Skocz do zawartości
Quassimodo

płyta główna/pamięć

Polecane posty

No Panie to mi się bardzo podoba :) Super zestaw i wyliczyłeś co do funa 999 ;) Ogromne dzięki jak wszytko będzie poskładane na pewno wrzucę fotki.

 

Ostatnie pytanie kupić osobno którąś z wyżej wymienionych past do procka czy użyć tego co będzie w zestawie?

 

PS. ktoś ma jeszcze jakieś uwagi to proszę pisać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quassimodo Jesli dobrze pamietam z testow, z Asasynem dostaniesz ogranicznik predkosci obrotowej wentylatorow. Zaloz go przy montazu. To najmocniejszy cooler powietrzny na rynku, ktorego mocy nie potrzebujesz, wiec warto go wyciszyc. Bez niego bedzie niepotrzebnie chlodniej i niepotrzebnie glosniej. No i Grizzly to podstawa. Gramiec starczy Ci na 2 sprawne aplikacje, czyli 4-6 lat.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwym jak przewidziec, jak bedzie sie zachowywal w tym configu, ale opcja ogranicznika zawsze jest. Ogolem dziwi mnie wybor najbardziej wydajnego coolera do takiego zestawu, ale biorac pod uwage wybor przyszlosciowej plyty 570 i przyszla podmianke na inny procesor, jest to nad wyraz bezpieczny pomysl, do ktorego byc moze niepotrzebnie doplacisz. Tego procka nie ma sensu krecic, wiec Asasyn nigdy nie bedzie dzialal wydajniej od 1/3 tanszych konstrukcji, za co jednak zaplacisz. Jesli rozpatrujemy cooler jedynie do 3700X i nie wydajemy pieniedzy na zapas, nie wychodzilbym ponad Scythe Ninja 5 lub jesli chcesz go jednak krecic, Scythe Fuma 2. Sympatyczne, cichutkie coolery, ktore z zapasem wystarcza. Najlepiej @Quassimodo poogladaj sobie testy i sam zadecyduj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Assassina III, bo starczyło budżetu. I był w sensownej cenie w scan.co.uk (chciałem "zmieścić" zestaw w dwóch sklepach). Moim zdaniem warto dołożyć te 20 funtów (scan.co.uk) względem Ninja 5, bo otrzymujemy topowy cooler.

Pod uwagę brałem chłodzenie Fuma 2, ale na nie trzeba czekać co najmniej 3 tygodnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego sklepu to najsensowniejszy topowy cooler, wiec przy zalozeniu, ze bierzemy topowa wydajnosc jest spoko. Biorac pod uwage, ze NH-D15 Chromax jest drozsza o 20 funtow, przy tym procku nie widze sensu doplacac konkretnej kaski za cichsza prace 15ki przy najwyzszym rpm, do ktorego pewnie oba nigdy nie dojada. Strata Asasyna jednego decybela na nizszych predkosciach obrotowych nawet dla takiego "cichofila" jak ja sie nie kalkuluje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...