Skocz do zawartości
SerwusX

Monitor QHD 27+cali za ok. 2000 PLN

Polecane posty

Witam ponownie.

Obecnie posiadam monitor Iiyama 2410HDS i muszę powiedzieć, że trochę daje już po oczach. Szukam czegoś w zasadzie do wszystkiego, chociaż przede wszystkim do gier i pracy biurowej. Często pracuję przy komputerze 8 godzin, więc chciałbym, żeby nowy nabytek w miarę oszczędzał wzrok (o ile można coś takiego osiągnąć).

Pożądane cechy:

  • 27 cali (raczej nie więcej), na pewno mniej, niż 30 cali
  • Rozdzielczość QHD – 2560 x 1440
  • Matryca – raczej IPS
  • Jakaś technologia oszczędzająca wzrok
  • Częstotliwość odświeżania na pewno większa niż 60Hz
  • Musi być do kupienia przez Internet (możliwość zwrotu przez 2 tygodnie w przypadku bad pikseli...) w Polsce

Znalazłem bardzo aktualny ranking tutaj, ale chciałbym się dowiedzieć, czy można dostać coś lepszego w podobnej cenie.

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Przejrzałem specyfikację kilku modeli i podoba mi się LG 27GL850. Ale mam pytanie. Co sprawia, że jest on droższy od modeli z przedziału 1000-2000? Z tego co widzę, to różnica dotyczy przede wszystkim odświeżania, taniej można mieć nawet modele 4k, ale z 60 Hz. Nie miałem nigdy monitora z więcej niż 60 Hz, czy mógłby ktoś potwierdzić, czy warto iść w tę stronę?

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego cena wynika z bardzo dobrej matrycy - świetne odwzorowanie kolorów, odświeżanie 144 Hz, niski input lag i czas reakcji. Ogólnie to taki praktycznie topowy monitor do grania. Wyższe odświeżanie robi swoje, ale jeśli to monitor do komputera z sygnaturki to nie wykorzystasz nawet ułamka jego możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...