Skocz do zawartości
Michalski

Przewodowy pad PC do platformówek 2/3D z dobrym krzyżakiem.

Polecane posty

Witam. Szukam przewodowego pada do gier platformowych dwu i trójwymiarowych, hack and slashów (Spyro, Crash Bandicoot, Devil May Cry, klasyczne Resident Evil itp.)

Nie gram w bijatyki, samochodówki, gry piłkarskie, a do fpsów mam klawiaturę i myszkę.

Sęk w tym że bardzo często gram na krzyżaku, zwłaszcza w tytułach, gdzie ruch postaci programowo ogranicza się do 8 kierunków i na krzyżaku jest mi zwyczajnie wygodniej i responsywniej.

Do tej pory używam leciwego Logitecha Chillstream (kupiony koło 2008 !) i jest on super, tylko chciałbym coś z wibracjami.

Spoiler

ElASC2h.jpg

Generalnie krzyżak powinien być wygodny w długotrwałym wciśnięciu i jednoczesnym wciskaniu dwóch kierunków, czyli dajmy strzałki w górę i prawo. Ww. pad ma praktycznie ten sam krzyżak, gałki, ABXY co Logitech F710. I chętnie bym go kupił, gdyby był przewodowy (albo chociaż sygnalizował rozładowanie baterii zawczasu np. diodą, a nie przez sporadyczne niereagowanie na przyciski). Jego brat Logitech F310 jest przewodowy, ale nie ma wibracji. Ich dziadek Logitech F510 jest na kablu i z wibracjami, ale nie jest już sprzedawany.

Mocno odbiłem się od pada Xboxa one. Krzyżak przyciska się płytko i "klikająco" (w sensie nie są to gumowe i głębokie kliknięcia) do platformówek 2D jeszcze może dałby radę, ale w trójwymiarowych grach gdzie krzyżakiem często biega się do przodu skręcając na ukos to w lewo, to w prawo lub wręcz biega dookoła (tu przewagę mają krzyżaki, które tak naprawdę są okrągłym kawałkiem plastiku, jak w moim obecnym padzie) po prostu jest niekomfortowo. Ale przyznam, że reszta pada xboxa jest genialna. Gałki praktycznie bez deadzone, ale w fpsy padem nie gram, więc nie potrzebuje precyzyjnych analogów.

Obecnie mam na oku Trust GTX 540 i Speedlink XEOX Pro Analog - trochę tanioszka co mnie martwi. MSI Force GC20/30 wygląda kozacko zwłaszcza z nakładką na krzyżak w formie kółka, ale spotkałem się z opiniami, że często rejestruje kierunki niewciśnięte na krzyżaku.

Jest jeszcze dość stary Thrustmaster GPX, ale w jednym sklepie są do kupienia nowe egzemplarze.

Cena to tak 200-250zł mogę dać.

Miał ktoś do czynienia z wyżej wymienionymi? Może gra ktoś też na poczciwym krzyżaku i coś podpowie?

 

Edytowano przez Michalski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2019 o 13:35, Michalski napisał:

co Logitech F710. I chętnie bym go kupił, gdyby był przewodowy (albo chociaż sygnalizował rozładowanie baterii zawczasu np. diodą, a nie przez sporadyczne niereagowanie na przyciski)

Wykorzystuje 2 baterie AA. Zawsze można kupić ładowarkę + 4 ładowalne baterie AA. Zamieniać w trakcie gry baterie i ładować. Odbiornik na USB więc wymiana baterii jest możliwa podczas gry, tylko się nie spauzuje rozgrywka.

---------------------------------------------------------------------------------

Tylko logitech ma krzyżak w formie kółka z lekką aktywacją, ale precyzyjną.

---------------------------------------------------------------------------------

Dnia 22.12.2019 o 13:35, Michalski napisał:

Mocno odbiłem się od pada Xboxa one. Krzyżak przyciska się płytko i "klikająco" (w sensie nie są to gumowe i głębokie kliknięcia) do platformówek 2D jeszcze może dałby radę, ale w trójwymiarowych grach gdzie krzyżakiem często biega się do przodu skręcając na ukos to w lewo, to w prawo lub wręcz biega dookoła (tu przewagę mają krzyżaki, które tak naprawdę są okrągłym kawałkiem plastiku, jak w moim obecnym padzie) po prostu jest niekomfortowo

Zdecydowanie lepszy krzyżak od kontrolera Xboxa jest od playstation 3/4, ale Xbox One Elite 1/2 posiada zamienny krzyżak na wklęsłe kółko (lepsze w użyciu ale o podobnym kliku jak w standardowym padzie).

Jest jeszcze Xbox Duke dla Xbox One lub PC, ale krzyżak jest w formie kółka niewygodny przez zniekształcenia.

Edytowano przez cali
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke'a nowego raczej nie dostanę. Tak samo F510. Używek wolę nie brać.

Ostatecznie zamierzam kupić któryś z Logitechów. Nie lubię bezprzewodowych padów. W F710 taniej od baterii i akumulatorków byłoby kupić "baterie przewodowe" tzn. podłączone kablem z zasilaczem do gniazdka elektrycznego, bez konieczności ładowania, ale to takie dziwne by było. Jak już mieć pada z przewodem, to do komputera, bez zabawy w odbiorniki. Dlatego najprawdopodobniej zrezygnuję z wibracji i wezmę F310. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...