Skocz do zawartości
Apacer

Upgrade do ~2500zł

Polecane posty

Cześć,

mój leciwy setting to:

Intel Core i5-4670K 3.4GHz + SilentiumPC Grandis

Gigabyte GTX970

Asrock Z87 Pro4

Crucial Ballistix Sport DDR3 4x4GB  1600MHz CL9 

Corsair CS550M 550W 80 Plus Gold

 

i zastanawiam się nad upgradem typu:

i5-9400F + GTX 1660 Super + jakieś mobo (np. ASRock - B365M) + jakieś ramy DDR 4

 

Proszę o pomoc, sugestie. Chciałbym to wszystko zamknąć jak najbliżej 2500 zł, na szybko policzyłem, że taka konfiguracja jak podałem to ok. 2700zł i te 200zł byłbym w stanie dołożyć.

Z góry dzięki :)
 

 

 

Edytowano przez Apacer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz wydawać za dużo, to zmień procesor na i7-4770/4790 (do 450 zł na allegro) oraz kup GTX 1660 Super.

Przy chęci przejścia na nową platformę, lepiej wybrać Ryzena 5 3600, bo ma 12 wątków. Do tego płyta na chipsecie B450, np. MSI B450-A Pro Max lub Gaming Plus Max.

Może nieco ceny spadną po premierze procesorów Intel Comet Lake. Dostępność prawdopodobnie w maju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apacer Priorytetem dla Ciebie jest wymiana procka/mobo/ramow. 970 najlepsze lata ma juz za soba, ale swoje klatki generuje. Z kolei twoj 4-rdzeniowy procesor nie domaga juz w nowych grach i zwyczajnie je przycina. I bedzie tak niezaleznie z jaka karta bys go nie polaczyl. Przesiadka na stare 4/8 zadziala na bardzo krotka mete, gole 6 rdzeni 9400F juz nie wyrabia i juz ma ten sam problem co twoj procesor (np. BF, Odyssey, RDR2). Intele kusza wydajnoscia, ale przy malej ilosci rdzeni i braku wielowatkowosci juz nie daja rady w niektorych grach. Za rok, dwa bedzie jeszcze gorzej. Jakbys jednak chcial chcial Intela, nie dawaj sie tej patologicznej modzie na procesory F. Pierdyknie Ci karta i bedziesz siedzial i sie zastanawial, co sie wlasciwie z kompem stalo.

Proponuje zrobic tak:

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-1600-af-3-2ghz-16-mb-box-yd1600bbafbox-976702/

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b450m-pro4-4141571/

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16-gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1660-super-amp-6gb-gddr6-zt-t16620d-10m-6317641/

2517 PLN w Morelach, ale sprawdz ceny gdzie indziej. Dobrze, ze masz Grandisa, zamontujesz go zamiast glosnego stockowego AMD.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SolInvictus napisał:

Jakbys jednak chcial chcial Intela, nie dawaj sie tej patologicznej modzie na procesory F. Pierdyknie Ci karta i bedziesz siedzial i sie zastanawial, co sie wlasciwie z kompem stalo.

To nie jest moda. Po prostu wersja ze zintegrowanym gpu kosztuje ponad 200 zł więcej. Poza tym, R5 1600 też nie ma integry - więc to nie jest żaden argument.

Argumentem jest liczba wątków, o czym zresztą już wspomniałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Moda to nazwalem, bo zauwazylem ostatnio wzrost popularnosci kupowania Inteli bez integry, do ktorej w moim mniemaniu nieslusznie dokladaja swoja cegielke youtuberzy typu Lipton (a o dziwo sa osoby, ktore sugeruja sie w doborze sprzetu opinia youtuberow zwiazanych ze sklepami). Jasne, fajnie ze jest wyraznie tanszy, ale dla mnie to produkt wybrakowany, bo integra moze okazac sie przydatna nie tylko w sytuacji padnietej grafiki. 1600 zaproponowalem z wymienionych w pierwszym poscie powodow, o ktorych Ty takze wspomniales. Zreszta jaki procesor z integra dalbys mu w jego budzecie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem to i chyba wybiorę opcję z kupnem i7 pod mój aktualny socket i do tego nowej grafiki.

