Skocz do zawartości
Shadow1988

Komputer do streamowania podcastów

Polecane posty

Cena: do 3000zł

Części: Cała skrzynka bez monitora, myszki, klawiatury, kamery

System: tak Win 10

Miejsce kupna: sklep internetowy

Monitor: z wejściem HDMI

Zastosowanie: Streaming podcastów

Podkrecanie: Nie

Data zakupu: Do poniedziałku.

 

 

Witam, poszukuje informacji na temat tego jaki kupić komputer do streamowania podcastów. Oczywiście będzie to z kamerka itp ale bez żadnych gier. Samo mówienie możliwe w kilka osób i streamowania z możliwością nagrywania . Nie musi być tez jakąś wystosowana jakość ale też żeby było dobrze widać czyli od 720p w górę. Interesuje mnie najlepiej jakiś gotowy zestaw z którejś ze stron lub laptop. W ostateczności coś do złożenia samemu. Cena to tak myślę max 3000 ale im mniej tym lepiej. Prosiłbym też o uzasadnienie czemu dany zestaw lub podzespoły. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję. Damian J

Edytowano przez Shadow1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie takie streamowanie jak opisałeś nie wydaje mi się zbyt wymagające i poszedłbym w najtańszej opcji w APU pokroju 2400g/3400g, które imo powinno całkowicie wystarczyć do takiego zastosowania. Niestety, z jakiegoś powodu 3400g jest praktycznie niedostępne, a cena na 2400g nie jest obecnie zbyt atrakcyjna, ale mimo wszystko zestaw wychodzi za około 2500 złotych ( cena AMD xb0x g4m3 p4ss P C bvndl3 3 m13si4c3 zmieni się na 0,01 po dodaniu zestawu do koszyka, a z kodem 'wiosna' dysk jest tańszy o 20pln). Procesor 4-rdzeniowy/8-wątkowy, 16GB RAM i zintegrowana grafika. Słabym punktem jest tu dysk - ledwie 256GB, ale na system i zapisanie kilku nagrań powinien wystarczyć. W bogatszej wersji zestaw widziałbym tak - procesor 6-rdzeniowy/12-wątkowy i 480GB SSD M2, ale haczyk stanowi tu bardzo bazowa grafika - GT 1030, który wrzuciłem tu poglądowo stanowi imo bardzo słaby deal, niemniej GPU służyć ma w tym zestawie tylko wyświetlaniu obrazu więc albo wystarczy albo rozejrzałbym się za jakimś używanym GPU. Ewentualnie ten dysk M2 przełożyłbym do 1 zestawu, zastępując tamtego 256, no ale cena mocno zbliża się wtedy do drugiej wersji oferującej znacznie lepszy CPU. Z potencjalnych oszczędności można by jeszcze zejść z pamięcią do 8GB (koniecznie w formie 2 x 4GB, a może nawet nieco szybszą 3200) - preferowałbym mieć jednak nieco większy zapas, szczególnie gdybyś chciał także montować takie materiały z podcastów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...