Skocz do zawartości
themisiorek69

Rozwiązany: Upgrade/nowy laptop

Polecane posty

To mój pierwszy post na forum, więc jakby powiedział pan Tomasz Ćwiąkała: dzień dobry.
Zastanawiam się ostatnio nad wzmocnieniem swojego obecnego komputera, ewentualnie kupnem nowego. Skłaniałbym się raczej ku tej pierwszej opcji, bo pewnie tak by było taniej (budżet studenta nie pozwala na wiele). Mój obecny laptop: 
Procesor: intel core i5-5200 CPU 2.20 GHz
16 GB RAM
Karta gr.: AMD Radeon (TM) R9 M375, Intel HD Graphics 5500
Płyta główna: :LENOVO 80K6

Zaznaczam, że znam się na komputerach jak polski polityk na rządzeniu, więc jakbym napisał jakieś głupoty to proszę nie strzelać. Laptopa mam po bracie, 4 letni (laptop, nie brat), Lenovo Z51-70, jakieś 2,5 roku temu brat wymieniał płytę główną z procesorem. Czemu nie oddał na gwarancję - nie wiem, ale nowe podzespoły najwidoczniej są gorsze i to wyraźnie (na pewno inny procesor, wcześniej był jakiś i7). Wiedźmin 3 przed tą akcją chodził całkiem gładko, teraz mogę sobie o tym pomarzyć. Laptop jest przede wszystkim do gier, głównie gram w Football Managera, ale czasem chciałoby się czegoś bardziej wymagającego (choćby wspomniany Wiedźmin), a wtedy jest dramat. Proszę o opinie czy jest sens go jeszcze reanimować, czy lepiej dać sobie spokój i wykosztować się na nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. A jesteś w stanie określić choćby orientacyjnie w jakim przedziale cenowym mieści się jakiś przyzwoitszy sprzęt? Nie mówię o czymś co pozwoliłoby mi na granie na full w najnowszą FIFE czy coś z podobnej półki, ale raczej coś co pozwoliłoby mi na grę choćby we wspomnianego wiedźmina czy coś na tym poziomie na przyzwoitej grafice z dobrą ilością fpsów. Wiem że pytania są dosyć szczegółowe, ale jak już wspomniałem, jestem w tych kwestiach betonem. 

I jeszcze jedna kwestia: czy ceny podzespołów w jakimś istotnym stopniu maleją wraz z upływem czasu? Czy ma sens wstrzymanie się na jakiś nawet dłuższy czas z kupnem sprzętu? 

Edytowano przez themisiorek69
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat FIFA 20 to ma mniejsze wymagania niż Wiedźmin 3, więc :P

Generalnie taki najtańszy (lub jeden z tańszych) lapek żeby w coś pograć nowszego to coś w tym stylu:

https://www.morele.net/laptop-hp-pavilion-gaming-15-cx0060nw-8bm86ea-5940536

Na tym lapie ograsz większość nawet nowych gier w okolicach średnich detali z przyzwoitą płynnością. Wiedźmin 3 to nawet na wysokich poleci.

 

Ceny czasem maleją a czasem nie. W tym przedziale cenowym za bardzo nie ma na co czekać, bo ostatnio właśnie już potaniały te lapki z kartami GTX 1050 Ti / GTX 1650. Kolejne zniżki to pewnie dopiero pod koniec roku, albo i później - jak pojawi się nowa generacja kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Dirian napisał:

Akurat FIFA 20 to ma mniejsze wymagania niż Wiedźmin 3, więc :P

Tak to jest jak ktoś się nie zna, a chce błysnąć. Jak mawia w takich (i wielu innych) sytuacjach wielu polskich dziadków: no tak to już jest. A jesteś jeszcze w stanie określić po ile chodzą używane laptopy takie jak mój? Byłoby miło gdyby kupno nowego bydlaka pokryła w jakimś ładnym stopniu sprzedaż starego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...