Skocz do zawartości
poKIryKI

Upgrade laptopa. SSD i RAM

Polecane posty

Dzień dobry.

Pacjent to laptop rodziców, który "chodzi, może TROCHĘ wolno, ale da się korzystać", czyli ASUS F555L z i3-4005u, 1,7 GHz z Windowsem 10 (LINK DO PRODUKTU).

Ten złom to próba dla najwytrwalszego mnicha z Shaolin. Nie da się na tym pracować, a ja nie mam sumienia rodzicom zostawiać tak tego laptopa. Nowego nie chcą, dać sobie mojego też nie (wtedy bym zrobił w sumie to, co robię teraz).

Wiem, że potrzeba do niego dysku SSD (obecny wykorzystuje praktycznie na 100%). Myślałem o jakimś około 500 GB. Tylko jakim, ja mam chociażby MX500 (LINK DO PRODUKTU) i jest bardzo fajny. Tutaj pytanie kieruję do Was. Cena takiego dysku, to w sumie nie wiem, 300 zł? Sprawa wygląda tak, że oni sobie na bank sprawdzą i będą mi chcieli oddawać, dlatego nie chcę niczego zbyt drogiego, wiem, jak to brzmi, nawet jak nie dam sobie pieniędzy wcisnąć, to i tak będą się poczuwać do oddania mi w inny sposób. (dlatego też myślałem, że może znajdę coś dobrego w promocji). Inna sprawa, to taka, że dyski SSD drożeją i potrzebuję jednak zamówić jak najszybciej drania.

Druga sprawa to RAM. Nie wiem, czy dołożenie 4gb RAM (LINK DO PRODUKTU) do obecnych coś tu zmieni, dlatego proszę o odpowiedź. 

I trzecia sprawa. Techniczna. Kiedyś próbowali otworzyć kieszeń na płytę. Nic się nie działo, wciskali kilka razy. Teraz otwiera się co jakiś czas, czy to uszkodzenie mechaniczne? I co się zepsuło?

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam, dobrego wtorku.



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych SSD masz Crucial BX500 lub PNY CS900, może być też Patriot Burst.

Co do RAM-u, na pewno trochę się poprawi komfort korzystania z komputera. Ja jakiś czas temu reanimowałem podobnego trupa (wymiana SSD, dokupienie 4GB RAM) i zdecydowanie lepiej działa - wcześniej nawet YouTube i Netflix ledwo działały, obecnie śmiga to dość komfortowo (lapek też używany przez starsze osoby).

W przypadku RAM-u najlepiej odpal na tym lapku CPU-z i w zakładce SPD sprawdź dokładne parametry RAM-u, najlepiej zamówić identyczne / podobne kości.

Co do napędu, to ciężko stwierdzić bez zaglądnięcia tam.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian po zainstalowaniu cpu-z i wejściu w zakładkę SPD nie ma absolutnie nic. Ani na pierwszym, ani na drugim slocie. Muszę poszukać w internecie, dlaczego tak jest. A może ten złom się tak długo zastanawia i trzeba poczekać pół godziny?

EDIT: Program Speccy informuje mnie, że liczba modułów SPD wynosi 0. Jestem w kropce.

Edytowano przez poKIryKI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...