Skocz do zawartości
Dyzio19

Rozwiązany: GTX 980 - Monitory gasną w trakcie grania.

Polecane posty

Witam moi drodzy, od jakiegoś roku miałem sporadyczne problemy z wieloletnim Radeonem R9 290, problem polegał na tym, że karta kilka razy samoistnie wyłączyła się w trakcie korzystania z komputera, a tuż przed świętami dokonała swojego żywota ostatecznie. W związku z tym postanowiłem zaryzykować i kupić używanego MSI GTX 980, z którego na począku byłem zachwycony. gierki chodziły płynnie na ultra, nic nie crashowało ani nie zcinało, aż do tego momentu. Mianowicie podczas wczytywania mapy w RDR2 wszystkie ekrany mojego komputera zgasły, a z głośników wydobył się dzwięk komunikatu, którego niestety nie mogę zobaczyć. Po chwili muzyka lecąca z YT w tle również przestaje grać, totalna zwiecha systemu, pozostaje reset.

Do tej pory MSI afterburner pokazywał mi 40°C w spoczynu, a w stresie nie przekraczałą 65°C, lecz teraz zauważyłem, że wiatraki na karcie przestają działać, lub kręci się jeden, albo drugi, nigdy razem, przez co temp dochodzą do 60 już podczas przeglądania internetu. Czasami ręczne ustawienie obrotów powoduje, że jeden z wiatraków rusza, ale to też nie jest nic pewnego, a podczas gry potrafi się sam wyłączyć przez co momentalnie gaśnie mi obraz.

Podczas uruchomnienia systemu oba wiaraki leciutko się kręcą, ale po załadowaniu systemu potrafią stanąć całkowicie, lub kręci się jeden z nich. 

Dodam, że problem ustał na 2 tygodnie i pozwalało to na kilka godzin grania dziennie, po czym wrócił dzisiaj.

Karta podpięta jest pinami - 6+2, i 6 (nie sądzę, by to była przyczyna) Czy ktoś z was spotkał się z taką anomalią? A może karta już zdycha, tylko czamu działała świetnie przez 2 miesiące...

Płyta główna - Asrock p67 pro3  Bios: 3.30

Procek: Intel i5 2500K 3.3 (kręcony do 4ghz)

Grafika: MSI GTX 980 4gb - najnowsze sterowniki (te po radeonie dokładnie usunięte)

Zasilacz: OCZ 600W

Windows 7

Edytowano przez Dyzio19
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dyzio19 napisał:

Podczas uruchomnienia systemu oba wiaraki leciutko się kręcą, ale po załadowaniu systemu potrafią stanąć całkowicie, lub kręci się jeden z nich. 

Dlatego podczas małego obciążenia chłodzenie jest za pomocą radiatora. Dwa wentylatory mogą działać niezależnie (zamiennie) lub razem a właściwie pod pełnym obciążeniem.

20 godzin temu, Dyzio19 napisał:

A może karta już zdycha, tylko czamu działała świetnie przez 2 miesiące

i

20 godzin temu, Dyzio19 napisał:

postanowiłem zaryzykować i kupić używanego MSI GTX 980

Nie wiadomo ile karta wcześniej była eksploatowana lub jak podkręcana. Okres krótkiego bezproblemowego działania nie wynika z właściwie twojego użytkowania, ale okresu poprzedniego właściciela. Możliwe że karta już osiągnęła już swój koniec. Szczególnie jeżeli obraz znika całkowicie jako czarny ekran lub następuje reset.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już co było problemem, więc podzielę się tutaj tą wiedzą, może komuś się przyda, bo widziałem podobne wątki. Mianowicie wszystko już działa poprawnie po wymianie zasilacza. Ten mój miał już swoje lata. Nie jestem specjalistą, ale widocznie podczas dostarczania karcie dużej mocy występowały skoki napięcia, co powodowało do jej awaryjnego wyłączania. Co ciekawe stary Radeon, o którym myślałem, że padł na amen również działa. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...