Skocz do zawartości
centauri

Windows 10 - problem z dyskiem HDD

Polecane posty

Witam,
Po aktualizacji windowsa 7 do 10, system przestał wykrywać dodatkowy, drugi dysk hdd (posiadał 2 partycje). To znaczy w zarządzaniu dyskami wyświetla się jako nieznany nie zainicjowany. Screen poniżej. Chcąc go "zainicjować", nie ważne czy wybieram opcje MBR czy GPT wyskakuje mi błąd "określono nieistniejące urządzenie". W biosie dysk jest widoczy, w menedżeże jest jako nieznane urządzenie.
Czy istnieje jakiś sposób aby uruchomić dysk? Najlepiej aby zachować dane, ale jak nie można to trudno. Byle się do niego dostać...
Dziękuję, pozdrawiam

dysk1.png

dysk2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiegoś Linuxa Live CD i sprawdź ten dysk. Możliwe, że zbiegiem okoliczności padł, możliwe że świruje kontroler na płycie głównej, może jest konflikt sterownika Windows z dyskiem lub z kontrolerem płyty. Mam niezbyt pochlebne zdanie o Windows 10 ale sprytnie to Microsoft rozegrał - na nowych sprzętach 7 nie zainstalujesz a 8 i 8.1 mało kto wybiera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałem z Twojej rady i okazało się, ze dysk jest w porządku. Więc to Win10 ma problemy.


Aktualizowałem system do 10 zachęcony opiniami kilku znajomych, że taki super. Ale na razie to same problemy. Raz, że zwolnił internet (dało się to obejść wyłączając w konsoli opcję Window Auto-Tuning Level), dwa, kłopoty z dyskiem. Więc jako zupełnie przeciętny użytkownik komputera, także mam nie najlepsze zdanie o tym systemie.


Dzięki za tip z tym linuxem, całkiem przydatna sprawa. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś windows w trybie MBR to możesz jedynie posiadać 4 partycje podstawowe. Kolejne partycje muszą być logicznymi dotyczy to wyłącznie dysków wewnętrznych. Jeżeli zainstalujesz windows w GPT limit wynosi 128 partycji.

Edytowano przez cali
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 21:53, helmud7543 napisał:

W menadżerze urządzeń odinstaluj go i zrestartuj system, powinien zainstalować się od nowa. Jeśli pechowym zbiegiem okoliczności nie padł to masz jakiś błąd softwareowy. 

Ja mam taki problem, że po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w menedżerze urządzeń i wybraniu opcji Skanuj w poszukiwaniu błędów po skończeniu skanowania dysk znika. Raz go odinstalowałem i nic nie pomaga. Zastanawiam się czy nie dać go do obejrzenia znajomemu, który się na tym zna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...