Skocz do zawartości
widelec251

Upgrade komputera

Polecane posty

Witam! Przymierzam się do małego upgradu mojego komputera. Moje obecne podzespoły:

MSI B85-G43
Intel Core i5 4590 
MSI Radeon R9 280x
2x4GB DDR3 1600 CL8
Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM + Plextor M6 Pro 128GB
Creative X-fi Gamer 
Obudowa Corsair Carbide 330R, BeQuiet Pure Power L8 500W, Windows 10 64bit
Iyama GB2488HSU-B1

 

Myślałem żeby wymienić ja na coś takiego

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-590-armor-8gb-oc-8gb-gddr5-rx-590-armor-8g-oc-4144775/

Czy w kwocie do 1000zl jest, bądź w niedalekiej przyszłości będzie, coś innego godnego uwagi? Czy jest to według was w ogóle dobry pomysł czy powinienem dać sobie spokój? Poczuje jakąś poprawę, czy procesor, będzie ograniczał kartę? Czy ta pamięć co mam wystarczy czy tu też powinienem coś zmienić?

Edytowano przez widelec251
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek będzie dość wyraźnie ograniczał kartę, ale na pewno w wielu grach poprawę wydajności odczujesz.

RX 590 to jednak słaba opcja, bo te karty są gorące i wymagają dobrego chłodzenia (a MSI Armor tego nie zapewnia w tym przypadku). Warto by było dorzucić nawet do najtańszego GTX 1660 Super - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-super-ventus-xs-oc-6gb-gddr6-gtx-1660-super-ventus-xs-6g-oc-6317624/ - większa wydajność, mniejszy pobór prądu.

Niemniej żeby w pełni wykorzystać kartę przydałoby się zmienić też CPU. Opcje są dwie:

a) sprzedajesz obecny procek i szukasz po taniości używanego i7 4770 / i7 4790 / Xeon E3-1230 V3 - do 450 zł maksymalnie. Do tego dokupujesz drugie 2x4GB RAM 1600 MHz CL8 / CL9. Za obecny procek dostaniesz z 220-230 zł więc to kwestia dopłaty 2 stówek plus RAM też koło stówki, może trochę więcej.

b) sprzedajesz to co masz (CPU, RAM i GPU) i przerzucasz się na AMD Ryzen 5 2600 (~ 500 zł) + ASRock B450M PRO4-F (~ 290 zł) + 2x8GB RAM DDR4 Crucial Ballistix Sport LT 3000 MHz CL15 (~ 300 zł).

Jeśli dalsze rozbudowy nie są planowane to celowałbym w 1 opcję, poluj na tego i7 i kosztem 300-400 zł dopłaty razem z ceną RAM-u (pomijając cenę karty) twój PC z GTX 1660 Super na pokładzie ma nowe życie i o ile nie masz ciśnienia na ultra detale i wysokie rozdzielczości - spokojnie powinien jeszcze z 2 lata pociągnąć z nowościami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok, czyli na razie chyba skuszę się na pierwszą opcję.

Dzięki wielkie za pomoc!

Jeszcze mam pytanie bo widzę, że ten Geforce ma tylko 6gb ramu w porównaniu do 8 w Radeonie. Czy nie wpłynie to w przyszłości negatywnie na jej wydajność przy jakichś zasobożernych grach etc? Czy nie powinienem się tym raczej w tej chwili przejmować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...