Jump to content
Sign in to follow this  
kedzior687

setup RGB

Recommended Posts

Witam,

mam problem z uruchomieniem diod RGB. Obudowa SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB, płyta główna ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 oraz cooler SilentiumPC Fortis 3 RGB.

Płyta główna obsługuje ARGB i ma wejście 4-pin. Obudowa wyposażona w HUB do wentylatorów i kontroler, oba 3-pinowe. Chciałbym pominąć dołączony kontroler, podpiąć wszystko bezpośrednio pod MOBO i móc kontrolować z jednego miejsca, ale 3-pinowa wtyczka z HUB-a do niej nie pasuje i wymusza korzystanie z kontrolera (którego również nie potrafię podpiąć - ma kabel opisany jako VDG i nie wiem gdzie powinien iść). Pozostaje również do podpięcia wentylator z coolera na CPU (4-pin RGB).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obudowa ma wbudowany przycisk LED --> kablem 2 pin podpinasz do rozdzielacza w miejsce jego 2 pinowe --> następnie kontroler podpinasz do sata 15pin żeński do zasilania --> a kablem 2 pin do rozdzielacza w drugie miejsce 2 pinowe tego rozdzielacza --->obudowa posiada 4 wentylatory 4 pin które podłączasz do rozdzielacza wraz z coolerem SilentiumPC Fortis 3 RGB (czyli wykorzystujesz maksymalne wejścia rozdzielacza na wentylatory - a jeden zostanie wolny na kontrolerze) [zostają jeszcze 5 ARGB na rozdzielczu - 3 pinowe z przerwą] ---- zmienisz kolory za pomocą przycisku reset z obudowy), [w ten sposób możesz wykorzystać drugi przycisk obok czyli "reset" podłączając kablem 2 pin do płyty głównej).

Edited by cali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...