Skocz do zawartości
Dudziikk6

Problem z komputerem

Polecane posty

Prosiłbym o pomoc 

 Podzespoły:

-gtx 1060 6gb

-i5 8400

-16gb ram hyperx

Napotkalem problem z komputerem jakieś 2 tygodnie temu. Siedziałem przed komputerem dość długo. Tak ze jak dotykałem obudowy to była bardzo bardzo gorąca. Wiec jak skończyłem grać wyłączyłem komputer normalnie bez żadnych problemów nastepnie otworzyłem obudowę żeby się trochę schłodził. Dotykałem karty graficznej i była mega gorąca zreszta tak jak wszystko. Potem chciałem go podłączyć i włączyć, ale niestety nie dało się. Komputer uruchamiał się na 0.5 sekundy i resetował cały czas.. myślałem ze to przez to ze może jeszcze jest gorący i komputer tak reaguje żeby się nie przegrzał, lecz rano chciałem odpalić i to samo było. potem zaniepokojony po dotykałem wszystko w środku i nagle zaczął działać, lecz bardzo długo się włączał i wszystko zamulało. Następnie nie używałem komputera około 2 tygodni bo mnie nie było. Wróciłem i było to samo.. zamula zacina się itd. chciałem wyczyścić go w środku z kurzu itd. Niestety było to co na początku... uruchamiał się na 0.5 sekundy i resetował po dotykalem znów wszystko i normalnie się uruchomił nie resetował się ale uruchomił się bez ekranu. Przeczytałem na forum ze to może przez ram, wiec wyjąłem jedna i okazało się ze jedna jest zepsuta... Ale mimo to ze mam teraz tylko 8gb ram to nie zmienia faktu ze powinien się dalej zacinać zamulać i np. Jak chce grać w csa to nie ładuje mi się mapa do końca i zacina mi się cały komputer tak ze muszę od nowa uruchomić. 
jak patrzyłem zużycie procesora przy csie i forzie horizon 4 włączonej na raz jest 100%. RAMu rownież około 80-100%
Dysk 50%. Działał komputer normalnie dopóki nie otwarłem go wtedy pierwszy raz żeby się przewietrzył. Nie wiecie może co to może być? Myślałem czy nie przez pastę na procesorze bo otwierałem cooler. A wiem ze jak się otwiera to trzeba zmienić pastę. Może przez system? Co myślicie? Jak trzeba czegoś ss to bez problemu wyślę

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakie masz maksymalne temperatury cpu i gpu w trakcie gier naj lepiej aby były to jakieś mocno wymagające gry. Druga sprawa może złapales jakiegoś wirusa ? Jakiś bitcoiner albo coś jakie masz obciazenie GPU i cpu podczas spoczynku ? 

Edytowano przez shakal84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dudziikk6 Mysle, ze to bardziej zawila sprawa, twoja relacja jest tez dosc chaotyczna, trudno powiedziec, czy problem pojawil sie z nikad, czy np. po zlozeniu komputera. Nic tez nie powinno sie zmienic czy zepsuc od samego otwarcia obudowy. Zaczalbym od upewnienia sie, czy chlodzenie zamontowane jest w odpowiedni sposob. Zwlaszcza wentylator. Czestym bledem jest montowanie go w odwrotny sposob, co skutkuje brakiem przeplywu powietrza i gromadzeniem sie goracego wewnatrz. Czyli wysokimi temperaturami. Mam takze nadzieje, ze po odkreceniu coolera wytarles stara paste i nalozyles nowa. Raczej problem jest innej natury ale warto zaczac od tematu chlodzenia procesora. Jaki masz model coolera CPU ?

Warto abys wrzucil nam pare wyraznych i pod roznymi katami zdjec wnetrza obudowy. Bysmy mogli obejrzec wszystko.

EDIT: Wrzuc tez nam caly config, czyli reszte czesci, z ktorych sie sklada.

EDIT2: @shakal84 lol to temat sprzed niemal 2 miesiecy, widzialem ze odpowiedziales, wiec nawet nie sprawdzilem, kiedy autor wrzucil temat. Mysle, ze jego dzialania mialy juz swoje konsekwencje.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...