Skocz do zawartości
wiktorXIII

Głośna karta graficzna

Polecane posty

Pomimo dość słabego zasilacza (Corsair VS 550W Builder CP-9020171-EU) zdecydowałem się na upgrade karty graficznej. Zakupiłem MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB i jestem z niej zadowolony pod względem wydajności. Zastanawia mnie jedynie zakres temperatur oraz praca wentylatorów. W spoczynku utrzymuje się ciągle w granicach 46-51 stopni, a wentylatory ciągle pracują (po cichu, ale jednak). Czy czasem temperatury nie powinny być niższe? I co z chłodzeniem pasywnym? Dodatkowo, Afterburner pokazuje (na pulpicie) wartości taktowania 300/405 Mhz które co jakieś 2-3 minuty nagle podskakują do 1600/6000Mhz. Trwa to zaledwie 2-3 sekundy.

AMD Ryzen 5 3600

SilentiumPC Fera 3 HE1224

SilentiumPC Gladius M35W Pure Black

GOODRAM IRDM 8GB Czarny [1x8GB 2400MHz DDR4 CL15 1.2V DIMM] x2

MSI B450M MORTAR MAX
Adata XPG SX8200 PRO M.2 NVMe PCIe 512GB

 

Edytowano przez wiktorXIII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiktorXIII Otwierales skrzynke i sprawdzales, czy to na pewno karta tak pracuje? Stawialbym, ze Fera powinna byc glosniejsza od twojej karty, ale w sumie dzwiek bys znal. Mialem tez ten zasilacz i bez wyciagania odkurzaczem kurzu z wentylatora i kratki na tyle budy raz w tygodniu bywal dosc halasliwy. Budki tez nie masz raczej najcichszej. Ogolem podejrzewalbym, ze karta powinna byc tu zrodlem najmniejszego halasu - to przeciez najcichsza 2070S, a towarzycho ma dosc glosne. Temperatury takze dosc wysokie, ale - przyjmujac, ze z karta wszystko gra - to musimy zwalic na obudowe.

Zamiast uzywac Afterburnera zainstaluj to Dragon-cos-tam od karty i zobacz jak tam to wyglada. U mnie w Gigusiu moge zmieniac tryb karty z pol-pasywnego na aktywny, wiec moze jest domyslnie wlaczony.

Zasilacz podmienilbym na ten:

https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-proton-bdf-650c-650w-977990/  Ciezko spotkac cos tak atrakcyjnego za normalna cene 650ki. W pelni modularny (lepszy obieg powietrza w budzie, latwiej sprzatac) i szerszy wentylator, wiec powinien byc wyjatkowo cichy. Ten Korsarz byl straszny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Dragon Center to w ogóle jest hit :D Każda próba ściągnięcia kończyła się komunikatem "pobieranie nie powiodło się", pomimo zerowego ruchu na łączu.

I faktycznie, trochę kurzu się zebrało na Ferze, to ona tak wirowała. Karta w benchmarku AC Odyssey budziła się dopiero przy sześćdziesięciu paru stopniach. Dodatkowo okazało się, że wentylatorki obudowy nie są podłączone. Ostatni raz robiłem zakupy w Komputroniku :D Mam jeden z przodu i jeden z tyłu. Znalazłem taką poradę: wentylator z tyłu obudowy do CPU_FAN1, przednie wentylatory do CHA_FAN3. Zgadza się?

Zastanawia mnie jeszcze ten tryb cichy w Dragon Center. Za każdym razem będę musiał przełączać go w "ekstremalną wydajność" gdy będę chciał w coś pograć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiktorXIII Niestety cooler, karte i wnetrze obudowy trzeba regularnie czyscic. Lepiej robic to czesciej niz rzadziej, bo wtedy wystarczy spray ze sprezonym powietrzem i nie trzeba walczyc ze zbitym kurzem. Spryskujesz wszystko i wracasz za tydzien, by zgarnac szmatka, co spadlo. Nie przepadam za sprzedawczykiem, ale akurat wczoraj wrzucil fajny filmik pokazujacy, ile roboty czeka tych, ktorzy kompa zapuszcza:

Nie wiem, jakie masz wiatraki, wiec najlepiej poczytaj instrukcje od plyty glownej. Ze specyfikacji na strone plytki widze, ze masz 3 zlacza 4-pin System Fan, ktore w pelni wystarcza na dwa domyslne 3-pinowe wentylatory Sigma Pro. Do CPU_FAN1 powinna byc podlaczona Fera. Jak to u Ciebie wyglada?

Watpie, by tryb cichy pozbawil Cie wiekszej ilosci fpsow niz 3-5. Czesc kart ma dwa tryby, tzw. bios quiet(nacisk na cichosc) i bios performance (na wydajnosc). Jechalbym na tym, ktory Ci sie bardziej kalkuluje. Watpie aby karta nawet w trybie wydajnym byla glosniejsza od reszty komponentow, wiec jesli tak jest - masz odpowiedz ;) Proponuje wyciszyc Ferke, przestawiajac ja w tryb Silent. Chlodzic bedzie tak samo dobrze, po prostu nie bedzie sie na zapas rozpedzac. Jesli Fera bedzie podlaczona pod 4-pinowe zlacze, bedziesz mogl ja kontrolowac. Opcja przestawiania trybu pracy coolera powinna byc widoczna od razu, kiedy wejdziesz do biosu, ale nie wiem, jak to u MSI - poczytaj manual.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...