Skocz do zawartości
muzarz

Myszka, klawiatura, słuchawki ~ 400 euro

Polecane posty

Witam. Chcę zakupić nowe peryferia do komputera. Do wydania mam ogólnie 400 euro czyli około 1600zł, najlepiej jakby było ze stron niemieckich jedna

Myszka:

  • Wcześniej posiadałem Razer Mambe, teraz cały czas Zowie ec2-a ale już powoli kończy żywot. Używam Fingertip zmieszany z Clawem. Ogólnie myślałem nad jakimś Logitechem. 
  • Głównie do grania w FPS'y, MMORPG więc najlepiej wielo-funkcyjna.
  • Praworęczny, dużo miejsca na flicki itp.

Klawiatura:

  • Mechaniczna, aktualnie posiadam Razer Blackwidow Chroma.
  • Ogólnie lubie głośne klawiatury oraz wygodne klawiatury jak to można tak nazwać.
  • Używana będzie bardzo dużo, granie/mnóstwo pisania.
  • Fajnie jakby była w pełni rgb, tak jak chroma.

Słuchawki:

  • Fajnie jakby były bezprzewodowe, chociaż po przebojach z Logitech G933 to nie wiem czy to dobry pomysł.
  • Najlepiej zamknięte lub nawet półotwarte, nauszne.
  • Bez mikrofonu.
  • Używane do gier typu FPS ale również słuchanie muzyki.

Cenowo niestety nie wiem jak to zbalansować więc zdam się na wasze polecenie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podaj wielkość dłoni wg instrukcji z tego zdjęcia: http://www.test-gear.pl/wp-content/uploads/2013/11/rozmiar-palca.jpg

2. Ile potrzebujesz dodatkowych przycisków na myszy? FPS i MMORPG stawiają inne wymagania wobec myszy. Do gier FPS oraz MOBA wystarczą 2/3 dodatkowe przyciski, a sama mysz raczej powinna być w miarę lekka. W przypadku MMORPG, może przydać się więcej przycisków, a waga gryzonia nie jest tak istotna.

3. Klawiatura może mieć niemiecki układ klawiszy (QWERTZ, krótki lewy Shift oraz duży Enter)?

4. Do jakiej karty dźwiękowej będą podłączone słuchawki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Od czubka do zgięcia - 18cm, szerokość - 2,5cm.
2. Szczerze, 2/3 dodatkowe przyciski wystarczą. Głównie gram w CS'a/FiveM i inne strzelanki więc raczej celował bym w lżejszą.
3. Wolałbym QWERTY.
4. Niestety do zwyklaka - stary komputer z płytą B85-G43, lecz komputer też będzie wymieniany za miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz - ROCCAT Kone Pure Ultra, Cooler Master MM710

Klawiatura - Corsair K70 MK.2 RGB Cherry MX Brown (niemiecki układ, układ US), Corsair K95 RGB Cherry MX Brown (układ niemiecki, układ US), HyperX Alloy Elite RGB MX Brown (wg kodu producenta - HX-KB2BR2-US/R2 - klawiatura powinna mieć dłuższy lewy Shift oraz mały Enter, za to zdjęcia malują inny obraz, może warto zapytać o to obsługi sklepu)

Słuchawki - Audio-Technica ATH-PG1 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do myszki, chyba wybiorę Roccata, wygląda porządnie. 
Klawiatura - Czy poczuję różnicę pomiędzy aktualnie posiadanym Razer Blackwidow Chroma a np. K95 czy nie bardzo?
Słuchawki - dało by radę znaleźć jakieś bez mikrofonu czy te Audio-Technica ma odłączany? Nie mogłem nic znaleźć w opisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofon jest przymocowany do kabla na stałe. W zestawie jest jednak drugi kabel mobilny, który jednak daje gorszą jakość dźwięku. Dobrą opcją mogą być słuchawki Edifier H880.

Nie wiem, czy w przypadku klawiatury odczujesz różnicę, ani czy będzie ona pozytywna. W przypadku myszy różnica powinna być mocno odczuwalna, bo waga Roccat jest dużo niższa niż Zowie. Wymiana klawiatury chyba nie przyniesie tak spektakularnej różnicy, więc może nie warto jej zmieniać - skoro, jak mniemam, obecna nie sprawia problemów.

W każdym razie, Corsair K95 to bardzo porządnie zrobiona klawiatura,  z pewnością jakość wykonania jest lepsza niż wspomnianego modelu Razera. Twoja klawiatura jest wyposażona w przełączniki Razer Green?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Jak wygląda jakość dźwięku w tych słuchawkach Edifier? Zgaduje, patrząc na cene że będzie dobra, przydało by się dokupić kartę dźwiękową do niej czy myślisz że bez starczy?

Mysz zdecydowałem, wziąłem Roccata. Co do klawiatury to tak, używam Razer Green, działa dalej dobrze lecz myślę, czy opłaca się wymieniać.

Edytowano przez muzarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...