Skocz do zawartości
Mateusz1985

Duże skoki w prędkości internetu

Polecane posty

Witam,

Od ok 2 tygodniu mam problem ze stabilnością łącza - 600Mb/s VECTRA. Problem polega na tym, że czasami osiągam deklarowane prędkości a następnego dnia nie przekraczam 50Mb/s. Mam Windows 10 64-bitowy, przeinstalowałem system, zaktualizowałem sterowniki karty sieciowej - Killer e2500 Gigabit zintegrowany na płycie MSI, kupiłem nowy kabel kat. 6a o długości 5 metrów ale nic to nie dało. Postanowiłem więc napisać o problemie do działu pomocy Vectry i w odpowiedzi otrzymałem informację, że "podłączony interfejs karty sieciowej uniemożliwia korzystanie z pełnej prędkości internetu". Jak mam to rozumieć skoro spadki zdarzają się losowo, czy faktycznie warto zainwestować w nową kartę pod PCI, proszę o pomoc z góry dzięki i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mateusz1985 napisał:

"podłączony interfejs karty sieciowej uniemożliwia korzystanie z pełnej prędkości internetu"

Czyli aplikacja Killer Control Centre i sterowniki dla tej karty nie umożliwiają osiągnięcia stałego pułapu maksymalnego połączenia, a karta bazuje na QoS czyli ustawianiu priorytetów dla gier czy aplikacji.

 

13 godzin temu, Mateusz1985 napisał:

Jak mam to rozumieć skoro spadki zdarzają się losowo

Odinstaluj aplikacje i sterowniki dla tej karty sieciowej. Uruchom ponownie i sprawdź czy sterowniki są generyczne, czyli zainstalowane od Microsoftu z Windows Update. Prędkość wtedy może osiągnąć pułap maksymalny ponieważ nie ustawia priorytetów.

13 godzin temu, Mateusz1985 napisał:

czy faktycznie warto zainwestować w nową kartę pod PCI

W przypadku jak nie osiągniesz stałej prędkości (patrz porada wyżej) to karta wewnętrzna Gigabitowa będzie obowiązkowa.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeinstalowaniu systemu nie instalowałem panelu Killer Centre ani sterowników, sprawdzałem łącze na sterownikach które znalazł i zainstalował Win10 i dalej jest to samo. Moja karta obsługuje prędkość 1Gb/s ale w ustawieniach prędkości jest tylko opcja 10 i 100Mb/s a także Auto negocjacja którą mam ustawioną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...