Skocz do zawartości
sueez1

Myszka do 300 zł i pomalowanie klawiatury .

Polecane posty

1. Witam, po 5 latach postanowiłem wymienić moją myszkę- SS Rival 300. Myszka okazała się bardzo dobra, jeśli chodzi o sensor i ślizgacze, jednak minusem okazała się waga- jest za ciężka i trochę za duża. 

Wiem, że myszki SS mają bardzo dobry sensor i tutaj znowu się zastanawiam nad modelem- rival 600. Jestem trochę sceptycznie nastawiony do rival 110, bo wiem, że sa tam gumy które w mojej poprzedniej musiałem 2 razy wymieniać. Wymiary mojej dłoni 18x8.

-Cena. do 300 

-Główne zastosowanie. FPS

-Powierzchnia.qck

-Ilość przycisków. Kilka

2. Druga sprawa odnośnie klawiatury mechanicznej spc gear. Farba obok strzałek powoli schodzi i czym ją pomalować ? Czytałem, ze farba modelarska + lakier załatwi sprawę. 

Edytowano przez sueez1
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bull3t napisał:

  Czy to ma być mysz do palm gripa?

Dokładnie, taki układ rąk mi najbardziej odpowiada. Myszki od SS odpuszczam, ze względu na gumy. Miałem okazję przetestować zowie fk1, gdzie wymiary- 128x67x37 są idealne, jednak waga- 90 kg to za mało. Zastanawiam się nad zowie ec1-a, gdzie wymiary są podobne i jest trochę cięższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bull3t napisał:

Może Logitech MX518 Hero?

 

Nie dasz rady przywyknąć do niższej wagi? Jest sporo dobrych myszy na rynku, ale ważą 70-90 g.

 

Logitech odpada. Problem w tej wadzę jest taki, że przez kilka lat grając na rival 300 sie przyzwyczaiłem, ale jak możesz to zaproponuj coś od siebie w wadze 70-90 g. Rozumiem, że ''sporo dobrych'' chodzi o sensor ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor, przyciski, rolka...

Do wagi pewnie przyzwyczaisz się po kilku dniach. I nie zdziwię się, jeśli będziesz ją sobie chwalił.

 

Kilka propozycji:

- DM1 FPS

- Glorious PC Gaming Race Model D

- Razer Viper

- Roccat Kain 120 Aimo

 

DM jest najsłabsza pod względem jakości.

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bull3t napisał:

Sensor, przyciski, rolka...

Do wagi pewnie przyzwyczaisz się po kilku dniach. I nie zdziwię się, jeśli będziesz ją sobie chwalił.

 

Kilka propozycji:

- DM1 FPS

- Glorious PC Gaming Race Model D

- Razer Viper

- Roccat Kain 120 Aimo

Właśnie o tej Glorious słyszałem wiele dobrego:), razer i roccat pewnie będzie na wystawię w media markt to przetestuję. Dzięki za doradzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2020 o 21:13, sueez1 napisał:

Właśnie o tej Glorious słyszałem wiele dobrego

Również:

- skrzypi

- niewygodna

- istniej szansa: zalania (wodą, potem) lub wpadnięciem (okruchów)

- zbiera kurz w środku

+ wszyscy polecają po pierwszym i krótkim czasie używania

Dnia 4.02.2020 o 19:17, sueez1 napisał:

wiem, że sa tam gumy które w mojej poprzedniej musiałem 2 razy wymieniać

Może jak jesteś zadowolony z Rivala to proponuję dobry klei do niego. Ten fabryczny jest do bani. 

Dnia 4.02.2020 o 19:17, sueez1 napisał:

2. Druga sprawa odnośnie klawiatury mechanicznej spc gear. Farba obok strzałek powoli schodzi i czym ją pomalować ? Czytałem, ze farba modelarska + lakier załatwi sprawę. 

Równomiernie to lepiej użyć rozpylacza (farba w sprayu).

1) Zdejmujesz przycisk.

2) Oblepiasz miejsce podświetlenia (np. wyciętym wzorem z naklejki identycznym jak na klawiaturze 1:1). Ważne aby oblepione miejsce było mocno zamocowane ponieważ pod wpływem ciśnienia ulenie przesunięciu.

3) Następnie rozpylasz farbę po całości, ale nie od spodu (ważne). Możesz umieścić w jakimś pojemniku ze ściankami aby podczas rozpylania nie trzeba było korzystać z mocowania przycisku lub jego docisku.

4) Pozostawiasz na czas wyschnięcia.

5) Odklejasz miejsca zakryte wcześniej.

6) Wkładasz ponownie przycisk do klawiatury.

Edytowano przez cali
  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 13:54, cali napisał:

Również:

- skrzypi

- niewygodna

- istniej szansa: zalania (wodą, potem) lub wpadnięciem (okruchów)

- zbiera kurz w środku

+ wszyscy polecają po pierwszym i krótkim czasie używania

Może jak jesteś zadowolony z Rivala to proponuję dobry klei do niego. Ten fabryczny jest do bani. 

Równomiernie to lepiej użyć rozpylacza (farba w sprayu).

1) Zdejmujesz przycisk.

2) Oblepiasz miejsce podświetlenia (np. wyciętym wzorem z naklejki identycznym jak na klawiaturze 1:1). Ważne aby oblepione miejsce było mocno zamocowane ponieważ pod wpływem ciśnienia ulenie przesunięciu.

3) Następnie rozpylasz farbę po całości, ale nie od spodu (ważne). Możesz umieścić w jakimś pojemniku ze ściankami aby podczas rozpylania nie trzeba było korzystać z mocowania przycisku lub jego docisku.

4) Pozostawiasz na czas wyschnięcia.

5) Odklejasz miejsca zakryte wcześniej.

6) Wkładasz ponownie przycisk do klawiatury.

1.Chciałbym wrócić do tematu. Miałem okazję przetestować Glorious D i razer Viper. Obie myszy są dla mnie za lekkie, pomijam już jakość wykonania gloriousa, bo to jest porażka. Kumpel powiedział, że mój qck nie nadaję się do lekkich myszy :icon_question:. Powiedział, że musiałbym zakupić zowie G-SR. Szukałem innych myszy i zainteresowała mnie SS sensei ten-brak gum, odpowiednia waga i sensor TruMovePro, jednak ciężko o jakieś konkretne recenzję/porównania. 

Jakby ktoś jeszcze mógł podesłać stronę która opisuję ww. sensor, porównanie do innych. Na polskich stronach np. test gear nie znalazłem.

2. Jeśli chodzi o kwestię klawiatury, to ją odnowiłem i wygląda jak nowa:)

Edytowano przez sueez1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zostają dwie opcje:

SS Sensei Ten: https://www.techpowerup.com/review/steelseries-sensei-ten/7.html

Roccat Kain 120: https://www.techpowerup.com/review/roccat-kain-120-aimo/7.html

 

Ewentualnie jest jeszcze Razer Deathadder V2. Ma gumowe wstawki, ale wyglądają na takie z dużo mniejszą szansą odklejenia się - w porównaniu do Rivala 300/310.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...