Ciężko jednak znaleźć coś w pełni sprawnego poniżej 700zł, dlatego też raczej poczekam i może uda się trafić jakąś okazję :)

W dniu 29.03.2020 o 23:24, SolInvictus napisał:

970 najlepsze lata ma juz za soba, ale swoje klatki generuje. Z kolei twoj 4-rdzeniowy procesor nie domaga juz w nowych grach i zwyczajnie je przycina.

No właśnie np. w RDR 2 to grafa jest problemem, nie procesor. GPU ma 98-100% obciążenia cały czas natomiast CPU koło 70-80%. Ale to tylko tyle co mi pokazują odczyty. Może być tak jak mówisz, nie znam się, dlatego też będę szukał i7-4790k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ApacerW wymieniony przypadku RDR2 wszystko gra. GPU docisniete do 100%, procek jak najdalej od 100% - tak jak byc powinno. Nie wiem w jakich ustawieniach i rozdzialce grasz, ale sprobuj nowego Battlefielda czy Odyssey, a zobaczysz, o co mi chodzi.

Kupno starszej i7 z wieksza iloscia watkow od i5 pod posiadana plyte to opcja, ktorej nigdy nie polecam, ale opcja, ktora dorzuci Ci troche wydajnosci. W moim mniemaniu zamieniasz procek niewystaraczajacy na ledwie wystarczajacy. I nie zdziwilbym sie, gdyby za rok 4/8 podzielil los obecnych 4/4. Wg mnie to zmarnowane pieniadze, ktore lepiej dolozyc do kwoty zbieranej na nowego procka 6/12, plyte glowna i ramy.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SolInvictus Nie mam już tyle czasu na granie szczerze mówiąc, jedyne w co gram to assetto corsa, trochę csa, gta online i teraz RDR 2 i jak wyjdzie nowy Flight Simulator to też mam zamiar grać. Za 2 lata i tak cały komp jest do wymiany więc w sumie jakbym teraz kupił ten zablokowany i7 tak jak mówi @Bull3t i nową kartę graficzną to miałbym ten komputer i by sobie został tak jak jest, a za 2-3 lata kupię sobie drugi, cały nowy (jeśli będzie taka potrzeba bo muszę przyznać, że z wiekiem co raz mniej mam chęci do grania) :D 

Kupując teraz tą i7 za 450zł i oddając komuś na skalpowanie za 100zł myślę, że sporo zyskam w porównaniu do tego co teraz jest za niewygórowaną kwotę. A grafę zawsze można przełożyć do nowego komputera na początku oszczędzając, a później dokupić lepszą. Może źle to ująłem, ale nie chodzi mi o to żeby ten aktualny komp był w stanie dźwigać każdą nową grę, wystarczy jeśli te wyżej wymienione będą chodziły na zadowalającym dla mnie poziomie.

W każdym razie dziękuję pięknie za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Apacer napisał:

Kupując teraz tą i7 za 450zł i oddając komuś na skalpowanie za 100zł myślę...

Zablokowanego cpu nie ma sensu skalpować, w końcu nie da się go podkręcić.

W wymienionych grach, taki zestaw (i7 + GTX 1660S) powinien się dobrze sprawdzić. Co prawda wymagania Flight Simulatora są na razie zagadką, ale spodziewałbym się w rekomendowanych i7 4R/8W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apacer Czy ten proc starczy na 2 lata do nadchodzacych gier, mozna jedynie wrozyc z kuli. Zwyczajnie szczerze watpie. Na pewno starczy na zdecydowanie krocej niz 6/12. Jesli interesujace Cie procki stoja teraz za 450 i do tego chcesz je za 100 zlotych skalpowac - wydasz na niego tyle, ile na godny polecenia 6/12 1600AF. Dlatego nie polecalem Ci takiej opcji.

Po prostu jestem przeciwnikiem upgradowania czesci niewystarczajacych na ledwie wystarczajace - zwlaszcza kiedy koszt tego wynosi podobnie do kosztu nowej lepszej czesci. Dla mnie to marnowanie kasy. A juz super-zwlaszcza kiedy masz budzet pozwalajacy na upgrade CPU-MOBO-RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, zależy jak bardzo zapalonym graczem się jest.

