Skocz do zawartości
Konsacz

Kupno nowego komputera

Polecane posty

Pewnie Ryzen 3600 z B450?

Szczerze mowiac, nie wiem, czy zlozylem na tym forum (a jestem tu pare miechow) jakis zestaw na Intelu poza wlasnie tym. Tak Ci sie trafilo :)Ryzeny z B450 sa tak swietnie wycenione do zawartosci, ze w przypadku wiekszosci budzetow pojscie w Intela to slabsza grafika czy fatalna cala reszta.

Co do karty, kto Smugglerowi zabroni :D Wychodze z zalozenia, ze inny wzialby 2080 Ti na przeczekanie i spoko. Lepszej 1660S wziac nie mogles - pod uzytkowanie i sprzedaz.

Pewnie Ryzen 3600 z B450?

Szczerze mowiac, nie wiem, czy zlozylem na tym forum (a jestem tu pare miechow) jakis zestaw na Intelu poza wlasnie tym. Tak Ci sie trafilo :)Ryzeny z B450 sa tak swietnie wycenione do zawartosci, ze w przypadku wiekszosci budzetow pojscie w Intela to slabsza grafika czy fatalna cala reszta.

Co do karty, kto Smugglerowi zabroni :D Wychodze z zalozenia, ze inny wzialby 2080 Ti na przeczekanie i spoko. Lepszej 1660S wziac nie mogles - pod uzytkowanie i sprzedaz.

3600 na B450?

 

Cos sie chrzani z tym forum? Net mi dziala bez zarzutu, a nie widze mojego posta. Chyba ze dwa razy go wyslalem i napisalem nawet skrocona do pytania wersje trzecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat sie chyba zbugowal

EDIT: Nie ustosunkowalem sie do twojej uwagi co do Pure Base 600. Cicha skrzynka po taniosci, tj. najslabiej wentylowana z wyciszanych. Bardzo rozwaznie trzeba dobierac podzespoly (mocny cooler, grafa z sensownym chlodzeniem), bo mozna sie przejechac i w efekcie dostac skrzynke goraca i glosna. I wkalkulowac w to to, ze im mocniejsze podzespoly, tym wiecej ciepla wydzielaja. Musem jest tez dodatkowe smiglo na front, bo bez tego w kazdej skrzynce bedzie slabo z temperaturami wszystkiego w gornych partiach skrzynki. To co piszesz - o znajomym - jest jak najbardziej sensowne. 600 ma slabosc konstrukcyjna w postaci wentylatorow zamontowanych pomiedzy wlotami powietrza, a nie standardowo wycofanych w glab skrzynki i skutkuje to obnizeniem potencjalu wentylacyjnego smigiel. Podejrzewam, ze ze wzgledu na klatki na dyski twarde, ktore jednak mozna wywalic/przemiescic i moze da sie smigla przerzucic na odpowiednia strone mocowania. Nie chce zgrywac medrca przeciwko inzynierom be quiet!, ale tak jest, bo powtarzam to, co powiedzial techniczny innej marki obudow o takim rozwiazaniu, ale w temacie ogolem, nie PB600. Do tego dochodzi dosc restrykcyjna konstrukcja wlotow powietrza, ktora dodatkowo obniza skutecznosc wentylatorow, ale ma je w zamian wyciszac. Przyczepic sie tez mozna do braku legitnego filtra przeciwkurzowego na frontowych wlotach, ktory zastepuja dwie warstwy metalowej siatki. 600ka przy rozsadnym doborze niezbyt goracych podzespolow moze byc fajnym wyborem, ale optowalbym za dorzuceniem do Silent Base 601, ktora nie ma tych bolaczek i reprezentuje o klase wyzsza jakosc, ktora mozna uznac za po prostu bardzo dobra.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem takie podzespoły:

Płyta główna: MSI MAG Z490 Tomahawk, DDR4, SATA 3, M.2, USB 3.1, PCIe 3.0, s.1200, ATX,

Pamięć RAM: G.SKILL RipjawsV DDR4 3600 MHz CL16 2x8GB XMP2 Black,

Procesor: Intel Core i7 10700K Comet Lake 3,8 GHZ/5,1 GHz 16MB FCLGA 1200,

Zasilacz: SilentiumPC Supremo FM2 80+ GOLD 750W, 120mm,

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Grandis 3, 120+140 mm,

Dysk: Kingston SKC2000 500 GB M.2 2280 NVMe 3000/2000 MB/s, 

Obudowa: Be quiet! PURE BASE 600 Black BG021,

Wentylator: Be quiet! 140mm Pure Wings 2 h-s BL082,

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1660 6GB OC

 

Dziękuję bardzo wszystkim za porady. Zapraszam do zapoznania się z moim kolejnym tematem na forum:

 

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór większości podzespołów to rzecz gustu, ale:

6 godzin temu, Konsacz napisał:

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1660 6GB OC

Była w jakiejś solidnej przecenie? Jeśli nie, to w tej samej cenie można mieć wyraźnie wydajniejszą wersję Super: https://www.purepc.pl/premiera-nvidia-geforce-gtx-1660-super-test-karty-graficznej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bull3t napisał:

Wybór większości podzespołów to rzecz gustu, ale:

Była w jakiejś solidnej przecenie? Jeśli nie, to w tej samej cenie można mieć wyraźnie wydajniejszą wersję Super: https://www.purepc.pl/premiera-nvidia-geforce-gtx-1660-super-test-karty-graficznej

Kartę graficzną przełożyłem ze starego komputera, a kupiłem ją wcześniej niż resztę podzespołów i w zasadzie nie powinienem jej umieszczać w poprzednim poście

Edytowano przez Konsacz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...