Skocz do zawartości
Ollaen

Win10 brak dostępu do internetu przez WiFi

Polecane posty

Cześć,

mam w rodzinie problem z siecią na PC z Windowsa 10. Kiedy podpiąłem TP-Link WN722N internet działał przez jakiś czas, później komputer zaczął zgłaszać brak dostępu do sieci mimo połączenia z WiFi. Powtórzyłem próbę na drugim egzemplarzu tej samej karty - ten sam problem. Karty te działają na moim PC z Windows 7 bez problemu. Wszystkie urządzenia w domu łączą się z tą siecią.

Zacząłem kombinować z internetem po USB z telefonu - to samo. Jedynym wyjściem okazało się podpięcie PC do routera przez Ethernet - tutaj wszystko działa stabilnie. Nie jest to najlepsze wyjście bo kabel leci przez cały dom.

Teraz pytanie, co może być przyczyną takiej sytuacji? Zastanawiałem się czy to problem z systemem, niestety reinstall nic nie dał. System jest czysty ze strony Microsoftu, na bieżąco aktualizowany. Mam wrażenie że problem zaczął występować po jakiejś aktualizacji, ale nie dam sobie ręki uciąć. Niestety nie mogę teraz przetestować czy na Linuxie też będzie występował ten problem, a Win 7 nie działa na tej płycie głównej.

Drugim pomysłem jest wina płyty głównej, ale kompletnie nie wiem jaki mogłaby mieć w tym udział.

Specyfikacja:
ASRock H110M-HDV

Intel Core i5-7400

Patriot Viper 4x4GB

Radeon RX460 2GB

Seagate Barracuda 1TB

Thermaltake TR2 450W

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...