Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Devil May Cry może ci się w takim razie spodobać. Co prawda oglądałem tylko pierwszą serię Hellsiga i fragment Ultimate, więc na 100% trafnie ci zapewne nie doradzę, ale klimatycznie te serie wydają się podobne, a DMC jest chyba jedną z nielicznych adaptacji anime powstałych na podstawie gier, które nie są totalnie do bani, no i stworzyło go to samo studio co Hellsing Ultimate. Chrono Crusade (postać w moim avatarze pochodzi z tegoż) także może ci się spodobać, za tą z kolei animację odpowiadają ludzie od pierwszego Hellsinga (aczkolwiek w przeciwieństwie do niego Chrono Crusade w miarę wiernie trzyma się materiału źródłowego no i moim zdaniem technicznie wypada lepiej). Trinity Blood też nie jest złe, co prawda w żadnym razie specjalnie oryginalne, ale skoro dopiero zaczynasz to powinno być ok. Tutaj jednak nastaw się na to, że historia nie jest dokończona: autor powieści na podstawie której powstało anime zmarł przed jej dokończeniem (aczkolwiek animowana wersja powstawała już po jego śmierci i zakończone historię w miarę zgrabnie, co prawda pozostawiając naprawdę ważne pytania bez odpowiedzi, ale nie ma co się dziwić, skoro nie mieli jak na nie odpowiedzieć). D.Gray-man chociaż nieco miej "kontrastujące" i przeznaczone dla raczej młodszej widowni niż Hellsing także ma swój "klimacik". Totalnie z innej czapy, ale jednak dalej w "horrorowych" klimatach mogę polecić Jigoku Shoujo: w przeciwieństwie do Hellsinga jednak nie jest w ogóle nastawiona na akcję, a bardziej na wspomniany "klimat". Po kilku odcinkach (a ma aż trzy sezony i obecnie chyba wychodzi czwarty) robi się jednak nieco monotonna, ja jednak dobrze się bawiłem. Nie wahaj się też zajrzeć na MALa raz na jakiś czas, dosyć często wrzucane są tak różnorakie rankingi, a i sami użytkownicy mogą zaznaczyć serie "podobne" do już oglądanych, powinieneś znaleźć coś dla siebie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiro 

1) Propos Monogatari: http://i.imgur.com/IxFT4Q8.jpg Sam właśnie wczoraj skończyłem Nisemono i jeśli gustujesz w dobrych dialogach i Bakemono będzie dla Ciebie tylko średnie - daj szansę Nisemono, bo to różnica niebo, a ziemia

2) Co do lekkiego oglądacza z lekkim fantasy to żaden ze mnie specjalista, ale spróbuję pomóc:

  a) Kobayashi-san Chi No Maid Dragon. Poziom fantasy podobny do Spice and Wolf - niby jest trochu magii, ale jednak wszystko dość typowe i normalne.

   b) Ja osobiście dobrze się bawiłem przy Girls und Panzer, a sam film pełnometrażowy to poezja.

   c) No jeszcze kojarzę Gabriel Drop-out, ale kinda ciężko mi to polecić, lepiej samemu trochę więcej poszukać, ale w ostateczności...

   d) ale jeśli byś chciał jednak więcej komedii (ale raczej nie chcesz z tego co czytam) to Nichijou może lub Cromartie Highschool?

@Gwentleman

Tu lekki offtop, bo kompletnie się nie znam na horrorach a Hellsinga mam dopiero w planach, ale skoro dopiero zaczynasz z anime, to polecam wziąć się za filmy Ghibli jako, że większość z nich to naprawdę porządny kawał rzemieślniczej roboty i są dobrym wprowadzeniem w świat "chińskich bajek" - szczególnie polecam Nausicaa of the Valey of the Wind, Laputa, My Neighbour Totoro, Mononoke Hime, Porco Rosso, Spirited Away oraz Howl's Moving Castle. Nie zmuszam, tho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych tytułach :


