Skocz do zawartości
Walker

Wybór karty graficznej do laptopa

Polecane posty

Przymierzam się do zakupu gamingowego laptopa. Założenie było proste - ekran 15- 16 cali Ultra HD i GeForce GTX 2070 (i mile widziana klawiatura numeryczna) - ale okazało się, że nierealne (właściwie nie ma przy tej przekątnej takich laptopów).

Co nieco zaskakujące z ekranem Ultra HD są dostępne właściwie tylko modele z GTX 2060; jeżeli zdecyduję się na GTX 2070, to musiałbym zostać przy Full HD. I mam zagwostkę - co tu wybrać? Teoretycznie najrozsądniej byłoby wziąć GTX 2070 i podłączyć zewnętrzny ekran. Ale po pierwsze - wystarczy mi wydatków na zakup laptopa, po drugie - dużo podróżuję i nie zamierzam targać ze sobą monitora. 

Dlatego szukam pomocy - czy GTX 2060 ma w ogóle sens z UHD - nie jest za słabą kartą na wysokie detale w tej rozdzielczości?  Z drugiej strony, czy GTX 2070 przy Full HD to nie są tylko zmarnowane pieniądze? Może lepiej dać sobie z tym spokój i wziąć GTX 2060 z ekranem Full HD.... :/

Edytowano przez Walker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Walker W moim mniemaniu rozdzialka wyzsza niz FullHD na tak malym ekranie to nieporozumienie i marnowanie mocy obliczeniowej. Zdecydowanie wolalbym opcje FHD z 2070.

2070 nie jest szczegolnie mocna karta, ale do FullHD na pare lat powinien wystarczyc. Nie jest to karta, ktora maxuje gry, ale teraz pograsz na bardzo wysokich w 60 klatkach i bedziesz przez najblizsze lata powoli schodzil z detalami. Zwykle dziala to tak, ze z kazdym rokiem zjezdzasz na zasadzie ultra->b. wysokie->wysokie itd albo jakos miksujesz.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SolInvictus Dzięki, chyba masz rację, jak o tym czytam to raczej ludzie nie polecają UHD przy okolicach 15- 16 cali. A większego sprzętu nie chcę ze sobą wozić. Może rzeczywiście zostanę przy FHD. Dodam tylko, że to zakup planowany m.in. z myślą o Cyberpunku - tu też się obawiam, że 2060 będzie za słaby ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Walker Ogolem wiedz, ze gamingowe laptopy to dosc paradoksalny produkt. Wygodnie na nim nie pograsz i bedzie grzal w jajca, bateria padnie szybko, ekran malutki i za to wszystko zaplacisz jak za zboze. To imo luksusowa fanaberia, ktora ma sens tylko dla osob, ktore potrzebuja grac mobilnie i ogolem potrzebuja laptopa. Zamiast kupowac spokojnego, taniego lapka i peceta z monitorem i peryferiami. Jesli masz go stawiac jedynie na biurku na chacie, zdecydowalbym sie na peceta. Nie wiem, jaki masz budzet, ale za ta sama kase dostaniesz lepszy komputer. Dochodzi jednak kwestia zakupu peryferiow. Za sensowny monitor 24" FHD trzeba dac 7 stowek, a na klawe, myszke i podkladke co laska, ale ponizej 3 stowek na te dwie rzeczy bym nie schodzil.

Co do wymagan 2077 mozna jedynie spekulowac. Jakos mi sie wydaje, ze Redzi nie rozczaruja i na przyzwoitej karcie obecnej generacji typu 2060 spokojnie w FHD pograsz. Kwestia ustawien graficznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, SolInvictus napisał:

@Walker Ogolem wiedz, ze gamingowe laptopy to dosc paradoksalny produkt. Wygodnie na nim nie pograsz i bedzie grzal w jajca, bateria padnie szybko, ekran malutki i za to wszystko zaplacisz jak za zboze. To imo luksusowa fanaberia, ktora ma sens tylko dla osob, ktore potrzebuja grac mobilnie i ogolem potrzebuja laptopa. Zamiast kupowac spokojnego, taniego lapka i peceta z monitorem i peryferiami. Jesli masz go stawiac jedynie na biurku na chacie, zdecydowalbym sie na peceta. Nie wiem, jaki masz budzet, ale za ta sama kase dostaniesz lepszy komputer. Dochodzi jednak kwestia zakupu peryferiow. Za sensowny monitor 24" FHD trzeba dac 7 stowek, a na klawe, myszke i podkladke co laska, ale ponizej 3 stowek na te dwie rzeczy bym nie schodzil.

 

To wiem, zawsze byłem zwolennikiem desktopów :P Sytuacja zawodowo- osobista zmusza mnie do częstych podróży - i od dobrych 10 lat - do używania laptopów gamingowych. Ten będzie już trzeci :/ Z zakupem miałem się wstrzymać  aż będziemy wiedzieć więcej o Cyberpunku, ale mój obecny zaczął się sypać :/ To co, końcowy wniosek jest taki, że przy FHD wybrać 2060? Bo przy tej rozdzielczości to naprawdę mam wątpliwości, czy dopłacać do 2070....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop podczas grania można trzymać na biurku. Jak chcesz oglądać filmy 4K i masz wysokie wymagania, to czemu nie. Możesz wybrać laptop 15,6"@4K z kartą 2060. Jak w jakiejś grze klatek będzie za mało, to można zejść z rozdzielczością, lub z detalami. Laptopy 4K z kartami RTX2080 są bardzo drogie. 

Acer ConceptD 7 i7-9750H/16GB/1024GB/W10P 4K UHD IPS  

Modele z matrycami FullHD wyposażone w karty 2060 wypadają lepiej w relacji ceny do wydajności.

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/960/Win10X RTX2060

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/512/Win10X RTX2060

Możesz wybrać coś z wydajniejszą kartą graficzną 2070 8GB, ale nie jest to konieczne.

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512

 

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Walker W kwestii configu ze wszystkim jest co laska. Combo 2060 i 6-rdzeniowy procek z 12 watkami sa zdecydowanie powyzej minimum potrzebnego do plynnej rozgrywki, a biorac 2070S doplacisz za mocniejsza karte = lepsza grafe/wiecej klatek. To nie jest tak, ze jakakolwiek karta jest za mocna do jakiejkolwiek rozdzialki. Poki proc nadaza za karta, wszystko jest jak trzeba. Dzis to kwestia ilosci klatek i wypasu graficznego, jutro tego, czy gra odpali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop z kartą 2070S kosztuje 10k, więc to też kwestia kasy. W lepszej cenie są modele z RTX2070 bes S. 

MSI GE75 i7-10750H/16GB/512+1TB/Win10 RTX2070 Super

Laptop za 4,7k z CPU 6/12 i kartą1660Ti na obecną chwilę zapewnia płynną rozgrywkę w większość gier. 

MSI GL65 i7-9750H/16GB/512 GTX1660Ti 120Hz

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 2060 vs 2070 to średnio 35-40% więcej klatek. Czasami 2060 może nie dać sobie rady z płynnymi 60 klatkami(zakładając maks ustawienia graficzne) w FullHD, a już 2070 spokojnie. Dlatego jak to ma być już gaming na przyszłość to pomyślałbym jednak nad 2070, bo do takiego Cyberpunka jak już wyjdzie 2060 może okazać się za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...