Skocz do zawartości
Labiel

AMD i prognozy Krigora z 2015 roku

Polecane posty

Witam!

Co sądzicie o przepowiedniach Krigora na temat sytuacji AMD z 2015 roku (CD Action nr 9) ? Do Kasandry mu chyba na szczęście daleko ;). Cieszy mnie to, ponieważ parę miesięcy temu kupiłem za nieduże pieniądze procesor oraz kartę graficzną AMD i nadal są konkurencją dla Nvidii :brawa:

CD Action Krigor AMD fail mini.jpg

Edytowano przez Labiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Labiel Pamiętam ten artykuł, upadek AMD był bardzo realny, ponieważ jego bankructwo mogło spowodować wzrost cen podzespołów u konkurencji. Na szczęście dostarczanie podzespołów do konsol, a z czasem premiera procesorów serii Ryzen podreperowały finanse firmy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scouser aktualnie jak pisałem wróciłem do AMD i nie narzekam - super stosunek ceny do jakości, gdy składa się niedrogi komputer. N

Nie wiem, czy CdAction nie pozwie mnie, za publikację skanu całego artykułu :icon_cool:.

Dobrze, że żadna firma nie monopolu na grafikę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego się oczekuje i jakim segmencie. Pewnie w najtańszym ostatnio jest oczywiście wyżej ale już w średniej i wyższej półce kart to nie wygląda to tak dobrze.

Do tego prądożęrność (w obecnych czasach ma mega znaczenie), nie wiem jak zabawa ze sterownikami ale kiedyś było o to zawsze dużo hałasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD rozwalilo Intela w kategorii cena/jakosc. Dla kogos tylko tyle, dla wiekszosci az tyle.

Jednak mam wrazenie, ze czesc osob widzi sytuacje, jakby AMD rozwalilo Intela po calosci, zrownalo sie z nim, zakonczylo jego dominacje i zapoczatkowo kolorowe dla nas czasy rownej rywalizacji pomiedzy markami. Mysle, ze to czy takiego typu nastroje sa adekwatne, pokaza tegoroczne modele obu marek. Obawiam sie, ze Intel wrzuci wszedzie hyperthreading i nie zmieni sie wiele. Znowu bedzie mocniejsza, drozsza opcja.

Na ten moment widze cztery procesory na gamingowym rynku. 3600, 3700X dla wiekszosci uzytkownikow oczekujacych, ze proc pociagnie dluzej niz 2,3 lata. I opcje lepsze, bezkompromisowe, ale niewspolmierne do przewagi wydajnosci kosztowne: 9700K i 9900K.

Wsrod kart AMD warto wymienic 5700XT, ktore jest chyba najbardziej cena/wydajnosc - powiedzmy - przyszlosciowa karta na rynku. Czy tansza opcja 5700 z biosem od XT. Czegos tak mocnego i atrakcyjnego cenowo AMD dawno nie mialo. Co prawda czytalem ostatnio notke do aktualizacji sterownikow AMD i bylem przerazony, ze takie rzeczy sie ludziom przez stery dzieja, ale srednio mnie temat interesuje, wiec moze to nieszczesliwy przypadek.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD jest ostatnio na topie i widać to choćby po ostatniej ankiecie sprzętowej Steam, gdzie zarówno udział procesorów wzrósł do 21%, jak choćby karty graficzne do 15,74%. Jestem ciekaw, jaka będzie odpowiedź firmy na karty z ray tracingiem, w każdym razie Intel bardzo obawia się AMD, bo robią procesory w technologii 8 nm, kiedy Intel jest na poziomie 10 nm. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. I kazdy z nas powinien goraco im kibicowac, bo wszyscy na ich jak najrowniejszej walce z Intelem/Nvidia skorzystamy. Jednak w moim mniemaniu miara potencjalu marki CPU/GPU jest jego high-end. I wyraznie widac zwyciezcow w obecnej sytuacji, zwlaszcza jesli pominiemy swietne wyniki najwyzszych Ryzenow w zastosowaniach profesjonalnych, a skupimy sie na gamingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o technlogię NM to nie sądzę by Intel spasował z tym, gdzieś czytałem artykuł, że zastopowane zostały postępy w tej kwestii na następnych kilka lat bo wcześniej ciągle było mniej i mniej, coraz szybsze i wydajniejsze procki, aż wreszcie skończyło się podwajanie mocy i obniżanie elektrożerności, ciekawy jestem co będzie dalej z prockami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/procesory/intel_comet_lakes_wszystkie_ceny_nowych_procesorow_dostepne

Prawdopodobnie wyciekly ceny nadchodzacej generacji, wiec - jak chyba mozna bylo sie spodziewac - rewolucji cenowej nie bedzie, ale bedzie hyperthreading. Mysle, ze wlasnie tym Intel mocno uderzy w segment odbiorcow prockow nizszego rzedu niz i7,9/Ryzen 7,9 swiadomych tego, ze ow odrobine wydluza sensowny zywot CPU. Jednak z najwiekszym zaciekawienem czekam na odpowiedz AMD i testy, ktore pokaza, czy juz w tym roku uda im sie dogonic Niebieskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...