oczami i moze takze idzie oduczyc sie meczacego nawyku. Sam swoj monitor kupilem glownie do gier i w przyszlosci nawet widze przesiadke na cos jeszcze szerszego, ale na pewno nie 32:9. Celowalbym w chyba nieistniejace ~26:9, ale nie wiecej.

Jesli twoja praca wymaga trzech monitorow 16:9 - 32:9 to fajniutka opcja dla Ciebie. Jesli nie, zostalbym przy 21:9, 1440p, ~35".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 14:57, SolInvictus napisał:

@Kelin0700 Mam ultrapanorame 35" (poszerzane do 21:9 27") i nie wyobrazam sobie siedzenia przy 32:9 w normalnej odleglosci ok. 70 cm. Lapie sie na tym, ze czasem ruszam glowa by ogarnac cos przy brzegach ekranu, ale oczywiscie idzie taka przestrzen ogarnac oczami i moze takze idzie oduczyc sie meczacego nawyku. Sam swoj monitor kupilem glownie do gier i w przyszlosci nawet widze przesiadke na cos jeszcze szerszego, ale na pewno nie 32:9. Celowalbym w chyba nieistniejace ~26:9, ale nie wiecej.

Jesli twoja praca wymaga trzech monitorow 16:9 - 32:9 to fajniutka opcja dla Ciebie. Jesli nie, zostalbym przy 21:9, 1440p, ~35".

Bardzo dziękuję za odpowiedź. W takim razie rezygnuję z 49"
Możesz doradzić może jakieś konkretne modele? - kompletnie się na tym nie znam :/ Czy nie uważasz, że +27" to nie jest za dużo jak na taką specyfikę pracy?
W tym momencie mam dwa stare monitory 24" ustawione w odległości około 50-60cm i mam takie odczucie, że to jest akurat :/ ciężko coś wybrać bez przymiarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelin0700 Przyznam, ze nie orientuje sie w ofercie monitorow, kiedy sam go nie kupuje, wiec nie wiem, jakie modele sa aktualnie najbardziej atrakcyjne. Nie znam sie tez na zdrowotnych kwestiach zwiazanych z monitorami. Gdy monitor meczy oczy, zwykle wystarczy go pare centymetrow odsunac czy zmniejszyc jasnosc. Moj ma np. jeszcze redukcje niebieskiego swiatla. Byc moze sa w internecie poradniki doboru przyjaznych dla zdrowia monitorow do pracy, tak jak sa poradniki i zestawienia dla graczy. Zawsze lepiej czytac mozliwe duzo zestawien i recenzji niz sluchac polecen innych.

Moge Ci powiedziec, ze za proporcje ultrapanoramiczne placi sie jak za zboze. To dalej niszowy produkt i byc moze przez to laduje w segmencie bardziej kosztownym. Mowie jednak o monitorach dla graczy, a sa tez zdecydowanie tansze ultrapanoramy biurowe, ktorymi sie nigdy nie interesowalem.

Musisz tez okreslic sie co do rozdzielczosci. 16:9 Full HD max 24", 1440p raczej max 27". Ultrapanoramiczne 27" to ok. 35".

Ja mam AOC Agon Black Editon, ale jesli nie jestes graczem, nie ma sensu wyskakiwac z trzech tysiecy na ten monitor. Zwlaszcza, ze AOC wypuscil ostatnio cos ponoc fajnego z 2,5k, ale nie przygladlem sie temu. Byc moze Agon nie jest juz tak dobrym wyborem, jakim byl w czasie, w ktorym go kupowalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...