Skocz do zawartości
RYSIUU

Monitor do gry cs go zakrzywiony 23-25 cali max , 144 lub wiecej hz

Polecane posty

Witam posiadam obecnie monitor lg 24gm77 i zastanawiam sie nad kupnem czegos lepszego

Cena 1500 zl , 2000 zl max

Główne zastosowanie DO gier cs go

Rozmiar  23-25 cali max

Złącza. Jakie złącza ma posiadać monitor? Czy wystarczy cyfrowe DVI, czy też może potrzebujesz HDMI do np. konsoli? (warto zaznaczyć, że DVI i HDMI oferują taką samą jakość obrazu) DVI

Matryca. Czy bardziej dla Ciebie się liczy szybkość, czy jakość obrazu? Niektóre rodzaje matryc charakteryzują się mniejszym czasem reakcji, a część oferuje lepsze kolory i szersze kąty widzenia. Szybkość 1ms ale z niezłymi kolorami :) Matryca VA lub TN

Dodatkowe funkcje. Czy potrzebujesz np. obracanego ekranu (pivot), albo funkcji Picture-in-Picture? Albo tuner telewizyjny? Albo 3D lub 120Hz?

144 hz lub wiecej nie musi byc koniecznie 240  Monitor Zakrzywiony G sync lub free sync jesli moja karta graficzna nvidia ja obsluguje , HDR

Konfiguracja komputera. Warto dać nam pogląd na to, czy twój komputer będzie w ogóle w stanie uruchomić np. gry na swojej nominalnej rozdzielczości. Szczególnie dotyczy to monitorów 3D oraz 120Hz, które wymagają znacznie mocniejszego komputera - np. by wykorzystać monitor 120Hz w pełni, komputer powinien generować 120 klatek na sekundę.
(część powyższych punktów można rzecz jasna zastosować również przy zakładaniu tematu dotyczących telewizorów)

Podczas gry w cs go zdarzają się  skoki spadki fpsow 300-200 fps .

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 970  , Procesor Intel(R) Core (TM) i7 6700 k 4.00 GHz 4.01 GHz , 16 gb ramu ,

Komputer ma już 3 lata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zasadzie to czemu planujesz wymianę? Pod samego CS'a Twój obecny monitor jest bardzo spoko i nie widzę sensu na sile go wymieniac. Chyba lepiej przeznaczyć tę kasę na wymianę karty graficznej, bo procesor masz nadal wydajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie zastanawiam dlaczego mam spadki fps , za niedlugo zrobie format kompa naloze paste term przewodzaca pod procesor i karte graf jezeli to nie pomoze to moze nowa karta graficzna ale to chyba temat na inny dział.

Co do monitora obecny ma bardzo dobry czas reakcji ale nie ma g sync free sync i kolory mi sie w nim nie podobaja tzn grajac w cs go musze uzywac geforce experience bym mogl normalnie komfortowo grac bo tak to nic nie widze w ciemniejszych miejscach

Druga sprawa to gram po 3-4 h dziennie i szybko oczy mi się męczą dlatego zainteresowałem się zakrzywionym monitorem bo ponoc na nich wzrok sie mniej męczy do tego brak zniekształceń rozszerzone pole widzenia .

Mógłbym kupić karte graficzna + monitor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc 3-4h bez przerwy to na każdym monitorze będą się męczyć oczy, trzeba po prostu robić przerwy ;)

Ogólnie wybór zakrzywionych ekranów nie jest wielki wśród ekranów 144 Hz, można rozważyć np. AOC C24G1.

 

Sam jednak wolałbym wziąc coś płaskiego na matrycy IPS, gdzie faktycznie kolorki będą wyraźnie lepsze:

https://www.morele.net/monitor-asus-tuf-gaming-vg259q-5940724/

Można też rozważyć ekran 240 Hz, mimo matrycy TN kolorki są niezłe:

https://www.morele.net/monitor-dell-aw2518hf-1603702/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ciezko znalezc zakrzywiony monitor z parametrami ktore wymienilem

Wiec pozostalo mi albo poczekac az pojawi sie zakrzywiony monitor ktory mnie zainteresuje albo kupic plaski z dobrymi kolorami

Mysle ze monitor z g-sync by mi odpowiadał choć wiem ze taki monitor kosztuje wiecej

Zainteresowały mnie modele

Dell Alienware 25 AW2518H

Dell S2417DG

MSI Optix MAG251RX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...