Skocz do zawartości
Klajkopka

Rozwiązany: 6-letni PC - czy upgrade ma sens?

Polecane posty

Hej!

Mój zestaw kończy już 6 rok, więc trzeba by coś z tym zrobić. Posiadam:

Procesor: I5-4670k

Płyta: ASRock Z87 EXTREME3

Zasilacz: Cooler Master G550M RS550-AMAAB1-EU

Karta: XFX RADEON R9 270X - 1050M DD Boost Edition - 2048 MB DDR5 R9-270X-CDFC

RAM: 16GB DDR3 1600

W tej chwili największym kamieniem u nogi jest tu oczywiście grafika, która była dołożona do zestawu już wtedy trochę na odpiernicz ale nie da się ukryć że i bez tego cały zestaw siedzi mocno w zeszłej generacji. Gram w tej chwili w 1080p, ale jest możliwość że przesiądę się na 4k za jakiś czas.

Pytanie moje jest czy jestem w stanie przeprowadzić upgrade w kwocie do 1500 złotych, tak żeby to miało ewentualnie jeszcze jakiś sens? Nie chcę pakować kasy w podtrzymywanie życia na siłę, wolę poczekać i poskładać coś nowego lub pójść na łatwiznę i kupić konsolę.

Pytanie numer 2 - jaka jest cena minimalna złożenia nowego komputera w tej chwili, tak żeby radził sobie z 4k w najnowszych tytułach i dawał gwarancję na najbliższy czas? Zakładam pominięcie w równaniu obudowy( bo to już sobie sam dobiorę pod gust o ile nie użyje starej :D) ale zgaduję że nic z pozostałych komponentów do uratowania nie jest.

Pytanie numer 3 - czy cokolwiek z tego zestawu ma jeszcze jakąkolwiek wartość na rynku wtórnym?

Dzięki z góry za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można wymienić procesor na używanego i7-4770. Do 450-470 zł spokojnie coś się znajdzie. Kartę graficzną można natomiast wymienić na GTX 1660 Super, np. Palit GamingPro jest w porządku.

2. Do grania w 4K trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 7 tysięcy złotych. Jest to zestaw "na teraz". Nie ma jeszcze na rynku perspektywicznej karty graficznej do 4K. Możesz pomyśleć o monitorze WQHD, to ma aktualnie chyba więcej sensu.

3. Za wszystko można dostać jeszcze jakiś pieniądz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :). Rozwijając:

1. Zasilacz to wytrzyma? I na ile to starczy, zakładając pozostanie przy 1080p?

2. A jeśli olać 4k i pozostać przy rozsądniejszych rozdzielczościach to kwota zmienia się drastycznie? Pytam czysto orientacyjnie, jak bym się decydował na coś nowego to i tak dopiero za jakieś pół roku, więc nie ma co wchodzić w szczegóły, chciałem po prostu wiedzieć jak to wygląda w tej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wytrzyma, to niezły zasilacz z zapasem mocy. Z i7 4770 + GTX 1660 Super pograsz obecnie komfortowo na wysokich (nie ultra) detalach w 60 fps w większość gier. Myślę, że z 2 lata komfortowego grania (średnio-wysokie detale, 50-60 klatek) taki zestaw jeszcze zapewni.

2. Do 1440p to coś w stylu Ryzen 5 3600 + RX 5700 XT / RTX 2070 Super. Czyli procek, płyta RAM = 1600 zł + grafika okolice 2000-2400 zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...