Ja mam podobnie jak Apacer. Już nie mam takiego parcia do ogrywania nowych tytułów. A wolę sobie przysiąść do jakichś klasyków, jak choćby Mafia - czyli gra mająca niemalże 2 dekady.

Poza tym, na tym i7 dużo nie straci, jeśli zdecyduje się go odsprzedać za 2 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Prawda z klasykami, ale widze, ze @Apacer rowno cisnie w wymagajace nowosci. Opcja ze starym  i7 byla spoko, kiedy w innym temacie poleciles to koledze, ktory wyraznie podkreslil, ze nie ma kasy na upgrade CPU-MOBO-RAM, a chcial w swoim ograniczonym budzecie kupic tez grafike. Tutaj mnie to po prostu dziwi, bo Apacer wystarczajacy na wszystko budzet ma.

A z ta Mafia to <3 lol. Moja gra zycia. Nic nie moze sie rownac z kasowaniem bejsbolem samochodow na parkingu konkurencji, deszczowa, nocna wyprawa po lyche na wies czy wlamem do luksusowej posiadlosci i kradzieza bialego Silver Fletchera, ktorym zawsze chcialo sie przejechac =D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną nowością jest de facto RDR2 (tu i7 daje radę). W przyszłości dojdzie Flight Simulator - tutaj też nie spodziewałbym się problemów.

Gorzej, jeśli gra się w nowe odsłony Asasyna lub BF online.

 

Może kolega uznał, że nie chce jednak wydawać takiej kwoty. Przy kryzysie gospodarczym ma to sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Apacer Skoro w gre wchodzi uzywany i7, mozesz pokusic sie o 1660 Super. Da sobie z nia rade.

Najbardziej oplacalna opcja jest zaproponowany przeze mnie Zotac, ale mozesz doplacic 130 PLN za ogolem najlepszy i zdecydowanie najcichszy model 1660S (kosmiczne 10 decybeli cichsza, a Zotac glosny jak na karte nie jest):

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-super-gaming-x-6gb-gddr6-gtx-1660-super-gaming-x-6317626/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Mozemy sie tak licytowac bez uzasadnienia. Co rozumiesz przez mozliwosci i to, ze warto oszczedzic 40 zlotych? MSI kosztuje bardzo duzo, ale 26 decybeli w loadzie robi wrazenie. Mysle, ze @Apacer powinen ocenic, czy ta roznica jest dla niego za droga, czy nie. Z Gigabyte'a lepsze recenzje ma Windforce za taka sama kase co Zotac.

EDIT: Przegladam wlasnie testy i mysle, ze wybor ktorejkolwiek z tych kart nie zrobi roznicy. Karty Gigabyte'a maja swoj styl - zawsze mocno krecone (jednak to raptem ~2 fpsy roznicy wzgledem slabszych), chlodne, ale glosne.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Musze przyznac, ze patrzylem m.in. na ten sam test i zle zapamietalem wyniki akustyczne, zamieniajac w glowie wynik Zotaca z Gigusiem. Zmylil mnie troche tez ten, gdzie w temacie glosnosci w loadzie wypadaja tak samo: https://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_gtx_1660_super_gaming_oc_review,9.html

Zegarami czy potencjalem OC nigdy sie nie sugeruje, bo roznice sa dla mnie zbyt malo istotne przy kulturze pracy i temperaturach, ale biorac pod uwage, ze Gigabyte jest jednak cichszy i ma przy tym tryb pasywny - przyznam, ze to lepsza karta ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t @SolInvictus Przepraszam Was bo zapomniałem wcześniej wspomnieć, że już wybrałem właśnie gigabyte'a. Poprzednią i teraźniejszą kartę też mam właśnie od nich i już jakoś tak jestem przyzwyczajony do tej firmy. Jeśli nie miałaby trybu pasywnego, jak moja aktualna, to pewnie wziąłbym MSI, ale ma więc biorę Gigabyte :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...