Skocz do zawartości
GRZECHU94

Laptop do pracy do 10k

Polecane posty

Witam!

Poszukuję laptopa do pracy z takimi programami jak:

origin pro (origin lab), mathlab, mathematica czy premier pro (sporadycznie) oraz do programowania w c++.

Laptop powinien być lżejszy niż 2 kg (im mniej tym lepiej) , 14 - 15 calowy oraz posiadać co najmniej 16 GB ramu, nie musi posiadać systemu.

Jeśli chodzi o przedział cenowy to laptop może kosztować do 10k, (preferowane 7 lub mniej) byle by działał przez 4 lata sprawnie 

(fajnym atutem byłby nie wlutowany dysk i ram).

 

Z obecnych propozycji na rynku zastanawiałem się nad:

Laptop MSI Prestige 14 

albo

Laptop MSI P65 Creator 9SE

bądź nawet najnowszym macbookiem air z i5 i 16 ramu ( aczkolwiek tutaj się obawiam działania origin pro pod windowsem, za to + za lekkość laptopa i trzymanie na baterii).

 

Liczę na szeroką gamę waszych propozycji podkreślającą atuty danego laptopa (ultrabooki też mile widziane).

 

Dodatkowo chciałem się spytać czy nie warto poczekać na laptopy z Ryzenem 4 zwłaszcza np. 7 4800U lub 7 4800HS - czy raczej nie dadzą odczuwalnej różnicy jeśli chodzi o wydajność,

gdyż według mnie idealnie wpisują się w wyżej wymienione wymagania ( plus obiecują fajny czas trzymania na baterii).

W takim przypadku zastanawiałem się nad Asusem ROG Zephyrus G14 - i tu do was pytanie czy warto czekać ?

P.S.

Laptop dla kobiety która preferuje elegancki wygląd  ponad gamingowy :) 

Edytowano przez GRZECHU94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci się śpieszy z zakupem to P65 i ten Zephyrus

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-zephyrus-s-gx502gv-es004t-i9-9750h-16g-512g-rtx2060-6-15-6-w10-blk

dobrze się prezentują.

Lecz jeśli możesz poczekać to wstrzymałbym się do czasu, aż będzie do kupienia G14. Po benchmarkach widać, że wydajnościowo 4800HS  jest mocniejszy nawet i9-9880H. Dodatkowo TDP dla 35W gdzie przy intelu to jest 45W.

Sama G14 też dobrze się prezentuję. Świetnie sobie radzi z temperaturami przy swoich rozmiarach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Nowe modele są już dostępne. 

ASUS ROG Zephyrus G14 R7-4800HS/16GB/512/W10 120Hz

ASUS ROG Zephyrus G14 R9-4900HS/16GB/1TB/W10 QHD

Alternatywnie większy Zephyrus 15 i 17.

ASUS ROG Zephyrus M i7-9750H/24GB/512+960 Glacier  

ASUS ROG Zephyrus S GX701 i7-9750/32GB/1TB/W10P RTX2070  

ASUS ZenBook 14, oraz ZenBook 15 i  ZenBook Duo są również dobrym wyborem do pracy.

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...