Bakemonogatari
Nisemonogatari
Bakemonogatari
Bakemonogatari Special Recap
Hanamonogatari
Kizumonogatari
Koyomimonogatari
Monogatari Series: Second Season
Nekomonogatari (Kuro)
Owarimonogatari
Owarimonogatari [2017]
Tsukimonogatari

 

Wiem, że to ma jakiś chronologiczny porządek, ale nie mam pojęcia od czego zacząć ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 22/07/2017 at 3:41 PM, MagickStalker said:

@Kiro 

1) Propos Monogatari: http://i.imgur.com/IxFT4Q8.jpg Sam właśnie wczoraj skończyłem Nisemono i jeśli gustujesz w dobrych dialogach i Bakemono będzie dla Ciebie tylko średnie - daj szansę Nisemono, bo to różnica niebo, a ziemia

Dosłownie post nad tobą.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MagickStalker

Ale no panie drogi weź trochę sprecyzuj czego dokładnie poszukujesz bo teraz to mogę polecić zarówno Evangeliona, Madokę drugiego GITSa, jak i Perfect Blue czy Angels's Egg. Tak na szybko to jeszcze do głowy przychodzi mi Shinsekai Yori i Serial Experiments Lain.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MagickStalker napisał:

Dobra, wrócił ja. Co chcę: Mindf***. Z góry thx za podpowiedzi.
 

Texhnolyze
Kaiba
Now and then, here and there
Paprika

Z lżejszych rzeczy może Sayonara zetsubou sensei...

Co rozumiesz w ogóle pod pojęciem mindfuck?

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sefnir Właśnie zero precyzowania :D NGE i Madokę widziałem, ale nie celuje w żaden gatunek ani konwencję - po prostu ma być mindf***, coś co rozwali banie jak kluczowe momenty tych dwu, ew. miłe byłoby coś w stylu Made in Abyss (co też podobne do 3ciego epsa Madoki) - zmiana konwencji o 180* też powodująca ból głowy (no dobra, w Abyss zmiany konwencji nie było, ale kto widział ten rozumie o co mi chodzi) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MagickStalker

Nie ułatwiasz, ale dobra, zdecydowanie to co podałem w poprzednim poście. Takie Serial Experiments Lain, ciągle po tylu latach uważam za genialne. Patrząc na twoje MALowe plan to watch, zdecydowanie Shinsekai Yori i Baccano. Filmowe Steins;Gate też może nie być złym pomysłem. Idąc dalej Ergo Proxy, ostrożnie polecę Fate/Zero, ostrożnie bo nadal jestem zdania, że powinno się zacząć od Fate/stay night (najlepiej w wersji growej) by w pełni poznać historię. Kara no Kyoukai to debiut literacki Kinoko Nasu i owoc wspaniałej współpracy Yuki Kajiury ze studiem ufotable. Pomimo szkolnej otoczki, Kokoro Connect to także dramat. Jeśli spodobała ci się Madoka to i Mahou Shoujo Ikusei Keikaku może się spodobać. Choć bardzo daleki jestem od chwalenia Gundama: Iron Blooded Orphans, to jednak kilka naprawdę mocnych momentów było, włącznie z IMO niezłym zakończeniem drugiego sezonu. W tematach mechowych to jeszcze jest Victory Gundam, cieszący się opinią jednego z najbrutalniejszych Gundamów, i przy którym znajomość wcześniejszych serii aż tak potrzebna nie jest. Z rzeczy innych NHK ni Youkoso!. Widział Haruhi? To niech zobaczy, obowiązkowo z filmem.

Jak mi się coś przypomni to dopiszę, ewentualnie jakbyś miał jakieś pytania to pytaj, tylko odpowiedzi spodziewaj się nie od razu, wiesz, życie, praca takie tam.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie anime nie oglądam. O ile lubię kulturę japońską to denerwuje mnie ich język ;) Poza tym mam wrażenie, że animacja jest o wiele gorsza niż w europejskich animowanych filmach. O wiele bardziej wolę mangę i czytam regularnie.

Mogę polecić dwie pozycje dla nieco starszego czytelnika

Berserk

Attack on Titan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...